[mk3] zamarzanie przedniej szyby od środka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr mar 01, 2006 09:06

Neoarti weż czytaj dokładnie cały temat, to nie bartekabram cieknie uszczelka tylko pajakgdynia, poza tym nie pisz bzdur że silikon sanitarny jest żrący bo to nie prawda


:-k ...

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » śr mar 01, 2006 09:28

Panowie za chwilkę lato i temperatury po 30 ^C więc wtedy nasze wnętrza autek odparują i nic nie będzie zamarzać hehhe :-)



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr mar 01, 2006 09:40

Pabloss pisze:Panowie za chwilkę lato i temperatury po 30 ^C więc wtedy nasze wnętrza autek odparują i nic nie będzie zamarzać hehhe :-)
Taaa... jak tu mrozy do kwietnia zapowiadaja, to lato w grudniu bedzie :rotfl:

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr mar 01, 2006 10:05

Ojcu szyby parują ale ma nieszczelną nagrzewnice , najlepiej przewietrzyć auto przed postojem ja zawsze jak jest duży mróz zanim wysiąde puszczam nzdmuch na zimne powietrze i jest oki.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

bartekabram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bartekabram » śr mar 01, 2006 11:49

Nagrzewnice mam OK. Podejrzewam że to wina tych zawilgoconych dywaników, wkońcu co chwile wsiada się ze śniegiem na podeszwach w autku jest ciepło - śnieg się rozpuszcza i pozostaje w dywankach ;/
Ale dzięki za wszystkie porady :)))



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » śr mar 01, 2006 19:18

Co do silikonowania to jasne zasilikonuj sobie cieknącą przednią szybę jak jesteś partaczem to możesz tak robić i będzie to wyglądało jak w starym 30 letnim gracie
I chyba myli ci się silikon sanitarny (czyli octowy) z silikonem akrylowym ten drugi faktycznie nie zeżre nadwozia ale w takich warunkach atmosferycznych jakie mamy teraz czyli wilgoć i mróz po prostu spłynie razem z wodą bo woda rozpuszcza ten rodzaj silikonu i nie ważne komu cieknie bartekabram czy pajakgdynia po prostu szyb nie uszczelnia się takimi prymitywnymi sposobami i tyle
Co jakiś trafia do nas taki klient który w ten sposób eksperymentuje
Żeby zaoszczędzić parę groszy ale efekt jest dokładnie odwrotny



Awatar użytkownika
Ozzy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob paź 29, 2005 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ozzy » śr mar 15, 2006 18:25

Na początek odkurz porządnie auto, gdyż kurz jest higroskopijny (gromadzi wilgoć), drugim etapem jest wysuszenie wykładziny. Ja miałem to samo. Połóż gdzieś we wnętrzu dużą ilość papierowych gazet (typu Wyborcza, żadnych kolorowych pism), tak samo podłóż gazety pod dywaniki) i z czasem jak nasiąkną wilgocią to zamień je na świeże, suche egzemplarze. Pozdro


[url=http://www.allegro.pl/item135424374_glowica_vw_golf_iii_1_8_8v.html][size=150][color=blue][b]SPRZEDAM GŁOWICĘ DO REGENERACJI WRAZ Z OSPRZĘTEM[/b][/color][/size][/url]

borkej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 25, 2010 21:24
Lokalizacja: gdansk

Post autor: borkej » pn sty 25, 2010 21:35

nie wiem od czego to zalezy ale mam klimatyzacje wymienione filtry gumowe dywaniki a i tak zamarzaja mi szyby nic nie pomaga moze jakis plyn do smarowania moze ktos ma jakis pomysl sprawdzony


wasyl

denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: denisz » pt sty 29, 2010 22:29

borkej pisze:nie wiem od czego to zalezy ale mam klimatyzacje wymienione filtry gumowe dywaniki a i tak zamarzaja mi szyby nic nie pomaga moze jakis plyn do smarowania moze ktos ma jakis pomysl sprawdzony
posłuchaj, mi też zamarza przednia szyba. Teraz są mrozy więc nie chce mis się grzebać przy aucie ale przez to skrobanie od wewnatrz już mnie krew zalewa. Na szczęście pozbyłem się tego. Jak?
Przed wyjściem z auta daję nawiew na dół (na nogi), nawiew powinien być przy tym na ustawiony na zimno i do tego, jak już tu ktoś wspomniał, na desce rozdzielczej - pod szybą układam gazety - tak żeby zakrywały nawiew na szybę.
Wcześniej, jak wsiadałem rano do auta, to miałem arktykę przed oczami, teraz święty spokój.
Oczywiście jest to tylko "leczenie objawów". Przyczyny wilgoci w aucie ten sposób nie wyleczy. Mam nadzieję, że i Tobie to pomoże.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 309 gości