skrzypi z tyły

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

skrzypi z tyły

Post autor: Polak » pn lis 30, 2009 01:42

Od Pewnego czasu coś mi skrzypi z tyłu w samochodzie przy pokonywaniu nierównosci poprzecznych lub nawet zawracaniu na skrzyżowaniu.Sprawdziłem czy nie są to rzeczy w bagazniku wszystko powyjmowałem i dalej to samo.nawet wyciągnąłem pierw ten styropian co jest w nim podnosnik do samochodu a później wyjąłem nawet całe koło zapasowe i półke tylnia by wykluczyc wszystko i dalej skrzypi więc moje podejrzenia padają na belke tylnią ?? Zaznaczam że nic mi w samochodzie nie stuka nawet jak mam kompet pasażerów ostatnio autko było na stacji diagnostycznej na przeglądzie i amartyzatory okazały się dobre. Golf jest z 2003 roku przebieg 125 000 km. Z góry dziękuje za wszystkie rady



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn lis 30, 2009 10:12

Nie wiem jak w mk4 ale w mk3 (przynajmniej u mnie) skrzypiało jak tłumik sie o belke walał. Obcierał na obciążonym samochodzie przy nierównościach właśnie.



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » pn lis 30, 2009 12:31

u mnie amortyzatory byly dobre ale skrzypialy, wymienilem i cisza :) najlepiej wymontowac i sprawdzic :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: skrzypi z tyły

Post autor: Haki » pn lis 30, 2009 14:32

Polak pisze:Od Pewnego czasu coś mi skrzypi z tyłu w samochodzie przy pokonywaniu nierównosci poprzecznych lub nawet zawracaniu na skrzyżowaniu.Sprawdziłem czy nie są to rzeczy w bagazniku wszystko powyjmowałem i dalej to samo.nawet wyciągnąłem pierw ten styropian co jest w nim podnosnik do samochodu a później wyjąłem nawet całe koło zapasowe i półke tylnia by wykluczyc wszystko i dalej skrzypi więc moje podejrzenia padają na belke tylnią ?? Zaznaczam że nic mi w samochodzie nie stuka nawet jak mam kompet pasażerów ostatnio autko było na stacji diagnostycznej na przeglądzie i amartyzatory okazały się dobre. Golf jest z 2003 roku przebieg 125 000 km. Z góry dziękuje za wszystkie rady
Najczęściej to właśnie gumy z tylnej belki tak skrzypią - jak stara wersalka.
W dziale FAQ - masz poradę - jakie kupić , i jak wymienić .. POZDRAWIAM :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

monterek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 18, 2009 17:40
Lokalizacja: Bulowice
Kontakt:

Post autor: monterek » pn lis 30, 2009 19:04

Cze mam podobny problem. Okazalo sie dzis ze trzeba wymienic sinentblocki z tylu. Przy okazji wymieniam tez z przodu mechanik ocenil mi koszty na 300PLN z robocizna. cena 1 tylnego to wydatek ok 42zl przod to 34zl.



Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Post autor: Polak » wt gru 01, 2009 00:05

a przy takim przebiegu jest to mozliwe by już tak skrzypiały czy przebieg może byc kręcony ?? bo na początku podejrzewałem tylną półke a pozniej ten styropian co jest w nim podnośnik ale to juz wykluczyłem całkowicie. U mojego Ojca w 206 jak miał belke do wymiany przy przebiegu 75 000 km auto ma od nowosci czyli przebieg nie kręcony to były straszne trzaski i też skrzypiało...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości