NIe mozna zapalic ,alarm padł?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MarcOrs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 16:17
Lokalizacja: Ruda Śląska

NIe mozna zapalic ,alarm padł?

Post autor: MarcOrs » wt gru 01, 2009 06:38

Witam ,
Mam problem mianowicie dzis chcac jechac do pracy wsiadam do auta wkładam kluczyk na zapłon przekręcam na rozruch i nic zaczyna wyc alaram .Pozamykałem auto wlaczylem wyłączyłem alarm daje na zapłon i wyje przekręcam kluczyk słychac jakies "pstryk" spod maski i koniec ,każda kolejna próba to syrena mojego alarmu o 5 00 rano na calym osiedlu .Co to moze byc ,za pierwszym razem jak z zapłanu przekreciłam na rozruch to zresetowało godzine .Co to może być alarm padł czy cos innego . Szukajka na forum nie dziala moze juz było co na ten temat, szukałem przez gogole ale nic mojego pokroju nie znalazłem .Help :grrr:
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 06:39 przez MarcOrs, łącznie zmieniany 1 raz.


PozdraVWiam

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt gru 01, 2009 07:33

masz syrene z wlasnym zasilaniem?
Jezeli skasowala sie godzina a masz syrene z wlasnym zasilaniem to wyglada to na problem z napieciem w instalacji, syrena mysli ze zostalo odciete zasilanie i sie wlacza
Jak syrena wyje to kierunki migaja? Jezeli nie to napiecie, jak napisalem wyzej. Jezeli mrugaja to alarm jest wlaczony i pewnie dzial odciecie zaplonu
odepnij wtyczke od centralki alarmu i jezeli wtedy zapali to bedziesz mial pewnosc co bylo przyczyna
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 07:37 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt gru 01, 2009 11:22

a klema Ci się nie poluzowała?? przy rozruszniku sprawdź czy śruby z przewodami są dociśnięte


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » wt gru 01, 2009 11:27

M orzesz też sprawdzić napięcie akumulatora sprawdź też klemy akumulatora czy nie są zabrudzone dobrze jest je od czasu do czasu zdjąć i wyczyścić bo jeśli są zabrudzone to nie jest przekazywane pełne napięcie i w momencie kiedy przekręcasz zapłon jest większy pobór prądu i wszystko się wyłącza i resetuje a alarm morze odebrać to jako odłączanie akumulatora i dlatego się załącza a jak próbujesz odpalić to godzina znika a jak wyłączysz zapłon pojawia się z powrotem.



Awatar użytkownika
MarcOrs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 16:17
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: MarcOrs » wt gru 01, 2009 13:07

No wiec tak , klemy czyste nie obluzowane ,ostatnio robilem całe car audio wiec jest tam wszystko podokrecane 3 razy sprawdzone . zaraz ide szukac powodu tego spadku napiecia bo pewnie oto chodzi .Jeśli ktos mialby jakies pomysl pisac :okej: dzieki


PozdraVWiam

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 01, 2009 13:11

Załączanie alarmu (z własnym zasilaniem) przy próbie rozruchu może wskazywać na padnięty aku...Tak jak wyżej koledzy piszą, posprawdzaj klemy, aku i ładowanie



Awatar użytkownika
MarcOrs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 16:17
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: MarcOrs » wt gru 01, 2009 13:29

Przyczyna prosta nalocik pod klemą i spadki napiecia ,przeczyściłem zobaczymy jak będzie sie sprawować ,po punkciku za zainteresowanie dzieki .
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 14:28 przez MarcOrs, łącznie zmieniany 1 raz.


PozdraVWiam

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 472 gości