ABS kontrolka i diagnoza z VAGa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

ABS kontrolka i diagnoza z VAGa

Post autor: rafg » pn gru 07, 2009 17:48

Wczoraj zapalily mi sie kontrolki ABS, ESP i zaczal mrugac czerwony wykrzyknik. Dzis pojechalem do goscia na komputer i dostalem takie oto bledy:

18057 - magistrala can ABS - brak sygnalu / brak osprzętu, nie zwiazany ze sprzetem

oraz blad z tym samym nr ale na innym programie;

18057 P1649 szyna danych napędu - nieprawidłowe informacje ze sterownika

Po dyskusji z gosciem wywnioskowalem, ze albo szlak trafil sterownik ABS (tzn zimne luty popadaly) albo gdzies jakis przewod poszedł od tegoż wlasnie sterownika.
Gosciu mowil, ze robil juz takie rzeczy i chcial zebym mu to zlecil, ale jezeli faktycznie moze sie to okazac drobna sprawa to po co mam mu placic jak moge chociaz jakies podstawowe kroki sam wykonac - a noz trafie. Najlepsze jest to, ze sciemnil mi, ze ów sterownik znajduje sie pod tylna kanapa.... :rotfl: a najgorsze, ze skasowal mnie za 10min na kompie 50zl :ass: .... musze kupic sobie kabel :kac:
Znalazlem odnosnik do ruskiej stronki [ http://www.passat-b5.ru/index.php?optio ... &Itemid=57 ] jak naprawiac taki sterownik jezeli luty sa popieprzone, lecz nie wiem czy bym dal rade to samemu wykonac bo to juz sie wydaje dosc precyzyjne.

Moim pytaniem jest jakie podstawowe kroki moge wykonac aby samemu sprobowac sie z tym uporac? Jezeli umowmy sie nie ma lacznosci ze sterownikiem ABS to gdzie moze lezec najprawdopodobniej przyczyna?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn gru 07, 2009 18:26

Sprawdź połączenia - czujnika z klockami ... odepnij wtyki i zobacz czy nie ma zaśniedziałych końcówek... od tego zacznij


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: rafg » pn gru 07, 2009 20:53

w ktorym miejscu znajduje sie ten czujnik przy klockach? ma ktos moze jakies zdjecie pogladowe?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn gru 07, 2009 22:14



Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 457 gości