manewr na ślisko...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yoker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob paź 17, 2009 00:31
Lokalizacja: Nałęczów
Kontakt:

manewr na ślisko...

Post autor: Yoker » pt gru 11, 2009 22:42

Niedawno jadąc swoim ulubionym ventem :) osiedlową uliczką wpadłem w zakręt 90 stopni. Sądząc że spokojnie się wyrobie i wyprowadzę auto z zakrętu,nie zwalniałem-na zegarze 20-35km/h(nie pamiętam). Niestety pech chciał że było dość ślisko i zniosło mnie na sporej wysokości krawężnik przy obijaniu :(. uderzyłem tak,że aż podbiło mi auto do góry. Konsekwencja to:lewa przednia felga na odcinku 6-7cm krawędź jest wgięta... jednak nie to mnie martwi. Jak sądzicie czy mogłem uszkodzić sobie zawieszenie przy tym lewym kole??? amor, albo cokolwiek? :otepienie:


bycie szczęśliwym... to posiadanie Auta i Dziewczyny ;)

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt gru 11, 2009 22:45

Yoker pisze:wpadłem w zakręt 90 stopni.
Yoker pisze:na zegarze 20-35km/
To po pieronie wpadłeś :bajer:



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pt gru 11, 2009 22:51

mogłeś przestawić geometrię, wygiąć wachacz, skrzywić amortyzator (to wersja najczarniejsza) a mogłeś tylko przestawić geometrię. Bez oględzin nic sie nie da stwierdzić. Auto ci ściąga itp?


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Yoker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob paź 17, 2009 00:31
Lokalizacja: Nałęczów
Kontakt:

Post autor: Yoker » pt gru 11, 2009 22:51

powiem szczerze jeżdżę od niedawna i staram się być spokojny... jak widać do czasu :panna: ,no nic, i tak mnie podbiło do góry że zdało się takie wrażenie jak bym koło zostawił :/ ... i nie wiem czy coś z zawieszeniem mi się nie pochrzaniło :(

[ Dodano: 11 Gru 2009 21:56 ]
mate64 pisze:mogłeś przestawić geometrię, wygiąć wachacz, skrzywić amortyzator (to wersja najczarniejsza) a mogłeś tylko przestawić geometrię. Bez oględzin nic sie nie da stwierdzić. Auto ci ściąga itp?
Co do geometrii to jak puściłem kierownice, to auto jechało prosto, przy większych prędkości jak wracałem to pukało mi w tym kole(potem zauważyłem że jest zgięta) . jutro miałem jechać do mechanika by mi sprawdził co jest,bo jednak nie wiem co jest :(,prędkość nie była duża ,ale wrażenie dość mocne :bajer:


bycie szczęśliwym... to posiadanie Auta i Dziewczyny ;)

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pt gru 11, 2009 23:00

może tylko wrażenie, jeśli kierownik się nie przestawił i nie ściąga ci to może być OK.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Yoker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob paź 17, 2009 00:31
Lokalizacja: Nałęczów
Kontakt:

Post autor: Yoker » pt gru 11, 2009 23:07

mate64 pisze:może tylko wrażenie, jeśli kierownik się nie przestawił i nie ściąga ci to może być OK.
Odrazu po zdarzeniu sprawdziłem luz (poruszając koło w osi poziomej), koło jak było sztywne i bez luzu,tak po uderzeniu również nie wyczułem zmian. A jazda oprócz pukania(pewnie przez zgiętą felgę) była taka jak zawsze,bez problemu.


bycie szczęśliwym... to posiadanie Auta i Dziewczyny ;)

Bonio_MS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob paź 18, 2008 21:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bonio_MS » pt gru 11, 2009 23:10

Yoker, ale i tak polecam ci kontrole w stacji gdzie robia zbierznosc i katy ja tak mialem zeszlej zimy
Ostatnio zmieniony pt gru 11, 2009 23:10 przez Bonio_MS, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3391738#3391738 <------ Maine Golf

Awatar użytkownika
Yoker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob paź 17, 2009 00:31
Lokalizacja: Nałęczów
Kontakt:

Post autor: Yoker » pt gru 11, 2009 23:19

Bonio_MS pisze:Yoker, ale i tak polecam ci kontrole w stacji gdzie robia zbierznosc i katy ja tak mialem zeszlej zimy
ok, też sądzę że powinienem sobie to zbadać. ale po wszystkim tak pomyślałem na spokojnie i ta prędkość wydała się mała ok20-40km/h ,jak się to przeżyje, to człowiek jak na szpilkach, i się martwi :/ . Ale dzięki Koledzy :)

[ Dodano: 11 Gru 2009 23:22 ]
teraz to już wiem co może się dziać z autem przy takich prędkościach!
w razie co to piszcie co może jeszcze nawalić w takich głupich poczynaniach :/
Pozdro.

[ Dodano: 12 Gru 2009 19:28 ]
dzisiaj byłem na prostowaniu felgi, 4 uderzenia młotkiem i jest pięknie ;) ,wyważyli i założyłem. Jutro się przejadę i zobaczę czy wszystko gra... oby było wporządku :otepienie: :)


bycie szczęśliwym... to posiadanie Auta i Dziewczyny ;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 89 gości