Wymiana panelu nawiewu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Wymiana panelu nawiewu.

Post autor: SFHKK » pt gru 04, 2009 13:03

Chce wymienić wkład panelu nawiewu ("regulacja świeżego powietrza i ogrzewania") na nowy z ASO, jest to drogie, ale wolę kupić to niż używany co zaraz się rozwali. Obecnie jest taki problem- trzecie pokrętło jest zepsute- nawiew działa tylko na szybę. Wyłamane są mocowania cięgien. Obecnie pokrętłem nie da się obrócić- jest jakby zablokowane w pozycji "na szybę". Czy może być w takim razie zepsute coś jeszcze?
Na co zwrócić uwagę przy wymianie? Czy nie będzie problemu z ustawieniem tych cięgien? Tzn. żeby całkowicie otwierały/zamykały co trzeba? Poprostu włożyć je w otwory na tych ramieniach i potem zatrzasnąć te klamry?
Zdjęcia przykładowe (z internetu): Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt gru 04, 2009 13:04 przez SFHKK, łącznie zmieniany 2 razy.



pr1206
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 16, 2007 10:20
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: pr1206 » pt gru 04, 2009 15:19

no wystarczy tylko bardzo czeba uwazac bo bardzo latwo pekaja te plastiki co te blaszki sa przy nich,wiem bo mi jedna pekla ostatnio jak robilem z podswietleniem



Awatar użytkownika
MiSiEkONE
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 23:25
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: MiSiEkONE » pt gru 04, 2009 16:29

przy okazji jak bys kupowal nowe to daj znac ile orientacyjnie trzeba na nie kasy bo tez niebawem bede musial cos takiego zakupic:)



SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » pt gru 04, 2009 17:04

MiSiEkONE pisze:przy okazji jak bys kupowal nowe to daj znac ile orientacyjnie trzeba na nie kasy bo tez niebawem bede musial cos takiego zakupic:)
220 zł



Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: przem_uc » pt gru 04, 2009 17:36

Witam, jeżeli działają inne pokrętła a plastiki pokręteł nie są popękane, to może warto najpierw popróbować naprawy. Ja najpierw przymocowałem pancerzyki tych 2 linek do siebie (w paru miejscach) za pomocą plastikowych opasek zaciskowych, a później przymocowałem je do panelu (jest tam parę dziurek, które można wykorzystać). W sumie chodzi o to, żeby pancerzyki były sztywno zamocowane - wtedy linki mogą chodzić i sterować nawiewem. Pozdrawiam.



lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lomnica » pt gru 04, 2009 17:48

musisz uważać przy zakładaniu by niczego nie połamać bo te plastki dosyć cienkie są i mogą łatwo sie złamać. Pozatym pamiętaj że po założeniu cięgien musisz dokładnie w te same miejsca w ospowiedniej pozycji zamontować trzymające je blaszki ponieważ potrafią wyskoczyć jeśli są źle zamontowane i cięgna pouciekają ci z pokręteł. Mi własnie pewnie cięgło puściło z pokrętła przełączającego z zimnego powietrza na ciepłe i mam tylko ciepłe.

W sumie to tylko zabawa więc nie ma obaw ;]



Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » pt gru 04, 2009 18:16

przem_uc pisze:to może warto najpierw popróbować naprawy.
szkoda zachodu - ja wymieniałem już 2 panele - w drugim miałem właśnie urwane zatrzaski pod blaszki podtrzymujące pancerze i ściskałem je opaskami zaciskowymi - efekt coś się po****ło i popękały ślimaki na kółeczkach.

Jedyne na co trzeba uważać przy takiej wymianie to żeby nie pomylić linek :helm: i odpowiednio je ustawić :) Jak nie masz podejścia "od łopaty" to krzywdy tym plastikom nie zrobisz bo wbrew pozorom to sztuka urwać mocowania pancerzy



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » sob gru 05, 2009 02:06

podstawa to nie bawić się plastikiem gdy jest zimny bo pęka


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob gru 05, 2009 02:35

Jedz na pierwszy lepszy szrot i moze zdarzyc sie ze za psie pieniadze kupisz...ja zakupilem kiedys takowe za...10zl:) sprawne...okazalo sie ze jednak moje stare sa dobre i zakup wala sie gdzies po garazu. Jak je znajde to moge Ci je opchnac:P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 384 gości