Alternator nie ładuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Alternator nie ładuje

Post autor: Gicek » sob gru 12, 2009 15:38

Witam.Od pewnego czasu mam problem z ladowaniem akumulatora.Dopiero po przygazowaniu i osiagniecu okolo 2500tys obrotow alternator zaczyna ladowac a objawia sie to tym ze oswietlenie zewnetrzne i wewnetrzne delikatnie sie rozjasnia.Wyczytalem ze moze byc to regulator napiecia w alternatorze.Jezeli moglby ktos napisac jaki regulator bedzie pasowal do golfa 4 1.8 125km 98r i jak go mozna w najprostszy sposob wymienic bylbym wdzieczny.Pozdrawiam wszystkich.


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob gru 12, 2009 19:21

Jaki regulator - numer odczytasz na samym regulatorze i (wydaje mi się) bez ściągania.
Sprawdź ładowanie miernikiem mającym voltomierz.Pomiar zrób na akumulatorze tj. podłączyć, uruchomić i powoli zwiększać obroty obserwując napięcie - ma dojść max do 14,5 volta.Możesz też zrobić drugie sprawdzenie w identyczny sposób tyle że przy włączonych odbiornikach prądu - wszystkich jakie masz - napięcie nie powinno zejść poniżej ok.13,5v... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: Gicek » ndz gru 13, 2009 14:53

Przyczyna znaleziona i problem z glowy.Mechanik ktory grzebał przy gazie musial odpiac wtyczke od alternatora i nie wpioł jej na swoje miejsce.Ej co sie człowiek odenerwował a niepotrzebnie.Prosze o zamkniecie tematu.Dzieki


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości