Oparcie przedniego siedzenia sie nie składa...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Oparcie przedniego siedzenia sie nie składa...

Post autor: ck » wt lut 28, 2006 16:26

...i jak sie dostać do tej linki,a tak wogóle jak to naprawić,przecież musi się jakoś dać,bo nowego fotela nie mam zamiaru kupować.Dzięki za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2007 20:09 przez ck, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 28, 2006 16:53

musisz rozebrać obicie z oparcia, pewnikiem pękła Ci linka


:-k ...

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » wt lut 28, 2006 16:54

Najlepiej wymontowac fotel i zabrac sobie go do domu, bedzie wygodniej :D

1) zaczynasz od wyjecia zaglowka (musisz najpierw wyjac po jednej spince na strone ktore znajduja sie w czarnych plastikach w ktore wchodzi zaglowek)
2) wyjmujesz raczke od odchylania fotela, nastepnie odkrecasz plastik wykonczeniowy i go wyjmujesz
3) nastepnie skladasz oparcie (spojrz w dol fotela - odchylasz recznie dwa zaczepy/haki na dole, ktore zwykle odchyla linka)
4) przy odchylonym oparciu zauwazysz ze na jego zwienczeniu od dolu, ze material przedni i tylny schodza sie w pewnym punkcie - jest on przymocowany na ostrych metalowych spinkach - najlepiej je podwazac to srubokretem, pozniej ciagnac juz recznie ;)
5) jak juz to odczepisz, sciagasz poszycie materialowe siedzenia jakby na lewa strone do gory (cos jak sciaganie swetra :D ) , nie sciagajcac jednak go do konca (zatrzyma Cie na samej gorze plastkowe tunelke w ktore wklada sie zglowek - jendankze nie ma sensu ich demontowac, bo dostep bedziesz mial juz niezly)
6) Od przodu bedziesz miec gabkowo/slomiane miekkie oparcie wlasciwe fotela - pod nim znajduje sie taki pseudo-stelaz i zauwazysz jak dokladnie ida linki.
7) Co do sposobu naprawy to masz kilka opcji:
- wymiana linki na nowa (podpasujesz moze cos z roweru lub dorobic nowa mozesz)
- poskladac stara (istenieje na rynku wiele laczen ktore mozesz wykorzystac - ale to zostawiam Twojej wyobrazni ;))

Powodzenia!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 28, 2006 16:55

zrób tak jak napisał kolega z tym ze zagłówka nie trzba ściągać tylko materiał wywinąć do góry, ja poradziłem sobie tak z tym ze podwiązałem haczyk na którym pękła linka drutem i on już nie trzyma oparcia tylko jeden, mi pękła linka do strony ręcznego hamulca w siedzeniu kierowcy
Ostatnio zmieniony wt lut 28, 2006 16:58 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
ralv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 13:51
Lokalizacja: wolomin, radzymin

Post autor: ralv » wt lut 28, 2006 16:57

mialem kiedys dwojeczke i dosc czesto sie to zdazalo. musisz wytargac fotel (bedzie wygodniej) i najlepiej zdjac tapicerke z oparcia z tego co pamietam to najlepsze wyjscie zeby sie dostac do ciegla. na koncu przy styku siedziska z oparciem jest haczyk ktory lubi spadac.
zaluz go i gotowe :bigok:



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » wt lut 28, 2006 17:00

misiek10111 pisze:rób tak jak napisał kolega z tym ze zagłówka nie trzba ściągać tylko materiał wywinąć do góry
Oczywiscie ze nie trzeba, tylko ze demontaz jego trwa kilka minut, a pozniej naprawe duzo prosciej jest operowac, bo nic od gory nam nie przeszkadza :D



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt lut 28, 2006 17:02

SToRM pisze:Najlepiej wymontowac fotel i zabrac sobie go do domu, bedzie wygodniej :D

1) zaczynasz od wyjecia zaglowka (musisz najpierw wyjac po jednej spince na strone ktore znajduja sie w czarnych plastikach w ktore wchodzi zaglowek)
2) wyjmujesz raczke od odchylania fotela, nastepnie odkrecasz plastik wykonczeniowy i go wyjmujesz
3) nastepnie skladasz oparcie (spojrz w dol fotela - odchylasz recznie dwa zaczepy/haki na dole, ktore zwykle odchyla linka)
4) przy odchylonym oparciu zauwazysz ze na jego zwienczeniu od dolu, ze material przedni i tylny schodza sie w pewnym punkcie - jest on przymocowany na ostrych metalowych spinkach - najlepiej je podwazac to srubokretem, pozniej ciagnac juz recznie ;)
5) jak juz to odczepisz, sciagasz poszycie materialowe siedzenia jakby na lewa strone do gory (cos jak sciaganie swetra :D ) , nie sciagajcac jednak go do konca (zatrzyma Cie na samej gorze plastkowe tunelke w ktore wklada sie zglowek - jendankze nie ma sensu ich demontowac, bo dostep bedziesz mial juz niezly)
6) Od przodu bedziesz miec gabkowo/slomiane miekkie oparcie wlasciwe fotela - pod nim znajduje sie taki pseudo-stelaz i zauwazysz jak dokladnie ida linki.
7) Co do sposobu naprawy to masz kilka opcji:
- wymiana linki na nowa (podpasujesz moze cos z roweru lub dorobic nowa mozesz)
- poskladac stara (istenieje na rynku wiele laczen ktore mozesz wykorzystac - ale to zostawiam Twojej wyobrazni ;))
Dokładnie tak to nalezy rozwiązac. Tylko,że ja podarował bym sobie ściąganie tego obicia tak jak swetra ;) . Da radę to zrobić przez odchylony lekko tył obicia, jak ktos ma gietkie ręce :) problemów jest troszke, jezeli jest to auto po 90 roku, gdyż tam zastosowali linki z pancerzami, z którymi sie trzeba troszkę pomeczyć.


Obrazek

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt lut 28, 2006 17:58

Dzięki za rady jak sie tylko ściepli to zaraz biorę się za to narazie może tak jeźdźić.Ale z podwiązaniem haczyka jak pisze misiek10111, to też jest niezły pomysł przymnajmniej narazie.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 28, 2006 18:18

ck pisze:Dzięki za rady jak sie tylko ściepli to zaraz biorę się za to narazie może tak jeźdźić.Ale z podwiązaniem haczyka jak pisze misiek10111, to też jest niezły pomysł przymnajmniej narazie.
bo trudno coś tak naprawdę z tym zrobić a uzywkę ciężko kupić już to przerabiałem


:-k ...

preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » wt lut 28, 2006 19:42

zobacz zalacznik tesh to przerabialem naprawilem stara linke w sposob pokazany na obrazkach, wcale nie musisz wyciagac fotela wystarczy go przesunac do przodu i polozyc - recznie odchylajac te zaczepy


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz maja 20, 2007 19:42

misiek10111 pisze:podwiązałem haczyk na którym pękła linka drutem i on już nie trzyma oparcia tylko jeden
zrobiłem tak samo,ale za to siedzenie bardziej stuka i mnie to drażni.Będę musiał wymienić wreszcie te linki.Przewiduje problem z wyjeciem rączki od odchylania fotela,bo skleiłem go jakimś super klejem.
preker20 pisze:zobacz zalacznik tesh to przerabialem naprawilem stara linke w sposob pokazany na obrazkach, wcale nie musisz wyciagac fotela wystarczy go przesunac do przodu i polozyc - recznie odchylajac te zaczepy
jak mozesz to pokąz jeszcze ten załącznik jeśli posiadasz



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » pn maja 21, 2007 00:08

ck, daj maila to Ci przesle


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn maja 21, 2007 16:19




preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » pn maja 21, 2007 22:35

poszlo


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości