[mk3]Nowy golf-kilka problemow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

[mk3]Nowy golf-kilka problemow

Post autor: exec » wt lut 28, 2006 17:10

Kupilem golfa3 1,6 benzyna z serii New Orleans (nie wiem jaki to typ silnika-nie znam sie) rocznik 94 przebieg 97 tysiecy (real - jezdzil nim stary dziadek). Samochod byl lekko pukniety w lewy blotnik przez motocykliste, byla do wymiany szyba zderzak blotnik i felga, wszystko to zrobilem plus wymienilem sworzen (lewy przod). I teraz jest z nim kilka problemow na niektore (wymiana podswietlenia pokretel nawiewow i deski rozdzielczej to rozwiazanie znalazlem i rozkodowanie radia) znalazlem rozwiazania na forum ale sa jeszcze problemy ktore nie wiem jak rozwiazac:

1. Problem wystepuje najczesciej na 1,2, rzadko na 3 bardzo rzadko na 4 biegu. Kiedy puszczam pedal gazu to slysze takie stukniecie jest dosyc glosne i czasem az czuc je pod nogami. Stuka cos wyraznie po lewej stronie, jakby na przedluzeniu nog. To nie wystepuje przy nawet bardzo gwaltownym przyspieszaniu lub hamowaniu tylko i wylacznie kiedy puszcze pedal gazu do konca.

2. Z tylu chyba po lewej stronie cos lekko sie obija. Dosyc ciche to jest ale jest bardzo czeste jakakolwiek nawet mala nierownosc to slychac to obijanie ale nie jest to taki twardy metaliczny dzwiek jak z tym problemem z gazem tylko taki jakby ma oddzwiek plastikowo-drewniany :P Tez nie wiem co to jest ale podejrzewam ze to moze byc wydech ale z drugiej strony jak nim ruszalem (bo sie lekko rusza) to nie slyszalem tego dzwieku.

3. Mam elektrycznie sterowane lusterka i elektrycznie podgrzewane. Podgrzewanie dziala, ale nie da sie sterowac nimi-co musze sprawdzic co moze byc uszkodzone?

4. Po przejechaniu 5-6 kilometrow lapie temperature ok 70 stopni i nie idzie dalej. Jak stoje w korku to lapie dokladnie 90 stopni i ani troche wiecej ani mniej. Ale jak zaczne jechac to temperatura spada znowu do ok 70 stopni (w porywacj 75). Co musze sprawdzic zeby wiedziec co jest nie tak? Czy taka temperatura mocno zawyza spalanie?

Z gory dzieki za pomoc :)



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » wt lut 28, 2006 17:23

exec pisze:3. Mam elektrycznie sterowane lusterka i elektrycznie podgrzewane. Podgrzewanie dziala, ale nie da sie sterowac nimi-co musze sprawdzic co moze byc uszkodzone?
Prawdopodobnie w lusterkach poszły ci takie plastikowe koła zembate, mozna sie do niech dostać, ale juz nie pamietam czy da sie wymienic te same plastiki, z tego co pamietam to chyba nie, najwyżej cały silniczek już z tym kołem zembatym.
Ja mam ten sam problem.. :) Narazie poluje na nowe lusterka.. niechce mi sie bawić w zmiane tych silniczków, 2 nowe lusterka mozna za 100 zł kupic.
4. Po przejechaniu 5-6 kilometrow lapie temperature ok 70 stopni i nie idzie dalej. Jak stoje w korku to lapie dokladnie 90 stopni i ani troche wiecej ani mniej. Ale jak zaczne jechac to temperatura spada znowu do ok 70 stopni (w porywacj 75). Co musze sprawdzic zeby wiedziec co jest nie tak? Czy taka temperatura mocno zawyza spalanie?
Też tak mam, w podróży nie umie się zagrzać :( Ale w lato będzie ok... przynajmniej u mnie w lato bylo na 90 w podróży.


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt lut 28, 2006 20:11

exec,
2. to najprawdopodobnuiej tłumik środkowy obija sie o tylną belką ( czesta przypadkłośc mk2) nie szkodzi ze jak sam ruszasz to nie slychac, u mnie też nie było, slychac tylko gdy tył spadał z jakieś nierówności, np przy przejeżdzaniu przez progi zwalniające

4, jeżeli na postoju nie przekracza 90 to git, podczas jazdy niby też powinno być te 90 stopni, jak nie ma to pewnie termostat sie nie domyka, termostaty sa na szczescie tanie....

1 nie mam pojecia

3. jełśi od lusterek masz takie jakby joysticki (jak w padzie od playstation) to one czesto lubia sie wyrobic, sprobuj z wyczuciem, lekko naciskajac , moze zaskaczą....a najlepiej to multimetrem sprawdz czy dochodzi prąd do tego przełącznika...( koszt multimetru to jakies 15 zł w markecie)
pozdro



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » wt lut 28, 2006 20:46

Witam:) (3) Miałem podobnie z lusterkami. Nie chciały chodzić. Sprawdź, czy słychać silniczki, może się poszły Ci zębatki o których wspomina djprezes, jeżeli nie to ja bym stawiał na zaśniedziałe styki w sterowniku. Ja tak przynajmniej miałem. Jest to do rozebrania i przeczyszczenia. Jak Wszystko rozepniesz to możesz na kostce sprawdzić cz silniczki działają podłączając je na któtko wg schematu. Daj maila to Ci go wyślę.
(4) A jak jedziesz dalej to też ma 70 stopni? U mnie nagrzewa się do 80. Ja bym stawiał na termostat, jeżeli układ niezapowietrzony. Co do (1) i (2) nie mam za bradzo pojęcia. Powodzenia. Pozdro



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » wt lut 28, 2006 21:11

dzieki za odpowiedzi, jutro jak bedzie jasno sprawdze ten joystick do lusterek bo cos czuje ze to on moze byc przyczyna...
moj mail to exec1512@wp.pl

czekam na dalsze sugestie :)



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » wt lut 28, 2006 22:35

rafi1985 pisze:mysle ze w pkt 1 masz do wymiany sworzen wachacza bo tez mi tak stukalo pod dodawaniu gazu
ok to w takim razie pojade do czlowieka ktory mi go zakladal bo przeciez dopiero co ten sworzen wymienialem :/



greg

Post autor: greg » wt lut 28, 2006 23:41

exec pisze:ok to w takim razie pojade do czlowieka ktory mi go zakladal bo przeciez dopiero co ten sworzen wymienialem
skoro tak to być może mechanik ciągnąc za amor ze zwrotnicą uszkodził ci łozyko amortyzatora - na dołkach słychac takie pukniecie - takie samo jak przy puszczeniu gazu??

[ Dodano: Wto Lut 28, 2006 10:44 pm ]
Ad 4 - termostat ci się po prostu wcześniej otwiera i dlatego trzyma 70 stopni, a przy 90 włacza się wentylator (korek - musi spaść temperatura jeśli przekroczy 90)

[ Dodano: Wto Lut 28, 2006 10:45 pm ]
Ad 3 - stawiam na przełacznik lusterek lub brak zasilania do przełacznika



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » śr mar 01, 2006 10:33

dokladnie tak! dzis rano zauwazylem ze (szczegolnie jak samochod jest zimny) ze dosyc mocno stuka na nierownosciach! mam nadzieje ze nie bedzie trzeba calego amortyzatora wymieniac :/



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » śr mar 01, 2006 11:30

exec pisze:1. Problem wystepuje najczesciej na 1,2, rzadko na 3 bardzo rzadko na 4 biegu. Kiedy puszczam pedal gazu to slysze takie stukniecie jest dosyc glosne i czasem az czuc je pod nogami. Stuka cos wyraznie po lewej stronie, jakby na przedluzeniu nog. To nie wystepuje przy nawet bardzo gwaltownym przyspieszaniu lub hamowaniu tylko i wylacznie kiedy puszcze pedal gazu do konca.

pojedz do tego mechanika niech ci sprawdzi czy na innych elementach zawieszenia niemasz luzów lub czy dobrze wszystko poskrecal czy cos przypadkiem nie zapomnialo mu sie dokrecic
exec pisze:2. Z tylu chyba po lewej stronie cos lekko sie obija. Dosyc ciche to jest ale jest bardzo czeste jakakolwiek nawet mala nierownosc to slychac to obijanie ale nie jest to taki twardy metaliczny dzwiek jak z tym problemem z gazem tylko taki jakby ma oddzwiek plastikowo-drewniany Tez nie wiem co to jest ale podejrzewam ze to moze byc wydech ale z drugiej strony jak nim ruszalem (bo sie lekko rusza) to nie slyszalem tego dzwieku.
sprawdz tez tuleje metalowo gumowe w tylej belce sprawdzic to mozesz w prosty sposób jak kopniesz w opone z tylu to bedzie uciekalo kolo do przodu ewentualnie podniesc z podspodu zobaczyc czy nie sa juz rozwalone
exec pisze:3. Mam elektrycznie sterowane lusterka i elektrycznie podgrzewane. Podgrzewanie dziala, ale nie da sie sterowac nimi-co musze sprawdzic co moze byc uszkodzone?
co do lusterek po zdjeciu tapicerki na kostce do lusterka masz sprawdz na krotko czybedzieci chodzilo jezeli tak to zostaje joystic do sterowania nimi
exec pisze:4. Po przejechaniu 5-6 kilometrow lapie temperature ok 70 stopni i nie idzie dalej. Jak stoje w korku to lapie dokladnie 90 stopni i ani troche wiecej ani mniej. Ale jak zaczne jechac to temperatura spada znowu do ok 70 stopni (w porywacj 75). Co musze sprawdzic zeby wiedziec co jest nie tak? Czy taka temperatura mocno zawyza spalanie
termostat nie domyka ci sie do konca wiec jest do wymiany
prawidlowo temperatura poczatku otwiercia termostatu okolo 84C temp.calkowitego otwarcia 98C skok zaworu 7mm :bigok:


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr mar 01, 2006 12:21

exec pisze:1. Problem wystepuje najczesciej na 1,2, rzadko na 3 bardzo rzadko na 4 biegu. Kiedy puszczam pedal gazu to slysze takie stukniecie jest dosyc glosne i czasem az czuc je pod nogami. Stuka cos wyraznie po lewej stronie, jakby na przedluzeniu nog. To nie wystepuje przy nawet bardzo gwaltownym przyspieszaniu lub hamowaniu tylko i wylacznie kiedy puszcze pedal gazu do konca.
Sprawdz w jakim stanie jest maglownica



greg

Post autor: greg » śr mar 01, 2006 21:32

exec pisze:mam nadzieje ze nie bedzie trzeba calego amortyzatora wymieniac :/
nie - samo łożysko powinno być do wymiany - koszt ok 50zł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 418 gości