Auto po wymianie skrzyni wolniej przyspiesza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Auto po wymianie skrzyni wolniej przyspiesza

Post autor: bicker83 » sob gru 05, 2009 01:31

Siemka. Jestem swiezo po wymianie skrzyni DLP w moim AKLu i zauwazylem ze jest jakby slabszy :/ wolniej sie rozpedza a powyzej 100 km/h to juz wogole jak krew z nosa. Nie wiem czy trzeba moze jakos ''dotrzec'' skrzynie czy co? Wiecie jaki moze byc tego powod?
POZDRO
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2009 02:58 przez bicker83, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Auto po wymianie skrzyni wolniej przyspiesza

Post autor: PinkFloyd » sob gru 05, 2009 02:02

bicker83 pisze:Siemka. Jestem swiezo po wymianie skrzyni DLP w moim AKLu i zauwazylem ze jest jakby slabszy :/ wolniej sie rozpedza a powyzej 100 km/h to juz wogole jak krew z nosa. Nie wiem czy trzeba moze jakos ''dotrzec'' skrzynie czy co? Wiecie jaki moze byc tego powod?
POZDRO
Może masz skrzynię od innego modelu, wymieniłeś na to samo oznaczenie? porównaj wartości predkosci obrotowej dla danego biegu przy 100km/h ze starą skrzynią.



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » sob gru 05, 2009 02:37

PinkFloyd pisze:Może masz skrzynię od innego modelu, wymieniłeś na to samo oznaczenie? porównaj wartości predkosci obrotowej dla danego biegu przy 100km/h ze starą skrzynią.
Obroty sa takie same. Zachowuje sie tak jakby nie mail sily zeby sie mocniej rozpedzic. Teraz jak testowalem na prostej na ktroej normalnie mialem 160-170 teraz ledwo 130 poszedl. nie wiem o co chodzi :/

[ Dodano: 05 Gru 2009 01:34 ]
Dodam jeszcze jak buja go dluzej 4 biegu (tak do 140) i wrzucam 5 to nie przyspiesza a nawet delikatnie zwalnia. Mozliwe ze mechanik cos spaprał?


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob gru 05, 2009 10:57

ta skrzynka to nowka czy urzywka?



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob gru 05, 2009 12:22

Ta nowa ma oznaczenie DLP czy stara?



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob gru 05, 2009 12:33

jeśli używka to sprawdź co wogóle ją smaruje jeśli tego nie sprawdziłeś



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » sob gru 05, 2009 13:13

Regenerowana jest.
FURMAN TDI pisze:jeśli używka to sprawdź co wogóle ją smaruje jeśli tego nie sprawdziłeś
a jak sprawdzic czy smaruje?


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob gru 05, 2009 13:40

Nie, źle mnie zrozumiałeś. Smarować to ona sie samoistnie smaruje, chodzi mi o o lepkość oleju -mogło zrobić sie masło...



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » sob gru 05, 2009 21:28

FURMAN TDI pisze:Nie, źle mnie zrozumiałeś. Smarować to ona sie samoistnie smaruje, chodzi mi o o lepkość oleju -mogło zrobić sie masło...
No sprawdze ale raczej nie bo olej wlany swiezy 2 dni temu. podnieslismy auto z kumplem i zauwazylem ze jest straszny opor na kole, trzeba strasznie duzo sily uzyc zeby je obrocic. poza tym przejechalem tak razem troche ponad 100km i poszlo prawie pol baku benzyny!!!


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob gru 05, 2009 21:44

bicker83 pisze:zauwazylem ze jest straszny opor na kole
ja na na skrzyniach sie nieznam ale mozna coś dokrecic na mechanizmie roznicowym?tam chyba sie coś dokreca aby luzy zniwelowac i jak sie troche przesadzi moze tak byc?no fachowcy..?
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2009 21:45 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » ndz gru 06, 2009 02:56

ja na na skrzyniach sie nieznam ale mozna coś dokrecic na mechanizmie roznicowym?tam chyba sie coś dokreca aby luzy zniwelowac i jak sie troche przesadzi moze tak byc?no fachowcy..?
jezeli masz racje to GIT tylko odkrylismy z moim mechanikiem ze skrzynia nie jest najwyrazniej do mojego auta :/ jadac 100km/h on jechal za mna i mial troche ponad 110km/h - co tlumaczy ''wieksze'' zuzycie paliwa w moim Golfie. Licznik pokazuje mniejsza predkosc niz rzeczywista i tym samym mniejsza przejechana odleglosc. Takze skrzynia regenerowana ale nie do tego auta i jeszcze strasznie chamuje auto. Jedyna pociecha w tym ze mam na nia gwarancje jednak znowu bede musial ponisc koszty wyciagniecia jej, transportu do poliski i wlozenia jej na nowo!!! PORAZKA zaczynam sie zastanawiac czy nie zmienic poprostu auta...
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

skrzynia

Post autor: tiktaczek1 » ndz gru 06, 2009 11:22

NAJLEPIEJ REKALMUJ U TEGO CO CI TA SKRZYNIE REGENEROWAŁBO ZROBIŁ COS NIE TAK NAPEWNO BEDZIE WIEDZIAŁ O CO CHODZI



Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Re: Auto po wymianie skrzyni wolniej przyspiesza

Post autor: lolek » ndz gru 06, 2009 11:35

bicker83 pisze:Siemka. Jestem swiezo po wymianie skrzyni DLP w moim AKLu i zauwazylem ze jest jakby slabszy :/ wolniej sie rozpedza a powyzej 100 km/h to juz wogole jak krew z nosa. Nie wiem czy trzeba moze jakos ''dotrzec'' skrzynie czy co? Wiecie jaki moze byc tego powod?
POZDRO
Ja również posiadam golfa z silnikiem AKL. Skrzynie miałem wymienianą przy przebiegu ~ 120 000 km, bo się rozsypała. Teraz mam skrzynię od modelu 16V. Samochód bardzo ładnie rozpędza się do prędkości 130-140 km/h na 3 biegu później po wrzuceniu 4 rozpędza się lata świetlne można powiedzieć że w ogóle się nie rozpędza (zachowuje się tak jak by miał odcięcie :grin: ) .. Ja akurat nie przekraczam tej magicznej prędkości 140 dlatego też mi to nie przeszkadza. Mogę jeszcze dodać że jedynka jest teraz bardzo długa , zarówno dwójka , a jeśli chodzi o przyśpieszenie to nic nie stracił ale zmieniła mu się charakterystyka i tak jak przedtem można było dynamicznie przyśpieszyć z 3 trzeba to robić teraz na 2 .. Trzeba się trochę do tego przyzwyczaić ale w moim przypadku uważam że jest to wymiana po części na dobre ponieważ ta skrzynia od 16V nie powinna się tak szybko rozsypać bo nie ma nitów .. Może też masz skrzynie od 16V a nie od 8V ? ponieważ masz ten sam problem, przy prędkości powyżej 140 auto nie przyspiesza ..



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » ndz gru 06, 2009 13:54

lolek pisze:Ja również posiadam golfa z silnikiem AKL. Skrzynie miałem wymienianą przy przebiegu ~ 120 000 km, bo się rozsypała. Teraz mam skrzynię od modelu 16V. Samochód bardzo ładnie rozpędza się do prędkości 130-140 km/h na 3 biegu później po wrzuceniu 4 rozpędza się lata świetlne można powiedzieć że w ogóle się nie rozpędza (zachowuje się tak jak by miał odcięcie :grin: ) .. Ja akurat nie przekraczam tej magicznej prędkości 140 dlatego też mi to nie przeszkadza. Mogę jeszcze dodać że jedynka jest teraz bardzo długa , zarówno dwójka , a jeśli chodzi o przyśpieszenie to nic nie stracił ale zmieniła mu się charakterystyka i tak jak przedtem można było dynamicznie przyśpieszyć z 3 trzeba to robić teraz na 2 .. Trzeba się trochę do tego przyzwyczaić ale w moim przypadku uważam że jest to wymiana po części na dobre ponieważ ta skrzynia od 16V nie powinna się tak szybko rozsypać bo nie ma nitów .. Może też masz skrzynie od 16V a nie od 8V ? ponieważ masz ten sam problem, przy prędkości powyżej 140 auto nie przyspiesza ..
Ktora masz skrzynie? jakie ma oznaczenie w sensie?
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości