MK2.zapaliła sie kontrolka oleju i powstał dzwiek,

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szymekmk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

MK2.zapaliła sie kontrolka oleju i powstał dzwiek,

Post autor: szymekmk2 » śr mar 01, 2006 20:11

Jadąc mk2 zapaliła mi sie na chwile kontrolka od oleju i powstał sygnał, to nastąpiło gdy podjeżdżałem pod wiadukt i przycisnołem mu troche, nie wiem co ten sygnał mógł oznaczać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Szymek

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 01, 2006 20:16

sygnal jest po to zeby zwrocic twoja uwage na fakt ze pali ci sie kontrolka oleju. A podjezdzales pod jakas stromizne? albo byles w jakims ciasnym luku, i ile masz oleju? I czy dawno byl wymieniany?



szymekmk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: szymekmk2 » śr mar 01, 2006 20:24

Olej był zmieniany 3 miesiące temu, to był normalny wiadukt, i norma oleju sie zgadza, i juz to sprawdzilem ze oleju mi nie bieze nawet kropli.


Szymek

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 01, 2006 20:30

ja bym radzil nie robic zadnych nerwowych ruchow, zobacz czy sytuacja bedzie sie powtarzac. A jaki masz olej??



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr mar 01, 2006 20:34

szymekmk2 pisze:Olej był zmieniany 3 miesiące temu, to był normalny wiadukt, i norma oleju sie zgadza, i juz to sprawdzilem ze oleju mi nie bieze nawet kropli.
a jaki masz olej? syntetyk czy minerał


:-k ...

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » śr mar 01, 2006 21:16

misiek10111 pisze:a jaki masz olej? syntetyk czy minerał
A który lepszy???



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr mar 01, 2006 21:45

do starszego motoru(z dużym przebiegiem) to lepszy mineral


:-k ...

szymekmk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: szymekmk2 » śr mar 01, 2006 22:21

W aucie mam minerał mobil.


Szymek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr mar 01, 2006 22:30

to bardzo dobrze, bo nie któży leją syntetyk i myślą że z ich silników zrobi nówkę, ale powróćmy do tematu: istnieje bardzo duże prawdobodobieństwo że masz ża rzadki olej i za niski poziom (dlatego sygnał o niskim ciśnieniu oleju) oleju


:-k ...

kar1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 25, 2006 15:12
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kar1 » pt mar 03, 2006 22:33

mi kiedys piszczało i swieciło.wymieniłem czujnik oleju (przy filtrze,niedrogo)i do tej pory ok.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt mar 03, 2006 23:30

Co do lania syntetyka to jesli silnik jest w dobrym stanie yntetyku bedzie lepiej pracowal i mniej sie zuzywal, a co do czujnika to prawda psuja sie ale nie radze stosowac takich praktyk ze wymienia sie czujnik 1,8 na np 1,0. To tylko maskuje usterke i predzej czy pozniej doprowadzi do zniszczenia silnika.



fibolek

Post autor: fibolek » sob mar 04, 2006 17:15

KamilW nie radzę stosować synteyka do 14 i więcej letniego silnika bo to bez sensu.Przecież silnik się zużywa jak i jego elementy a olej syntetyczny ma takie właściwości lepkosciowe że jeżeli masz już "wyjeżdżone co nieco" oraz zużute(przepracowane) co nie co to aby nalac syntetyka powinno się porobić wszystko tak ażeby nie miał takich luzów.
I nie mam tu na myśli np jeżeli komuś pukają popychacze to wlać minerałka i wszystko będzie oki.Bo tak nie będzie.Po prostu silnik jak już pisałem się zużywa i zciera się on od środka.A syntetyk nie zniweluje tych bardzo małych niedogodności(jeszcze wypłuka nagary).

[ Dodano: Sob Mar 04, 2006 16:16 ]
Byc może czujnik już trochę ma dość.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob mar 04, 2006 23:03

No calkowicie cie popieram w tym wzgledzie. Olej syntetyczni obnazy wszystkie wady silnika, po wyplukaniu nagarow moze cieknac, klepac itp itd :) Tylko ze prawda jest taka ze predzej czy pozniej dziura zatkana nagarem lub osadem i tak zacznie cieknac wiec na dobra sprawe to juz jest usterka tylko zamaskowana osadem... a olej syntetyczny sam w sobie nie uszkadza niczego tylko demaskuje usterki... a jakosc olejow syntetycznych jest duzo lepsza niz mineralnych i jego zastosowanie zawsze bedzie sie wiazalo z przedluzeniem zywotnosci silnika tylko ze obarczone to jest czasami koniecznoscia usuniecia usterek obnazonych przez niego... Pozdrawiam



fibolek

Post autor: fibolek » ndz mar 05, 2006 23:28

Tak KamilW ale mnie nie przekonałeś bo w 18 letnim aucie z przejechanymi 300 000 kilosków musiałbym wymienić nawet tłoki i głowice żeby miała średnice taką jaka się kwalifikuje do oleju syntetyka,nie wspomne już o uszczelkach i czujnikach oraz innych pierdołach.A minerał jest gęstszy(bardziej lepki) i wspaniale "uszczelnia" auto.Nie zroozum dosłownie(nie wiem jak to nazwać).Po prostu auto nawet po remoncie nigdy nie osiagnie takich parametrów jak nówka czy młodszy takie są fakty.Poczytaj prase i magazyny.
Wiesz kiedy moim zdaniem sprawdziłby się syntetyk przez 20 lat gdybyś np nie przekraczał autem pewnego progu predkości a takze bez uzyskiwania wysokich obrotów i cały czas by pracował.

[ Dodano: Nie Mar 05, 2006 23:00 ]
ale kamilku kończymy te przkomażania bo nas stad wywalą,kazdy ma swój punkt patrzenia.
szymekmk sprawdź jak pisał misiek gestość oleju a takze czujnik ciśnienia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości