[mk3]Wysokie napięcie ładowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

[mk3]Wysokie napięcie ładowania

Post autor: dezeus » śr mar 01, 2006 12:51

Mam golfa3 97r,1.8 benzyna gaz,niedawno go kupiłem i przy wymianie akumulatora ,zmierzyłem że napięcie na klemach wynosi około 17-18 V,cztałem w ksiązkach więc wiem że powinno być 13-14v,o dziwo pzy wzroście obrotów napięcie wzrast o około 0,4 V tak jak powinno być czyli,ale napięcie wynosi prawie 18V .czy moge jeżdzieć na razie czy w ogóle nie jaki ma to wpływ na akumulator.Bardzo prosze o szybką odpowiedz!!
Ostatnio zmieniony śr mar 01, 2006 23:40 przez dezeus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr mar 01, 2006 12:53

dezeus pisze:czy moge jeżdzieć na razie czy w ogóle nie jaki ma to wpływ na akumulator
Ja bym nie jeździł bo to wygląda na walnięty regulator napięcia - akumultor to rzecz nabyta się kupi ale wszystkie urządzenia i osprzęt silnika masz zaprojektowane na nie takie napięcie i coś może paść


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » śr mar 01, 2006 13:12

Adamtd pisze:
dezeus pisze:czy moge jeżdzieć na razie czy w ogóle nie jaki ma to wpływ na akumulator
Ja bym nie jeździł bo to wygląda na walnięty regulator napięcia - akumultor to rzecz nabyta się kupi ale wszystkie urządzenia i osprzęt silnika masz zaprojektowane na nie takie napięcie i coś może paść
pierwsze co pandnie to akumulator radze wymienic ten regulator bo sobie czegos narobi i zbedne koszty tylko :bigok:



Awatar użytkownika
Maiki X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lut 15, 2006 19:54
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Maiki X » śr mar 01, 2006 13:43

Sprawdz dokładnie regulator napiecia ewentualnie układ Graetza a co do akumulatora i reszty pierw to zlokalizuj i napraw bo mozesz sobie narobic problemow, mainowicie zbyt duze napiecie ładowanie moze doprowadzic do uszkodzenie ECU zarowek oraz innych podzespołow elektronicznych.Akumulator sie najprawdopodobnie zagotuje rozwarstwai sie cele i po akusiu.


Best Life is VW drive!!!! :satan:

demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » śr mar 01, 2006 15:46

dezeus pisze:cztałem w ksiązkach więc wiem że powinno być 13-14v,o dziwo pzy wzroście obrotów napięcie wzrast o około 0,4 V tak jak powinno być czyli,ale napięcie wynosi prawie 18V
Mialem podobny problem aczkolwiek tak wysoko mi nie ładował pojechalem do mechaniora i wymienił mi regulator na alternatorze nie wielki koszt a jest juz wszystko ok. Nawiase mówiac popadały mi czujniki miedzy innymi czujnik od wiatraka . Zrób to koniecznie pozdrawiam



Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: dezeus » pt mar 10, 2006 01:51

Serdeczne dzięki za informacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,wymieniłem niezwłocznie regulator,i spadło o 2 v !!!,ale jednak to i tak za dużo wynosi około 15,8v na razie jeżdze i jest oki ,wcześniej mi czasami padały w czasie jakdy zegarey i licznik teraz już nie, wnikne w ten układ Gertza,nie wiem co to jest ale niezwłocznie sie zorientuje,a jka nie bede wiedzieł to ośmiele sie jeszcze raz zapytać,ale na razie SERDECZNE DZIęKI!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich "Golfiarzy!!!"



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » sob mar 11, 2006 13:04

moz emiernik źle pokazuje, polecam sprawdźić miernik



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości