[mk3]problem z ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » śr mar 01, 2006 12:32

Panowie. Mam takie pytanko. Pali mi sie lampka abs'u. Auto jest do sprzedania. Czy tym VAG tool da sie jakos skasowac te bledy zeby lampka sie nie palila? Abs nie musi dzialac tylko zeby ta lampka zgasla. Nie chce wyciagac zegarow i zarowki. Jest taka mozliwosc? Jesli tak to jak to zrobic?



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr mar 01, 2006 18:56

lampke z abs masz w golfie w zegarach???????? a nie kolo wylacznika swiatel po lewej stronie??



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr mar 01, 2006 21:16

djmathew pisze:Panowie. Mam takie pytanko. Pali mi sie lampka abs'u. Auto jest do sprzedania. Czy tym VAG tool da sie jakos skasowac te bledy zeby lampka sie nie palila? Abs nie musi dzialac tylko zeby ta lampka zgasla. Nie chce wyciagac zegarow i zarowki. Jest taka mozliwosc? Jesli tak to jak to zrobic?
Ale tym sposobem wprowadzasz kupujacego w blad.. lepiej powiedz w czym rzecz albo napraw usterke przed sprzedaza, pewnie kabelek lub czujnik, maly koszt..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

greg

Post autor: greg » śr mar 01, 2006 21:37

Gitner, ma rację - nie kasuj lampki tylko napraw czujnik lub kabelek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 01, 2006 21:41

Popieram pzredmówców. Liczysz na to że ktoś kupjący nie wie jak działa ABS? Wyjdziesz na nieuczciwego sprzedawcę (i słusznie) i więcej na tym stracisz jak zyskasz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » czw mar 02, 2006 08:12

Sprzedaje AUDI V8 !!! I tam lepiej nic nie dotykac. Lampka jest w zegarach. Nikt tego audi nie chce tknąć i dlatego chce tylko wygasic ta lampke.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw mar 02, 2006 09:20

Eeee przyjedz do mnie. Mam magika ktory sie dotknie.. poza tym sa ASO. Na twoim miejscu zrobilbym diagnoze i wydruk zalaczyl kupujacemu. Przy wygaszonej lampce moze nieswiadomie smigac i lat kilka.. a moze ABS uratowac mu zycie.. nie ma znaczenia czy sprzedajesz Golfa czy Audi..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » czw mar 02, 2006 15:05

Panowie. Ja pytalem jak wygasic ta lampke, a widze ze temat zszedl na pouczanie mnie jak mam handlowac samochodami. Czekam na konkrety...



Awatar użytkownika
semmi2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 26, 2005 18:01
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: semmi2 » czw mar 02, 2006 19:30

cześć .czy ta lampka gaśnie chociaż naq chwile.sprawdź mase komputera abs i mocowanie czujników przy kołach jak sie zapala po ruszeniu sprawdż też pętle magnetyczną (takie ząbki)czasami to pęka i po ruszeniu zapala sie abs.pozdro



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw mar 02, 2006 19:33

djmathew pisze:Panowie. Ja pytalem jak wygasic ta lampke, a widze ze temat zszedl na pouczanie mnie jak mam handlowac samochodami. Czekam na konkrety...
To dostałeś konkret... Zrób to auto i nie rób wałków... Mysle, że nikt z nas nie chciałby kupowac samochodu z ukrytymi wadami...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » pt mar 03, 2006 08:09

A kupisz samochod w ktorym pali sie lampka ABS'u???????



bolek123

Post autor: bolek123 » wt mar 07, 2006 17:36

djmathew pisze:A kupisz samochod w ktorym pali sie lampka ABS'u???????
to było mocne... ;>

ps. ja swojego problemu z abs (niby niesprawny elektrozawor obslugujacy prawe przednie kolo) wciaz nie rozwiazalem - elektrozawor jest raz sprawny a raz nie.... czeka mnie kolejna wizyta u elektryka az do skutku (mechanicznie, poza wymianą pompy, wyczerpaly sie mozliwosci)



greg

Post autor: greg » wt mar 07, 2006 21:08

A kupisz samochod w ktorym pali sie lampka ABS'u???????
a jak ktoś kupi i stwierdzi że nnie działa - sprawdzi w serwisie że skasowano lamke - np odpięto - to ma PRAWO do zwrotu za wady ukryte i wygra w sądzie - choćbyś napisał formułę że zapoznał się ze stanem faktycznym - bo musiałbyś napisać w umowie że nie działa abs. Ukrycie usterki, które się da udowodnić w sumie nie tanim aucie - moze być dla kogoś gratką do walki w sądzie - za pniesione stratu moralne i materialne - chyba że kupi jakiś co machnie reką - stwierdzając że mu wcale ten abs nie potrzebny. Jak skasować - podłączasz pod kompa - powinno wyjść który czujnik - sprawdzasz czujnik i kabel + połączenia. I wsio.

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 8:09 pm ]
u kumpla właśnie przyczyną było połączenie na kablach - naderwane przy jednym z kół



Awatar użytkownika
PIT_BULL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:17
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Post autor: PIT_BULL » wt kwie 04, 2006 10:12

witam panowie ja mam problem z podobnej beczki a mianowicie , niech mi ktos powie czy po przekreceniu stacyjki w pozycje ZAPLON powinnna sie oswiecic kontrolka ABS-u?golf III variant 94 rok rok 1,8 ccm! pozatym jak najlepiej sprawdzic czy dziala ABS?bo jadac mocniej nacisne na hamulec i na pedale nic nie czuje:( i nei wiem co mozebyc zepsute:(w ogole jeszcze nigdy ta kontrolka mi sie nie oswiecila(moze zaroweczka sie zjarala)no ale jak mowie to ABS-u nie czje:(


[url=http://imageshack.us][img]http://img239.imageshack.us/img239/2725/pdr0009qq2.jpg[/img][/url]
Golf III Variant 1,8 w avatarku moja Vanesska 4100g 54 cm 06.04.2007 2:40 :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości