[MK3] Silnik dziwnie chodzi 1.4 ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr mar 01, 2006 22:56

No klekocze bo.... ten typ tak ma :) Czasem moze nieco pomóc wymiana oleju. Mozna tez spróbować wyciszyć komorę silnika np zakładają osłonę pod spód. Poza wyciszeniem silnik będzie wtedy lepiej zabezpieczony. Dostępne choćby na allegro.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Undertaker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Undertaker » śr mar 01, 2006 23:03

"Golf30"
Kable wysokiego napięcia wchodzą do kopółki, to jest jasne rozumiem. Jak zdejmiesz kopółkę to zobaczysz walec za pośrednistwem którego rozdzielana jest iskra na poszczególne cylindry. On się rzecz jasna obraca wokół własnej ośi, da się łatwo go wyjąć poprostu chwytając za niego i ciągnąc w prawu. Nic się nie odkręca. Ta częśc też podlega wymianie (niewielki koszyt). Sorki jeżeli opis zbyt dokładny, nie chcę nikogo urazić ale jak pisać to juz konkretnie, a nie ciągnąć temat bez sensu.


YOUR PRETTY FACE IS GOING TO HELL

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr mar 01, 2006 23:04

demo from b2b pisze:silnik wydaje dziwny metaliczny dzwiek jakby cos tarło przy przyśpieszeniu
To może być przegub wewnętrzny - to wersja optymistyczna i jeszcze wersja optymistyczna to pompa wody, a teraz wersja pesymistyczna - panewki na wale korbowym do wymiany....
demo from b2b pisze:jak puszczam noge z gazu pojawia sie jedno szarpnięcie
To by w zasadzie mogła być poduszka pod silnikiem, ale przy dodaniu gazu też powinno stuknąc


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » śr mar 01, 2006 23:31

Adamtd jesli byłbyś tak uprzejmy podaj koszt [ w przybliżeniu rzecz jasna :] w obu przypadkach chcialbym wiedziec czy te ceny przyprawia mnie o palpitacje serca z góry dzieki
Ostatnio zmieniony śr mar 01, 2006 23:34 przez demo from b2b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr mar 01, 2006 23:32

Mój szwagier w swoim ABD miał podobne objawy jeśli chodzi o klekot silnika,ale przy tym zaświeciła się kontrolka oleju.Też myślał,że to panewki,ale jak sie okazało jakas mała część w pompie olejowej nawaliła,tylko teraz nie wiem co to za część i ile dał za wymianę.Jak sie dowiem to napiszę.Teraz chodzi i nie klepie,za to natomiast obrotu mu zaczynają spadać i też nie wie co to.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr mar 01, 2006 23:44

demo from b2b pisze:Adamtd jesli byłbyś tak uprzejmy podaj koszt [ w przybliżeniu rzecz jasna :] w obu przypadkach chcialbym wiedziec czy te ceny przyprawia mnie o palpitacje serca z góry dzieki
No dokładnie Ci nie powiem ale z kosztami jest następująco:
- jeśli przegub - to około 150 zł plus wymiana
- jeśli pompa wody to coś okolo 100 zł plus wymiana
- jeśli poduszka pod silnikiem to dokładnie nie wiem ale kwota niewielka
- jeśli to panewki to... remont silnika zaczyna się od kilkuset złotych a kończyć może na 2000 zł
Ale nie wymieniaj nic na pałe bez weryfikacji - tylko najlepiej jakby tym autem sie ktoś przejechał, kto może to wstępnie zdjagnozować. A jak tam u Ciebie ze zużyciem oleju i czy kontrolka Ci nie miga?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » śr mar 01, 2006 23:58

Hmm olej wymieniam na dniach plus filtr nalezy mu sie juz aczkolwiek nigdy sie nie zaswiecil podczas jazdy i nic nie buczalo standartowo mrygnie przy rozruchu silnika. dzieki poki co i punkcik za pomoc sie nalezy



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw mar 02, 2006 00:04

Tematem musisz się zając bo wszystkie metaliczne dżwięki pojawiające się w okolicy silnika mogą sygnalizować cos bardzo złego. Nie zawsze tak jest bo to może drgać pęknięta oslona katalizatora, albo jakaś podkładka na niedokręconej śrubie, ale warto się zabezpieczyć, bo jak to coś poważnego to to jest jak z rakiem - im wcześniej tym lepiej


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » czw mar 02, 2006 00:04

A i jeszcze jedno pytanie jezdzić czy odstawic a potem do mechaniora? Nie chce pogorszyc sytuacji



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw mar 02, 2006 00:12

demo from b2b pisze:A i jeszcze jedno pytanie jezdzić czy odstawic a potem do mechaniora?
Wiesz to trudno powiedzieć tak na odległośc bo trzebaby tego posłuchać - złotym środkiem by było nie jeździć jak bardzo nie trzeba, a udać się przy najbliżesz okazji do jakiegoś mechanika (solidnego).


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » czw mar 02, 2006 00:21

ehhh u mnie we Wrocku tych solidnych jak na lekarstwo a i jeszcze jedno jako ze jestem nowicjusz w dziedzinie motoryzacji wole doswiadczonego zapytac chodzi o olej to autko przyjechalo se z niemiec i nie moge dojsc do tego co tam lali za olej do silnika co mozna by polecic w takiej sytuacji z gory dzieki



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw mar 02, 2006 08:18

Co do oleju to napisz jaki to rok pański i ile ma przejechane (teoretycznie) Twoje autko.
I oprócz oleju powinieneś wymienić profilaktycznie pasek rozrządu


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » czw mar 02, 2006 14:39

Na blacie ma 218 tyś i chyba mu w to wierze bo ma to prawie udokumentowane a jesli krecony to moze nieznacznie a rok to 1993 aha ok nad paskiem tez myslałem Dzieki za wszystko



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw mar 02, 2006 14:41

Hmm, wierzyć to mogę ja , skoro w 93 miałem 9600 km :) (słownie: dziewięć tysięcy sześćset kilometrów). Licznik w MK3 przekręca się po 299.999 km.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości