problem z rozrusznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 23, 2009 20:18
Lokalizacja: radziejów

problem z rozrusznikiem

Post autor: swider » pn lis 30, 2009 04:00

Witam wszystkich na forum mam problem z rozrusznikiem podczas zapalania mojego golfa 4 1.6 8V słychać okropne brzęczenie jest to jak już wspomniałem wina rozrusznika a dokładniej elektro magnezu gdyż za wolno sie cofa rozebrałem go i przesmarowałem tawotem i jakiś czas było dobrze lecz tawot bo pewnym czasie staje sie klejący i jest jeszcze gorzej. Ponownie go rozebrałem i złożyłem na preparat WD 40 i też nic nie dało, czy ktoś morze mi pomóc i doradzić co z tym fantem zrobić? Czym to nasmarować? Bo jak odpalam na parkingu to się ludzie odwracają co to tak brzęczy i wtedy siara jest jak .......... no sami wiecie za rady z góry dziękuje :hmm:



Awatar użytkownika
perty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 16:18
Lokalizacja: sulejówek
Kontakt:

Post autor: perty » pn lis 30, 2009 08:54

wydaje mi sie ze nie powinienes tam nic smarowac, kupic lozyska i ewentualnie szczotki jesli sie domagaja i wszystko ladnie suche i czyste poskladac



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » pn lis 30, 2009 11:04

Witam.
Najpierw pytanko; czy zgrzyta po przekręceniu wałem(po rozruchu) czy przed przekręceniem? Bo jeśli przed to bendix(sama zębatka) do wymiany jeżeli po to automat(elektromagnes)



MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: MKool » pn lis 30, 2009 11:50

Witam
Na osi po której przesuwa się bendix w przedniej części rozrusznika jest tulejka, która lubi się zacierać. Jeśli jest wytarta i powoduje luzy to po odpaleniu auta, jeśli dłużej przytrzymasz kluczyk cała oś wpada w wibracje i stąd ten dźwięk.
Jakiś czas temu przerabiałem to. Wymiana tulejki plus smar rozwiązały problem. Tulejkę dopasowałem w sklepie rolniczym :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 447 gości