MK3 TD 1,9 pomoze ktos rozwiazac pare problemow?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mamarco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 08, 2007 16:44
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

MK3 TD 1,9 pomoze ktos rozwiazac pare problemow?

Post autor: mamarco » sob gru 05, 2009 17:54

Witam wszystkich a wiec tak z Bmw przesiadlem sie do golfa 3 kombi 1,9td i jestem bardzo zadowolony ze tak powiem ale troche zechy jest w nim do zrobienia moze orientuje sie ktos jak sie za to zabrac i naprawic aby wszystko smigalo tak jak trzeba 1 klimatyzacja chyba nie dziala nie wiem bo teraz jest zimno ale jak wciskam przycisk od klimy to nic sie nie dzieje a powinienem uslyszec jak sie zalacza caly czas swieci sie lekko ten przycisk od klimy jak go wcisne to swieci jasniej ale chyba klima nie dziala wie ktos jak to sprawdzic? 2 radio za kazdym razem musze ustawiac wszystko bo sie kasuje i od ostatnio nie moge go wlaczyc stukanie w okolicach stacyjki pomagalo ale juz nie pomaga 3 wycieraczka tylnia nie dziala 4 przyciski od opuszczania tylnych szyb nie dzialaja ani z pzodu na panelu ani stylu na drzwiach wie ktos moze jak to posprawdzac i naprawic ? jeszcze jedna rzecz wie ktos moze jak sprawdzic srednice bebnow chamulcowych bo planuje wymienic a nie wiem jakie mam ?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob gru 05, 2009 18:12

srednica bebna 200, max 201 - nie wiem po co ci to do wymiany bo przeciez wszytskie bebny maja identyczna
jezeli chodzi o radio to prawdopodobnie masz zle podlaczone i przez to traci pamiec, wygglada na to ze ktos polaczyl pzewod zolty z czerwonym i podpial pod stacyjke, powinno byc tak ze zolty do akumulatora a czerowny pod stacyjke, skoro nie chce sie teraz wlaczyc a pomagalo wczesniej pukanie kolo stacyjki to siadl wlacznik w stacyjce i rzeba radio podlaczyc tymi dwoma przewodami prosto pod zasilanie ale bedzie ci siadal akumaulator
jezeli chodzi o wycieraczke z tylu to sprawdz bezpieczniki a jak tu nic nie znajdziesz to zobacz czy dochodzi zasilanie na silnik
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2009 18:16 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob gru 05, 2009 18:21

Po primo - klime łatwo sprawdzić jesli jest gaz i działa to przy włączeniu wskazówka obrotów opadnie o jedna lub pół setki i powinneś to odczuć jak silnik troche osłabnie.
Po drugie radio- prawdopodobnie masz mase na radio a plus z kluczyka potrzebujesz dodatkowy plus bezpośrenio na radio do potrzymania pamieci.
jesli nie łaczy w stacyjce i przygasa radio po zapłonie - pewnie wkładka stacyjki do wymiany koszt ok.30zł
Co do 3 i 4 sprawdź bezpieczniki i w przypadku 4 połaczenia przy włącznikach!



mamarco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 08, 2007 16:44
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: mamarco » sob gru 05, 2009 18:51

hmm... co do radia to ok tak jest jak piszesz ale co do klimy to nie jestem pewien wogole co jest grane bo wiem ze w kazdym samochodzie da sie to odczuc jak wlaczymy klime a tutaj nic i wlasnie dlatego pytam jak to sprawdzic co padlo czy jak nie bedzie gazu to nie wlacze jej czy wlacze_? czy to ze swieci mi sie ta kontrolka od klimy caly czas ma jakies znaczenie ?tak powinno byc? moze mi ktos powiedziec kto ma 3 z klima czy swieci mu sie caly czas ten przycisk od klimy? a jak go wcisne tak jak bym chcial wlaczyc klime to zaczyna swiecic jasniej co do kostek otwierania tylnych szyb sprawdzilem wszystko podpiete i wyglada tak jak powinno wszystkie fuse ok tak wiec nie wiem co jest grane

[ Dodano: 05 Gru 2009 17:56 ]
agrala pisze:srednica bebna 200, max 201 - nie wiem po co ci to do wymiany bo przeciez wszytskie bebny maja identyczna
jezeli chodzi o radio to prawdopodobnie masz zle podlaczone i przez to traci pamiec, wygglada na to ze ktos polaczyl pzewod zolty z czerwonym i podpial pod stacyjke, powinno byc tak ze zolty do akumulatora a czerowny pod stacyjke, skoro nie chce sie teraz wlaczyc a pomagalo wczesniej pukanie kolo stacyjki to siadl wlacznik w stacyjce i rzeba radio podlaczyc tymi dwoma przewodami prosto pod zasilanie ale bedzie ci siadal akumaulator
jezeli chodzi o wycieraczke z tylu to sprawdz bezpieczniki a jak tu nic nie znajdziesz to zobacz czy dochodzi zasilanie na silnik
a to ok slyszalem ze sa 2 rodzaje bebnow dlatego pytam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob gru 05, 2009 19:02

Tylne szyby: przycisk blokady*) ma być wciśnięty, nie puszczony do góry; i czy jest sprawny bo on przepuszcza sygnał do tyłu.
Wycieraczka: przekaźnik 72, bezpiecznik 4 i przewody w harmonijkowej gumie między budą a klapą tylną.
Radio: można zamienić ze sobą (na próbę) kabelki z pinów 4 i 7 kostki zasilającej; ale to będzie ta kostka skoro pomagało postukiwanie.

*) ten na centralnym panelu, pomiędzy sterowaniem tylnych szyb.
Ostatnio zmieniony ndz gru 06, 2009 01:09 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob gru 05, 2009 19:08

mamarco pisze:moze mi ktos powiedziec kto ma 3 z klima czy swieci mu sie caly czas ten przycisk od klimy?
tak ten przycisk świeci sie normalnie jak wzystkie po włączeniu świateł.
Na to miast nie wiem o jakie kontrolce klimy mówisz niemiałem z mk2 do czynienia.
mamarco pisze:czy jak nie bedzie gazu to nie wlacze jej czy wlacze_?
tak jeśli nie będzie gazu kompresor nie załączy się( tak jest w mk3)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości