[mk2] Zawory

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[mk2] Zawory

Post autor: marceliii » wt lut 28, 2006 00:11

A więc długo już nie były robione , a poza tym na zimnym silniku jakoś dziwnie coak stuka , tak jak by zawory , więc przy następnej wymianie oleju po zimie chciałbym sie za nie wziąść .
Mam silnik PF i prosze o wszelkie rady wszystkich którzy się juz w to bawili , zanim rozbiore pokrywe .
Tzn. co będe potrzebował itp .
:)
Dzięki i Pozdro


No cóż , na sprzedaż
:(

racer18

Post autor: racer18 » wt lut 28, 2006 00:13

Mam pytanko, ile ma przejechane samochód i na jakim oleju jeździ??



beno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 24, 2006 22:22
Lokalizacja: Kielpino
Kontakt:

Post autor: beno » wt lut 28, 2006 00:17

w tym motorze sa hydroregulatory wiec pewnie trzeba je wymienic koszt 1szt to ok30zl a wiec troche kasy pojdzie bo ciezko bedzie wyczaic ktore klepia dlatego najczesciej zmiemia sie wszystkie



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt lut 28, 2006 00:21

A więc ma nabite ponad 300 tyś. a olej to non stop mobil super s , przynajmniej odkąd ja nim jeżdrze .
Myślałem że tam sa normalne blaszki i regulacja , a tu prosze , znowu coś nowego .
:D
Narazie nei mam pewności czy to zawory , ale poprostu chciałem je zrobić tak dla pewności bo i tak nie wiem jak je sprawdzić , ale przy takich kosztach muse się zastanowić .
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

racer18

Post autor: racer18 » wt lut 28, 2006 00:22

beno pisze:w tym motorze sa hydroregulatory wiec pewnie trzeba je wymienic koszt 1szt to ok30zl a wiec troche kasy pojdzie bo ciezko bedzie wyczaic ktore klepia dlatego najczesciej zmiemia sie wszystkie
dokładnie tak, przy ok 200tys zaczynają się problemy z tymi popychaczami(w zależności od tego na jakim oleju się jeździ i kiedy zmienia).Trzeba wymienić te popychacze i problem z główki chyba że pukają tylko chwile po odpaleniu. Z takim pikaniem można czasem pojeździć jeszcze 60tys ale ryzykuje się wypaleniem zaworów.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt lut 28, 2006 00:27

No właśnie poprzedni właściciel podobno robił te popychacze no i właśnie chodzą głośno tylko chwile po odpaleniu , ale teraz już sam nie wiem co robić ?
Idzie je jakoś sprawdzić po ściągnięciu pokrywy ?
A jak sprawdzić czy gniazda już niesą wypalone ?
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

racer18

Post autor: racer18 » wt lut 28, 2006 00:31

Jak klikają tylko kilka sekund po odpaleniu to jeszcze nie ma paniki, gorzej jakby pukały cały czas nawet na ciepłym. A jeśli chodzi o gniazda to tylko zdjęcie głowicy może to wyjaśnić ale sprawdź sobie ciśn. sprężania, poobserwuj czy nie bierze oleju, czy równo pracuje i śmigaj ;)



fibolek

Post autor: fibolek » wt lut 28, 2006 00:32

Jeżeli ci tyka tylko parę sekund po odpaleniu to wszystko ok.Przecież to hydrauliki muszą się "odnaleźć".
Na początku sprawdź ciśnienie w garach to podstawa.



beno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 24, 2006 22:22
Lokalizacja: Kielpino
Kontakt:

Post autor: beno » wt lut 28, 2006 00:32

to jak one klepia tylko chwile po odpaleniu to na razie ich bym nie ruszal, po zdjeciu pokrywki tego sie nie da sprawdzic, jak ci nie kicha i ma nornalna moc to zawory sa ok



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt lut 28, 2006 00:33

No z olejem mam mały kłopot , bo gdzies mi wypierniczył , chyba z litr ubyło , ale jest plama pod uszczelką od zaworów więc może tamtędy .
:(
Może też dla tego ze mało oleju , zaczeły tak głośno chodzić te zawory , bo zazwyczaj tylko chwilke tykały .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

racer18

Post autor: racer18 » wt lut 28, 2006 00:37

Trzeba pilnować oleju!! przynajmniej pół miarki musi być żeby wszystko pracowało ok.



fibolek

Post autor: fibolek » wt lut 28, 2006 00:38

Nie no kolego olej ci ciece litr a ty się pytasz i domniemasz że zawory lub popychacze.
W Golfa wchodzi około 4-4,5 litra(jak się nie myle) a tobie wywaliło litr to 1/4.Nie dziwne że ci klepią.Zobacz dokładnie skad ci cieknie i to zlikwiduj.Bo ciężko będzie.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt lut 28, 2006 00:40

Wytrze silnik , dokręce troche pokrywe i doleje oleju , potem sprawdze jak chodzi silnik .
A ma ktoś jakiś pomysł czemu nagle mi uciekł litr oleju , dodam że miało to miejsce w okresie tych siarczystych mrozów .
Mam nadzieje że nie pękła mi uszczelka pod pokrywą , choziaż mocno się tam polało.
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

SzyMassMk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lut 23, 2006 20:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SzyMassMk2 » wt lut 28, 2006 00:44

u mnie zawsze na zinmnym silniku klekocze :P ale jak sie rozgrzeje to przestaje :) a tak pozatym to jak mam na bagnecie oleju do konca oznakowanego pola to nie za duzo ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości