Przymarzanie drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gocha 20

Przymarzanie drzwi

Post autor: Gocha 20 » wt lis 29, 2005 13:36

Mam problem. W czasie mrozów, ale niezbyt dużych. Przymarzają zamki (golf III)
Np. wczoraj. Po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika, dopiero po 20 minutach mogłam otworzyć drzwi. To na pewno "coś" z centralnym zamkie, bo dotyczy to tylko przednich drzwi. Co to może być i jak usunąć tą usterkę



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lis 29, 2005 13:41

W vw jest centralny pneumatyczny, a pompka zasysa powietrze aby nim sterować. To pompki przymarzają. W miejscu gdzie pompka zasysa powietrze zrób filterek nasączony olejkiem (jakimkolwiek bezzapachowym) i nałóż. Zrób go na przykład z gazy. To powinnoi pomóc.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt lis 29, 2005 23:03

Witam.Już kiedyś pomogłem pewnemu koledze więc Tobie może też uda mi się pomóc.Miał ten sam problem i udało się.Więc może tu też będzie to ... cytuję sam siebie : "Ha ha ha .To nie to :rotfl: .Mój kolega w 3 miał to samo i męczył mnie dłłłługo aż zrobiliśmy.Więc proszę Was zamarza jakaś zapadka w zamku.Jakaś bo niewytłumaczę poprostu trzeba wyjąc zamek ze środka drzwi , pięknie umyć w benzynce potem wysuszyć na kaloryferze i przesmarować tylko tam gdzie trzeba czyli w miejscach ruchomych i współpracujących bezpośrednio ze sobą.Wtedy będzie GIT :okej: .Pozdrawiam"Nietwierdzę że kolega wyżej niema racji ale może ja mam.Jeszcze raz Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Leniwiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 19:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leniwiec » śr lis 30, 2005 12:45

No wlasnie, moze ktos wyjasnic do konca metode na przymarzniete drzwi? Wczoraj rano mialem problem, wiec polecialem odrazu kupic silikon do uszczelek i przesmarowalem wszystkie. Dzis rano jednak tez nie moglem otworzyc drzwi. Zauwazylem, ze cenralny nie unosi wszystkich rygielkow i sam sie po paru sekundach z powrotem zamyka. A wiec to nie uszczelki a cos z zamkniem centralnym :(


Golf - coś więcej niż suma części...

2faces
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 22:21
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: 2faces » ndz gru 13, 2009 22:38

Dziś miałem dokładnie ten sam problem co kolega...z rana (po małym przymrozku)
chciałem otworzyć drzwi centralnym z breloka a tu pupa..zawleczki od centralnego tylko się ruszyły za 5 lub 6tym razem z problemem otworzył się jeden od strony pasażera więc to już było coś bo mogłem wejść do samochodu i go odpalić gdy dojechałem do celu (po jakiś 20min)wszystkie zamki chodziły już normalnie...
Znowu gdy wieczorem wyszedłem sprawdzić zamki(po mroźnym dniu)zamki się otworzyły jak należy lecz nie mogłem zamknąć drzwi od kierowcy.....HELP!!!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz gru 13, 2009 22:48

Pisałem kiedyś - wyjąć , umyć dobrze benzynką ekstrakcyjną lub innym dobrym odtłuszczaczem , wysuszyć na pieprz i przesmarować TYLKO delikatnie miejsca współpracujące i założyć .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 376 gości