nietypowy problem z golfem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chromonikiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Opoczno

nietypowy problem z golfem

Post autor: chromonikiel » wt gru 08, 2009 23:32

witam :) a bylo to tak:
jakis czas temu moj golf zaczal wariowac, zaczely sie problemy z odpalaniem, spadek mocy, autem "telepało" na niskich obrotach. nie znam sie na tym wiec kolega pomogl mi, zaczelismy od wymiany uszczelki pod glowice i pokrywe zaworow i podczas tej wymiany okazalo sie ze auto ma calkiem odwrotnie (jak rzekl mechanik) ustawiony zaplon tzn palilo z 4 tloku, po zlozeniu wszystkiego do kupy, pojechalismy dotankowac auto gdyz skonczyl sie gaz-moja bryka dawno tak nie smigala, silnik pracowal rowniutko, mial wykop jak sie nalezy, jednak chyba za mocno dalem mu w kosc-puscil olej spod pokrywy zaworow. nastepnego dnia zdjelismy pokrywe zaworow, wymienilismy uszczelke, wszytsko zrobione po bozemu, tym razem auto odstalo i okazalo sie ze : znowu telepie na niskich obrotach, nie ma czym pojechac- zaplon nie byl regulowany, ustawienia z pieknego dnia poprzedniego zachowane a auto nie chce palic, akumulator sprawny a zachowuje sie jakby po dwoch obrotach cos blokowalo!! nic nie kombinowalismy-zdjeclismy tylko pokrywe zaworow!!. wiec zaczelismy znow kombinowac na zaplonie-nic to nie dalo. dzis przypadkowo inny szpenio lekko tylko ruszyl tym czyms z czego wylaza przewody do swiec- autko pali bez problemu, pracuje sobie rowniutko, na luzie nie gasnie ale za to jak chciec pojechac ledwie sie zbiera, choc gaz wcisne do dechy to dochodzi do pewnych obrotow i guzik. staremu mechanikowi skonczyly sie pomysly, ja juz szukam do niego silnika, zeby tylko ruszyl i opchnac dziada bo mam ibizkę na oku. jesli spotkaliscie sie z czym stakim to ratujcie, potrzebuje auta :)


tomek

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » wt gru 08, 2009 23:42

chromonikiel pisze:tym czyms z czego wylaza przewody do swiec-

to aparat zapłonowy istony element w równej pracy silnika i wogóle - może nim tkwi problem



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 08, 2009 23:44

Tyle się naprodukowałeś a zapomniałeś napisać jaki silnik...z tego co piszesz to chyba jakaś zagazowana benzynka...ale dokładniejsze info by się przydało.



chromonikiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: chromonikiel » wt gru 08, 2009 23:45

zagazowany 1.6 z 90 r

[ Dodano: 08 Gru 2009 22:47 ]
aha, i nie ma roznicy czy gaz czy benzyna, cos sie knoci sprawiedliwie, zarowno na gazie jak i benzynie ; ] lewego powietrza nie lapie, podstawa gaznika zdrowa


tomek

Awatar użytkownika
DJTim
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: wt maja 08, 2007 13:31
Lokalizacja: Siewierz
Kontakt:

Post autor: DJTim » śr gru 09, 2009 00:39

jeszcze powiedz ze na gaźniku 2ee ??


Moja Jetta :) http://www.jettaclub.pl/viewtopic.php?t=423
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=188788

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images33.fotosik.pl/396/0cbee7d3b8f966ce.jpg[/img][/url]

chromonikiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: chromonikiel » śr gru 09, 2009 00:44

przyznam ze nie wiem jaki toto ma gaznik, jak dla mnie moze miec i 2KC ; ] byle ta ruina ruszyła. auto i tak jest do sprzedania wiec jakos slabo mi sie widzi dokladac fortune, wole wetknac jakikolwiek silnik , byle chodzilo przyzwoicie. ale wczesniej ejszcze troche powalcze


tomek

Awatar użytkownika
OLI88
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 865
Rejestracja: śr sie 22, 2007 14:38
Lokalizacja: okolice kielc
Kontakt:

Post autor: OLI88 » śr gru 09, 2009 00:50

chromonikiel, wiec zacznij od rozszyfrowania silnika a pozniej zakladaj temat


Obrazek

chromonikiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: chromonikiel » śr gru 09, 2009 00:56

jak widac po moich danych jestem poczatkujacy, to moje pierwsze auto i wlasciwie oprocz dolewania oleju i plynu chlodzacego nic samodzielnie przy nim nie robie, bo sie nie znam. jesli komus cos podpowiadaja symptomy jakie przejawia moje auto nich podpowiada, dla calej reszty sie doedukuje i dopisze co nalezy. no wlasnie.. a co nalezy? co jeszcze mam podac? moj mechanik zalamuje rece choc rozklada i skalda golfa predzej niz ja to robilem w wojsku z berylem ; ]]


tomek

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr gru 09, 2009 01:36

podaj kod silnika wtedy będzie łatwiej rozpoznać problem, jak nie znasz kodu to spisz z dowodu informacje o mocy (podane w KW), albo cyknij przynajmniej fotkę. Ale jak na mój gust to zgadzam się z przedmówcami cos zapłon "nie halo"
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 01:36 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

lubicz9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw lis 19, 2009 01:09
Lokalizacja: grudziadz/Parski/Wloclawek

Post autor: lubicz9 » śr gru 09, 2009 01:51

to moze byc aparat zapłonowy byc moze do wymiany postaraj sie skombinowac inny moze twój mechanik bedzie taki miał :crazy:


"żeby sztywna była furka, w furce musi być rozpórka"

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

Post autor: mono_ » śr gru 09, 2009 01:54

cewka



chromonikiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: chromonikiel » śr gru 09, 2009 08:21

wczesniej trzasnieta byla kopylka aparatu, wymienilem, swiece sa stare i brzydkie ale strzelaja jak nalezy, teraz nie zdaze ale wieczorem podam te dane


tomek

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

kable

Post autor: niko02 » śr gru 09, 2009 11:15

Może pozamieniałeś kable na świecach albo obróciłeś kopółkę o 180 stopni wtedy też będzie nierówno pracował, a czasami nie zapali.


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 09, 2009 12:43

skoro była poprawa po poruszaniu aparatem to tego sie trzymaj, po ciemku patrz czy iskra gdzieś bokiem nie ucieka i sprawdź czy wtyczka czujnika halla sie nie poluzowała czy zaśniedziała, albo jej kable przełamały


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości