Problemy z Golfem mscirocco

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » śr gru 02, 2009 18:38

mscirocco pisze:
greg pisze:wychodzi z osi wycieraczki
czyli po naciśnięciu natrysku na tylną szybe on automatycznie wychodzi?
tak, ale jak nie bedzie, to standardowa usterka w golfie ;) ukryty jest w osi wycieraczki jak pisał greg, nic sie nie wysuwa
mscirocco pisze:
greg pisze:zamienione kostki co są wpięte we włączniki
Gdzie owe kostki znajde pod siedzeniem czy gdzie?
zamienic kostki przy wlacznikach, lewy na prawy
Ostatnio zmieniony śr gru 02, 2009 18:41 przez DariuszK, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Post autor: mscirocco » śr gru 02, 2009 18:44

DariuszK pisze:ak, ale jak nie bedzie, to standardowa usterka w golfie ;)
Jakiś manual jak naprawić ową usterke jest gdzieś na forum?Czy poprostu wymiana ramienia wycieraczki?


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » śr gru 02, 2009 18:58

mscirocco pisze:
DariuszK pisze:ak, ale jak nie bedzie, to standardowa usterka w golfie ;)
Jakiś manual jak naprawić ową usterke jest gdzieś na forum?Czy poprostu wymiana ramienia wycieraczki?
Chłopie poszukaj TROCHĘ http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314 :panna:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Post autor: mscirocco » czw gru 03, 2009 19:06

Napotkałem dzisiaj malutki problem...
Wykręciłem seryjne radyjko ale nowe niechce wejśc tak jakby tam tyłek radia mial za mało miejsca w konsoli...
A z rozmiarów wiem ze wszystkie inne nieseryjne radyjka sa tych samych wymiarów tak wiec co teraz? :goof:


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » czw gru 03, 2009 21:26

miesci sie w otwór lecz nie chce dojsc do samego konca?


jesli tak to albo jakas kostka Cie blokuje albo poprostu trzeba uzyc troszke wiecej sily ;)


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Post autor: mscirocco » czw gru 03, 2009 22:13

Krzyssiek91 pisze:miesci sie w otwór lecz nie chce dojsc do samego konca?
Dokładnie....
Krzyssiek91 pisze:jesli tak to albo jakas kostka Cie blokuje albo poprostu trzeba uzyc troszke wiecej sily ;)
Co do kostek kostke schowałem po prawj stronie w taką jakby dziure by nie przeszkadzała a uzywac trochę więcej siły mam stracha bo niedaj boże ten plastik strzeli co jest za radiem :(


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » pt gru 04, 2009 17:58

taki pionowy plastik?

musi Ci wejsc radyjko...

http://upload.clik.pl/files/1232803363.jpg w to miejsce co jest na tym zdjeciu oryginalne radio musi wejsc... zdejmij panel od radyjka ktore chcesz wlozyc i pchnij ;) poruszajac nim lekko na boki... ;)


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Post autor: mscirocco » sob gru 05, 2009 17:22

Hmm jeszcze sie nie bawiłem dzisiaj by ponownie włożyć radio może jutro :)

A teraz znowu kilka pytań:

Bo głośniki mam na nity więc potrzebna mi będzie nitownica by je wymontować?(chodzi o głośniki w drzwiach przednich...)

I drugi problem ze wyciagalem przycisk podgrzewania tylnej szyby by sprawdzic czy jest wtyk wsadzony i teraz nastapil problem ze poprostu niemoge z powrotem w ta wtyczke wsadzic przycisku...Jak wymontuje sasiednie przycisk to owszem wloze ale zas potem nie włożę tego sąsiedniego przycisku który przed chwila wyciagnalem...Wiec jak demontaż kratek powietrza?Czy jak?

[ Dodano: 05 Gru 2009 16:36 ]
Dodam że włączając spryskiwacz tylnej szyby naraz usłyszałem taki lekki strzał(prawdopodobnie urwał się przewód doprowadzajacy płyn do spryskiwania szyb) a pod autem kałuża całego płynu któy wlałem...Jest możliwośc naprawy tego samemu czy trzeba fachowca?

Jeśli chodzi o jakiś kabelek czy gdzies widze na około zbiorniczka to:
wisieć nie wisi poprosty jakby"wyciągnąłem" zza zbiorniczka jakiś przewód.
A jeśli chodzi o wyciek to tak okolice prawego przedniego koła...

A w dodatku mam drugi problem bo "wypadła" mi wtyczka ze zbiorniczka płynu spryskiwaczy ktora sygnalizuje niska zawartosc plynu...I nieumiem jej wsadzić m.in przez te daremne dojście do tego wtyku :/ dziecko 6letnie musialoby to zrobic bo moja reka sie tam nie zmieści :/
Wiec odkręcić zbiorniczek płynu?Jakim kluczem?


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob gru 05, 2009 18:12

mscirocco pisze:Hmm jeszcze sie nie bawiłem dzisiaj by ponownie włożyć radio może jutro :)

A teraz znowu kilka pytań:

Bo głośniki mam na nity więc potrzebna mi będzie nitownica by je wymontować?(chodzi o głośniki w drzwiach przednich...)

I drugi problem ze wyciagalem przycisk podgrzewania tylnej szyby by sprawdzic czy jest wtyk wsadzony i teraz nastapil problem ze poprostu niemoge z powrotem w ta wtyczke wsadzic przycisku...Jak wymontuje sasiednie przycisk to owszem wloze ale zas potem nie włożę tego sąsiedniego przycisku który przed chwila wyciagnalem...Wiec jak demontaż kratek powietrza?Czy jak?

[ Dodano: 05 Gru 2009 16:36 ]
Dodam że włączając spryskiwacz tylnej szyby naraz usłyszałem taki lekki strzał(prawdopodobnie urwał się przewód doprowadzajacy płyn do spryskiwania szyb) a pod autem kałuża całego płynu któy wlałem...Jest możliwośc naprawy tego samemu czy trzeba fachowca?

Jeśli chodzi o jakiś kabelek czy gdzies widze na około zbiorniczka to:
wisieć nie wisi poprosty jakby"wyciągnąłem" zza zbiorniczka jakiś przewód.
A jeśli chodzi o wyciek to tak okolice prawego przedniego koła...

A w dodatku mam drugi problem bo "wypadła" mi wtyczka ze zbiorniczka płynu spryskiwaczy ktora sygnalizuje niska zawartosc plynu...I nieumiem jej wsadzić m.in przez te daremne dojście do tego wtyku :/ dziecko 6letnie musialoby to zrobic bo moja reka sie tam nie zmieści :/
Wiec odkręcić zbiorniczek płynu?Jakim kluczem?
Jeśli masz nity to nie nitownica - a wiertarka + wiertło potrzebne będą by się ich pozbyć ,,, po prostu - musisz je rozwiercić :hehe:

Co do następnych problemów - to wyżej dałem Ci kolego linka do naprawy - ów problemu z wycieraczką tylną w MK IV ...

Następny problem - wyciągnij zbiorniczek ... i zamontuj wszystko jak należy,,,
Jaki tam klucz - nie pamiętam - ale to przecież masz na wierzchu - więc sobie dopasujesz . :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » sob gru 05, 2009 18:49

Nasadowa 10, dwie nakrętki mocują zbiorniczek (jedna u góry do błotnika i druga na dole). Przynajmniej tak jest w dieslu.

Jeśli masz wyciek płynu do spryskiwaczy w okolicach prawego nadkola, to cieknie pewnie ze zbiorniczka. Może pompkę masz niedokładnie wsadzoną, lub któryś przewód uszkodzony?
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2009 18:51 przez kompan, łącznie zmieniany 1 raz.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob gru 05, 2009 19:25

kompan pisze:Nasadowa 10, dwie nakrętki mocują zbiorniczek (jedna u góry do błotnika i druga na dole). Przynajmniej tak jest w dieslu.

Jeśli masz wyciek płynu do spryskiwaczy w okolicach prawego nadkola, to cieknie pewnie ze zbiorniczka. Może pompkę masz niedokładnie wsadzoną, lub któryś przewód uszkodzony?
Od kiedy to w MK4 kolego z tyłu jest zbiorniczek :bajer: bo owszem są ale w AUDI... oni stosują takie patenty jak 2 zbiorniczki i np aku pod tylną kanapą ( Audi 100 A6 2.5 TDI S-LINE) np tak ma :grin:

Co do boczków - to dawałem sam poradę jak to wyciągnąć w temacie o spryskach i wycieraczkach -- jest wyżej link ... a tam nie ma zbiorniczka - tylko łącznik przewodów i pewnie z niego wyleciał 1 z końców . Jeśli cieknie z klapy - to demontaż tej atrapy - osłony bagażnika i na 99% albo ułamany i patent z wkładem od długopisu albo albo też wyskoczył jeden z wężyków ..

Trochę się dziwię bo tam naprawdę jest wszystko - krok - po kroku opisane :panna:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Post autor: mscirocco » ndz gru 06, 2009 12:36

kompan pisze:edna u góry do błotnika i druga na dole
Bomba a jak dojśc do tej na dole? :/


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » ndz gru 06, 2009 13:13

Haki pisze:Od kiedy to w MK4 kolego z tyłu jest zbiorniczek bo owszem są ale w AUDI... oni stosują takie patenty jak 2 zbiorniczki i np aku pod tylną kanapą ( Audi 100 A6 2.5 TDI S-LINE) np tak ma
Kolego a gdzie ja napisałem, że zbiorniczek w MK4 jest z tyłu?

Kolega mscirocco sam napisał, że wyciek jest z okolic prawego przedniego koła:
mscirocco pisze:A jeśli chodzi o wyciek to tak okolice prawego przedniego koła...
co właśnie sugeruje, że wyciek jest ze zbiorniczka płynu, który mieści się z PRZODU pojazdu.
mscirocco pisze:Bomba a jak dojśc do tej na dole? :/
Pomocna będzie grzechotka + długa przedłużka. Jeśli nie to chyba będziesz musiał jakoś zdemontować kawalek rury od IC.
Ostatnio zmieniony ndz gru 06, 2009 13:14 przez kompan, łącznie zmieniany 1 raz.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Post autor: mscirocco » ndz gru 06, 2009 13:16

kompan pisze:Pomocna będzie grzechotka + długa przedłużka. Jeśli nie to chyba będziesz musiał jakoś zdemontować kawalek rury od IC.
NO cóż podejme sie walki zobaczymy co wykombinuje jakby co zwróce się z prośba do was ":P


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości