Dziwne stukanie przy jeździe po załatanej, nierównej drodze!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawlo0809
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Dziwne stukanie przy jeździe po załatanej, nierównej drodze!

Post autor: pawlo0809 » ndz lis 29, 2009 21:40

Witam! Mam pytanie co to może być w golfie IV, że gdy jadę po drodze trochę nierównej połatanej to słyszę jakieś dziwne stukanie (klekotanie) wydaje mi się, że głos dochodzi z tyłu albo z okolic kół ale nie potrafię dokładnie określić, czy ktoś wie co może być przyczyną??? Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pzdr.

P.S.
W bagażniku mam wszystko zabezpieczone, także to stukanie nie dochodzi z tamtąd.



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » ndz lis 29, 2009 22:48

Pewnie coś w zawieszeniu, może tulejki? Trudno powiedzieć jak się nie słyszy. Podjedź do mechaniora i nich sprawdzi.


I'll be back...

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pn lis 30, 2009 13:33

Dokładnie ciężko tak określić co to...amory może może coś innego za diagnozę zawieszenia biorą koło 30zł. I powiedzą Ci wszystko co już siada.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lis 30, 2009 14:11

Chyba najlepiej podjechać gdzieś gdzie mają szarpaki (np. stacja diagnostyczna) i sprawdzić zawieszenie...tym bardziej że sam nie jesteś pewny skąd dźwięk dochodzi



pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » wt gru 08, 2009 08:21

Ja mam u siebie coś podobnego. Na dużych nierównościach i dziurach zawieszenie pracuje cicho. Jak tylko wjade w delikatnie pofalowany asfalt gdzie zawieszenie jak pracuje robi bardzo małe skoki to z tyłu z prawej strony dochodza takie głuche popukiwania. Dzwięk pojawia się też jak wjezdzam np na parking z kostki polbrukowej którego poziom jest o jakis 1 cm wyżej niż droga z której zjezdzam. W momencie gdy koło wpada na trochę wyzszy teren to wtedy też pojawia się ten stuk.

Dźwięk przypomina jakby uderzanie plastikową butelką o cos twardego. Nie jest to szczególne głośne ale czasem nnie irytuje. Są takie dni że przez tydzień czasu jest cisza, a pózniej znowu zaczyna. Wymieniałem amory, stan zawieszenia sprawdzany był 4 razy (2 razy na dwóch stacjach diagnostycznych na szarpakach i 2 razy w dwóch różnych warsztatach) i nie ma w nim żadnych luzów. Jezdżę z tymi delikatnymi stukami juz ponad rok i odpusciłem juz dalsze poszukiwanie przyczyn. Od roku to stukanie się nie zwiększa, cały czas jest takie samo.
Mam kilka rzeczy podejrzanych ale zeby wszystko powymieniać bez gwarancji poprawy to troche szkoda kasy: poluzowane klocki hamulcowe, kielich amortyzatora, może tuleje belki (ale tuleje to by wyszły na szarpakach chyba).



lukjach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 27, 2009 16:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: lukjach » wt gru 08, 2009 13:32

A u mnie wystepuje gluchy stukot szczegolnie jak wpadne w gleboka dziure albo poprzeczne szczeliny czy za szybko przelece przez torowisko. Dotyczy to tylnego zawiasu ale co konkretnie to sam nie wiem? Poza tym cala zawiecha ladnie pracuje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości