Zbyt wysoka temperatura pracy silnika.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » pt maja 18, 2007 23:30

krzysiek82, Jaki to termometr, skąd go masz i jak to zmierzyć?



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » sob maja 19, 2007 15:38

Termometr pożyczyłem od znajomego, włączasz auto i czekasz aż temp na desce podejdzie do poziomu takiego jak podchodzi zawsze. Odkręcasz wlew w zbiorniczku wyrównawczym i wkładasz termometr, błyskawicznie nabierze temp i pokaże ile na prawdę jest. I nie słuchaj tych którzy twierdzą że tam temperatura jest niższa i się w zbiorniczku nie mierzy.


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » ndz maja 20, 2007 01:53

krzysiek82, Ok, ale jaki to termometr, do czego z taką wysoką skalą?



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » ndz maja 20, 2007 12:47

zwykły rtęciowy, ważne żeby mierzył temp do ok 100c


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

domin_wil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 05, 2008 00:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: domin_wil » wt wrz 01, 2009 17:49

Witam
Długi czas borykałem się z problemami układu chłodzenia a to zaniska temperatura do 70* ( walnięty termostat-wymieniony na wahlera) a to pęknięty króciec ( przy wkręcaniu termostatu pękł przy śrubie) i teraz ostatnio zauważyłem, że podczas jazdy temp skacze na 100* i trzyma się przez cały czas na 100. Podejrzewałem różne historie a to, że walnięty wentylator (podłączony na krótko działały wszystkie biegi) ale to nie to, potem że zapowietrzony układ( odpowietrzyłem) nadal to samo 100* i nie chce być inaczej zostały mi jeszcze 3 możliwości albo czujnik temp w króćcu albo termo włącznik wentylatora lub wskaźnik temp na desce.
Dodam jeszcze tylko że przy troszkę powyżej 100* pokazywanych na desce wentylator włączał pierwszy bieg.
Nie wytrzymałem i poszedłem kupić elektroniczny termometr za kilkanaście złotych. Zrobiłem dokładnie tak jak pisał krzysiek82. Co się okazało kiedy na desce temp była 100* na termometrze włożonym do zbiorniczka wyrównawczego było około 90*. Zatem doszedłem do wniosku, że przyczyna takiego stanu rzeczy leży prawdopodobnie w czujniku temp który siedzi w króćcu. Nie wykluczone, że przy wymianie króćca (topran) czujnik został uszkodzony lub poprzez ten właśnie króciec oszukuje i pokazuje złą temp. Przed wymianą króćca z tego co pamiętam było na desce zawsze 90*
pisze to po to, że może ktoś miał podobny problem i może jakoś tym postem pomogę.

Tak na marginesie nie będę raczej wymieniał tego czujnika to że pokazuje inna temperaturę wcale mi nie przeszkadza.
Pozdrawiam wszystkich którzy mają jakieś problemy z chłodzeniem to trudna walka.



zibi87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 05, 2009 14:54
Lokalizacja: MIKOŁOW

Post autor: zibi87 » sob gru 05, 2009 16:09

Witam tez mam podobny problem w moim golfiku 1.6 gaz temperatua wzrasta do 110 stopni i sie tak trzymie.MECHANIK WSZYSTKO SPRAWDZIŁ I POWIEDZIAŁ ZE TO CZUJNIK TEMP ALBO WSKAZNIK,CZUJNIK ORAZ LICZNIK WYMIENIŁEM I DALEJ JEST TO SAMO.Ktos powiedział mi se to moze byc termostata to tez go wymieniłem i jest tak samo .Temperatura wody podobno nie jest tak wysoka jak jest na wskazniku ale jest to trocha denerwujace i nie daje mi to spokoju prosze o jakies porady.



Patryk668
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 04, 2009 01:44
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: Patryk668 » wt mar 30, 2010 00:53

witam w moim golfie 3 włancza mi sie wentylator dopiero przy 100stopniach co to moze byc??moze byc to jakis czujnik? bo mam mała dziurke w chłodnicy ale mysle ze to nie wina temp.co to moze byc?z góry dzieki za odp



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości