Podlaczenie halogenow cd..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ben29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 23:55
Lokalizacja: Znad Jeziora Roznowskiego
Kontakt:

Post autor: ben29 » wt lut 28, 2006 19:52

tak browarek chetnie, ale moze dopiero po, jak juz bedzie dzialalo. :pub:


Kupię listwy boczne na tylne błotniki z napisem GT
wersja 3d.

Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dommarc » wt lut 28, 2006 21:55

ben29 pisze:tak browarek chetnie, ale moze dopiero po, jak juz bedzie dzialalo. :pub:
a jeszcze nie zrobiłeś ??

roboty jest na godzinę maksymalnie dwie

jak masz jakieś problemy, pytania to pisz na priva, robiłem to parę miesięcy temu więc służę pomocą
a jak potrzebujesz to mam też instrukcje montażu (po holendersku) ale są zdjęcia, rysunki, schemat :)


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

Awatar użytkownika
ben29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 23:55
Lokalizacja: Znad Jeziora Roznowskiego
Kontakt:

Post autor: ben29 » śr mar 01, 2006 19:08

Witam witam.
Kurde nareszcie znalazlem chwile zeby przy tym pogrzebac,
zakupilem wszystkie potrzebne zlaczki , kable i uwinalem sie z tym w jakas godzinke.
dziala bez problemow ( odpukac)
teraz musze sprawdzic jak swieca w nocy, jedna zauwazylem swieci slabiej, w drugiej zalozylem nowa zarowke, bo ta co slabiej swieci miala jakis bialy nalot w srodku, pewnie bedzie sie konczyc.

a jak Tobie swieca? jest jakas roznica jak je wlaczysz?
mam nadzieje ze Hella nie zrobila badziewia.

jeszcze co do podlaczenia, to mam nadzieje ze podlaczylem dobrze.
Znalazlem n forum porady odnosnie podlaczenia.
Gosc pisal ze podlaczamy odydw halogeny do jednego kabla napiecia szarozoltego jak juz wspomnialem wczesniej.
Ciagle siedzi mi to w glowie czy przez to ze idzie napiecie z jednego kabla nie beda slabiej swiecic.
sprawdzilem w instrukcji i w kazdym golfie 3 powinien byc przekaznik dla halogenow.

no nic, zobaczymy w nocy.

pozdrawiam. :okej: :kufel:


dommarc pisze:
ben29 pisze:tak browarek chetnie, ale moze dopiero po, jak juz bedzie dzialalo. :pub:
a jeszcze nie zrobiłeś ??

roboty jest na godzinę maksymalnie dwie

jak masz jakieś problemy, pytania to pisz na priva, robiłem to parę miesięcy temu więc służę pomocą
a jak potrzebujesz to mam też instrukcje montażu (po holendersku) ale są zdjęcia, rysunki, schemat :)



Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dommarc » śr mar 01, 2006 21:13

u mnie świecą ok, ale bez jakiś fajerwerków

jednak jeszcze nie testowałem ich w mgle poza miastem, bo jeżdżę głównie po mieście a tu latarnie oświetlają wszystko


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 01, 2006 21:19

ben29 pisze:Ciagle siedzi mi to w glowie czy przez to ze idzie napiecie z jednego kabla nie beda slabiej swiecic.
sprawdzilem w instrukcji i w kazdym golfie 3 powinien byc przekaznik dla halogenow.

jest i co z tego, kabel faktycznie na oko cienki, ale te żarowki maja chyba po 35 czy 45 Wat, więc pewnie ma wystarczyć. Co de efektow jak sobie załozyłem halogenki to byłem bardzo zawiedziony. Ale ktoś mnie uświadomił że to ja mam być widziany dzięki nim lepiej a nie sam widzieć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 01, 2006 21:24

Paweł Marek pisze:jest i co z tego, kabel faktycznie na oko cienki, ale te żarowki maja chyba po 35 czy 45 Wat, więc pewnie ma wystarczyć. Co de efektow jak sobie załozyłem halogenki to byłem bardzo zawiedziony. Ale ktoś mnie uświadomił że to ja mam być widziany dzięki nim lepiej a nie sam widzieć.
Żarówki zazwyczaj mkają 55W mocy (H3-najczęściej stosowane). Z tym "widzeniem" to nie do końca tak jak napisałeś.Halogeny p/mgielne nie świecą daleko, dają "plamę" światła w kształcie pozionej kreski-chodzi o oświetlenie krawędzi jezdni w czasie mgły.Niewielki zasięg spowodowany jest zapewne mniekszą prędkością podczas jazdy we mgle.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 01, 2006 21:30

bodzio_j pisze: Z tym "widzeniem" to nie do końca tak jak napisałeś.
tak ma być teoretycznie. Tyle że założyłem dwa porządne halogeny Helli i testuję to już od roku wiele razy w mgle. I prawie żadnych efektów na plus nie widzę. Może dlatego że mam w głównych lampach żarówki 90/100W, a może dlatego że na pewno mam słabsze niż 55W żarówki w halogenach, bo takie już w nich były. Na pewno mają być 55W?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 01, 2006 21:49




Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » śr mar 01, 2006 21:53

Zastanawia mnie to co powiedział kolega kilka postów wcześniej! Czy aby napewno w Golfie MKIII są przekażniki od swiateł głównych?? bo po anaizie schematów nie zauwazyłem nic co by cos takiego przypominało ze nie wspomne juz o przekazniku do przeciwmgielnych! Jezeli faktycznie są to jaki jest(są) ich nr (które to na tablicy przekaźników??) Jedno co za tym przemawia to napięcie na zaciskach żrówek(13,6V)
Dzieki i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 01, 2006 21:57

Do głównych nie ma, do halogenów jest.

[ Dodano: Sro Mar 01, 2006 9:00 pm ]
pierwszy rząd u dołu trzeci od lewej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

golf30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: golf30 » śr mar 01, 2006 23:26

Tak jak wyżej krótsze przewody to napewno masa a przekrój 2,5 mmkw starczy w zupełności ja jako elektryk to do instalacji dobieram 1mm kw około 6A . Kiedyś zakładałem miały moc 55W x 2 H3 i było wszystko ok. Moja rada jako elektryka to załóż bezpiecznik na tym wspólnym przewodzie nie wiadomo czy poprzednik czegoś w instalacji nie porąbał a wież mi instalacja samochodowa bardzo szybko się jara , a jak coś będzie nie tak to pójdzie bezpiecznik. :bigok: :bajer:

[ Dodano: Sro Mar 01, 2006 22:34 ]
Arcturus a jak byś chciał załanczać te swiatła bez przekaźników ja te przekaźniki w swoim widziałem obok bezpieczników.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » czw mar 02, 2006 09:13

golf30 pisze:Arcturus a jak byś chciał załanczać te swiatła bez przekaźników ja te przekaźniki w swoim widziałem obok bezpieczników
ale akurat zaden nie odpowiada za oswietlenie główne! chodzi o to ze cały prąd idzie przez włacznik!! a ze schematu wynika ze tylko przeciwmgłowe mają przekaźnik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » czw mar 02, 2006 10:16

A czy trzeba zmieniać przełącznik, włącznik świateł ten w środku ???? Czy może jak go wyciągnę tak jak to robię przy włączaniy przeciwmgielnych z tyłu to wlączy mi sie też z przedu ??? ale co wtedy jak chciałbym włączyć tylko z przodu a z tyłu juz nie ???? Chyba sam sobie odpowiedziałem -- trzeba zmienić włącznik świateł ---- ale proszę potwierdzcie



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 02, 2006 10:18

Pabloss, chyba prościej będzie dołożyć drugi jeśli masz wolne miejsce.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości