MK3 kłopot czy nie z kołem ??!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

MK3 kłopot czy nie z kołem ??!!

Post autor: Pabloss » śr mar 01, 2006 09:24

Witam. Panowie mam taki problem z lewym przednim kołem. Mianowicie grzało sie i to dosyć mocno !!!! Nie dało sie dotknąć ręką a śnieg topil i zadotowywał na kole. Postanowiłem wymienić klocki. Tarcze nie wymagały wymiany. Przeczyszczone wszystkie zaciski i tłoczi iiiiiiiiiiii nadal sie grzeje. Na szczęście nie tak mocno jak teraz i spokojnie mogę dotknąć ręką ale wyczuwam różnicę temperatury pomiędzy prawym a lewym kołem. Czy powinienem sie martwić??? czy może mi sie "wytopić" smar na piaście ????? A jak by poszło łożysko to pewnie zaczeło by huczeć co ????? Podpowiedzcie coś.
Ostatnio zmieniony czw mar 02, 2006 08:35 przez Pabloss, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 01, 2006 09:44

Zawsze koła po jezdzie są ciepłe,a po ostrej to nawet gorące.Spróbuj ew.jeszcze podnieść auto na lewarku i przekrec kołem,jak chodzi lekko,nie ma luzów, to sie nie przejmuj.A jak ciężko to może być za mocno dokręcona śruba na piaście.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr mar 01, 2006 09:45

Łożysko może buczeć przy większej prędkości tak powyżej 100 , podnieś auto na lewarku i sprawdz czy lużno się obraca i czy nie ma luzów porównaj z drugim kołem . :pub:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » śr mar 01, 2006 10:18

Pabloss pisze: czy może mi sie "wytopić" smar na piaście ????? A jak by poszło łożysko to pewnie zaczeło by huczeć co ????? Podpowiedzcie coś.
Tak znam taki przypadek, fakt że gość miał problem z hamulcami i cos tam mu się zablokowało i postanowił nie robić tylko jechać do domu, no i do wymiany doszło jeszcze łożysko. Łożysko jak walnięte to się raczej nie grzeje,
Pabloss pisze:Postanowiłem wymienić szczęki.
Rozumiem że chodzi tu o klocki?? A z obu stron wymieniłeś czy tylko z jednej??
Bo z tego co wiem to po wymianie klocków może się troszke grzać przez jakiś czas.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: MK3 kłopot czy nie z kołem ??!!

Post autor: piotrek1313 » śr mar 01, 2006 10:41

Pabloss pisze:Witam. Panowie mam taki problem z lewym przednim kołem. Mianowicie grzało sie i to dosyć mocno !!!! Nie dało sie dotknąć ręką a śnieg topil i zadotowywał na kole. Postanowiłem wymienić szczęki. Tarcze nie wymagały wymiany. Przeczyszczone wszystkie zaciski i tłoczi iiiiiiiiiiii nadal sie grzeje. Na szczęście nie tak mocno jak teraz i spokojnie mogę dotknąć ręką ale wyczuwam różnicę temperatury pomiędzy prawym a lewym kołem. Czy powinienem sie martwić??? czy może mi sie "wytopić" smar na piaście ????? A jak by poszło łożysko to pewnie zaczeło by huczeć co ????? Podpowiedzcie coś.
Witam!
Prawdopobnie grzalo sie dlatego ze zapiekly sie tloczki w zacisku (albo tylko jeden, albo sie zastaly, albo... :D). Wymieniles - super :) Z tym ze jak tak troche pojezdziles to prawdopodbnie wytopil sie smar - musialbys rozebrac cala piaste i nalozyc swiezego.
Moze pamietasz czy felga byla tlusta jak zdejmowales kolo przy wymianie zacisku?? Jak tak to wytopil sie smar, jak nie to prawdopodbnie zacisk ktory zalozyles jest rowniez niesprawny (lepszy, ale jednak)
Aha, i jak to lozysko to sie pospiesz - kazdy dobrze wie co sie dzieje z lozyskiem ktore pracuje bez smaru :hmm:
Jak zrobiles juz dobe paredizesiat km i nic nie chuczy to prawdopodobnie zacisk... Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr mar 01, 2006 12:37

Pabloss pisze:Przeczyszczone wszystkie zaciski i tłoczi
Po tym czyszczeniu próbowałeś czy prawidłowo działa - jeszcze bez założonego koła. A może właśnie od łożyska Ci się grzeje - tak jak piszą koledzy sprawdź to łozysko


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » czw mar 02, 2006 08:34

Więc odpowiadam. Oczywiście ze wymieniłem klocki z obu stron, ale tarcz nie ponieważ nie były jeszcze takie złe. Tłoczki sprawdzone przez założeniem całości chodza lekko, a co do koła to też ok kręci się lekko i raczej tak samo jak prawe. Pojechałem wczoraj jeszcze do mechanika i on troszeczkę podszlifował klocki z jednej strony mówiąc że muszą się ułożyć do tej tarczy i żebym sie nie martwił. po przejechaniu wczoraj jednorazowo około 30 km temperatur lewego koło była mniej więcej taka jak prawego. Wiem że konieczne jest sprawdzenie tego po dłuższej trasie , ale to chyba dopiero w weekend.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw mar 02, 2006 11:20

Pabloss pisze: po przejechaniu wczoraj jednorazowo około 30 km temperatur lewego koło była mniej więcej taka jak prawego
Więc wszystko wygląda OK. Klocki owszem muszą się dotrzeć. Więc sprawdzaj okresowo czy się coś nie grzeje. Gdyby łapała Ci jedna strona to nawet powinno Ci auto sciągać jak puścisz kierownice


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pt mar 03, 2006 08:55

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi i proszę o zamknięcie tematu przez admina.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 298 gości