Nierówne oświetlenie obu stron jezdni.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nierówne oświetlenie obu stron jezdni.

Post autor: lomnica » czw gru 03, 2009 10:19

Witam,

Zauważyłem ostatnio że mam nierówne oświetlenie z obu stron. Tz cała lewa strona czyli wszystkie żarówki od świateł świecą o wiele mocniej niż żarówki z prawej co jest widoczne gołym okiem. Nawet ostatnio miałem kontrole przez drogówke :bigok: i doczepili mi sie do tego twierdząc że powinienem wymienić postojówke prawa bo wogóle mi sie świeci, a ona właśnie świeciła tyle że słabo było ją było widać.

Pisze o tym dlatego że staje sie to już irytujące i nawet przypuszczam że może to w nocy podczas jazdy oślepiać nieco innych kierowców bo według mojej wiedzy mocniejsze światło właśnie powinno być od strony pobocza jezdni a nie od środka.

Może z tej prawej strony kabel dochodzący z masą do wtyczki od tej lampy jest uwalony?


aaa... przypomniało mi sie jeszcze jedna rzecz, być może ważna dla całej sprawy...

niedawno korzystałem z jednej z porad na tym forum dotyczącej czyszczenia reflektorów od środka. Właśnie czyściłem tą z lewej strony. Okazało sie że z lewej strony odbłyśnik który jest w środku jest luźny tz nie jest przyczepiony do lampy ponieważ ma takie plastiki urwane i podczas czyszczenia dziwnie szybko zeszło mi troche farby z odbłyśnika. Może to jest teraz przyczyna tego nierównego oświetlenie ponieważ światło w tym uszkodzonym odbłyśniku inaczej sie rozchodzi?
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 10:20 przez lomnica, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw gru 03, 2009 10:21

chyba jednak będziesz musiał wymienić lampę



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » czw gru 03, 2009 10:22

lomnica pisze:ponieważ ma takie plastiki urwane i podczas czyszczenia dziwnie szybko zeszło mi troche farby z odbłyśnika. Może to jest teraz przyczyna tego nierównego oświetlenie ponieważ światło w tym uszkodzonym odbłyśniku inaczej sie rozchodzi?
sam sobie odpowiedziałeś na pytanie



lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lomnica » czw gru 03, 2009 10:23

sądzicie że jednak sam zmajstrowałem sobie ten problem?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 03, 2009 10:29

prawdopodobnie, ale sam spojrzyj na odbłyśnik jak wygląda. Poza koniecznością wymiany ze względu na urwane mocowania odbłyśnika jest możliwość że są słabe styki w lampie, prawdopodobnie do kabla masowego brązowego.
A co do Twojej winy że niewłaściwie czyściłeś to podejrzewam ze czyściłeś bo światło wyjsciowo było słabe prawda? Więc jeszcze coś jest na rzeczy.
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 10:47 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw gru 03, 2009 10:31

sam sobie zmajstrowałeś



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 379 gości