problem z szybą elektryczną MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chojny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2009 11:31
Lokalizacja: Szadek

problem z szybą elektryczną MK3

Post autor: chojny90 » ndz lis 29, 2009 16:01

witam mam golfa 3 1,6 z 94 roku 4 drzwi elektryczne szyby lusterka szyberdach

mój problem polega na tym że nie działa mi lewa przednia szyba(kierowcy)

jest ona max zamknięta i nie da sie nic z nią zrobić po wciśnieciu przycisku słychac tylko przekaźnik ze sie załączy i wyłączy dodam ze do sterownika w drzwiach dochodzi napięcie pozostałe szyby działają i lusterka też jak rozwiązać problem dodatkowo nie ma podświetlenia w przycisku od szyby pasażera ale działa opuszczanie proszę o konkretne porady

jeśli chodzi o odkręcenie szyby to jest problem ponieważ nie moge jej opuścić i nie ma dostępu do 2 śrub



Awatar użytkownika
kedzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 12:10
Lokalizacja: wlpk
Kontakt:

Post autor: kedzior » ndz lis 29, 2009 16:06

jak dochodzi napiecie i silniczek jest ok to mechanizm siadl ...

u mnie linka sie zaplatala i mechanizm byl do zmiany - dostaniesz bez problemu na allegro za niecale 100pln

pozniej troche wolnego czasu i dwa piwa i po problemie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 29, 2009 16:41

chojny90 pisze:jeśli chodzi o odkręcenie szyby to jest problem ponieważ nie moge jej opuścić i nie ma dostępu do 2 śrub
to jest pewien problem ale do obejścia.
Najperw radzę zorientuj się czy dochodzi główne napięcie na silnik. To że cykają przekaźniki nie stanowi dowodu że nie peknął główny kabel zasilający ze stałym plusem w wiązce do drzwi w gumie, gruby, czerwno biały albo czerwono-żółty nie pamiętam, to samo wszystkie brązowe kable masowe obejrzyj, mogą być nawet w izolacji złamane ale to wyczujesz palcami. Dowód na to że silnik ciągnie prąd masz wtedy, jeśli przy próbie uruchomienia tej szyby przygaśnie światełko w suficie, bo jest chwilowy duży pobór prądu. Jeśli wszystko wskazuje na to że pobór prądu jest a silnik nie rusza do linka jest najpewnie zwikłana w bębenku.

Teraz żeby wyjąć mechanizm albo bierzesz płaski kluczyk 10-kę i nawet w tej pozycji górnej szyby dostaniesz do śrób, trochę się pomęczysz ale da rady robiłem to nie raz. A żeby sobie ułatwić najpierw wykręć wszystkie 5 śrób na klucz 10 mocujących prowadnice i silnik do blachy. Wówczas możesz prowadnice trochę wepchnąć w głąb drzwi, ich dolne końce trochę zbliżyć do siebie (przez co szyba się obniży) i zyskasz wystarczająco dużo miejsca do odkręcenia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz lis 29, 2009 16:52

kedzior pisze:u mnie linka sie zaplatala i mechanizm byl do zmiany - dostaniesz bez problemu na allegro za niecale 100pln

pozniej troche wolnego czasu i dwa piwa i po problemie
Ja wolałbym poświęcić więcej czasu i poszukać używanego oryginału. Poza tym jak wymienia się mechanizm pierwszy raz, to wcale nie jest to takie proste, ale też nie jest jakoś mega skomplikowane. Ja kupiłem używkę i było to średnio udany zakup, ponieważ nie jest tak wyprofilowany jak fabryczny i przez to szyba ma większe opory co często powodowało cofanie się jej z powrotem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 29, 2009 16:56

wolfzan pisze:kupiłem używkę i było to średnio udany zakup, ponieważ nie jest tak wyprofilowany jak fabryczny
Hm? to kupiłeś niefabryczną używkę czy się przejęzyczyłeś?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kedzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 12:10
Lokalizacja: wlpk
Kontakt:

Post autor: kedzior » ndz lis 29, 2009 16:58

za podana kwote uda sie zakupic uzywany orginal ale bez silniczka - dlatego lepiej potwierdzic czy jest cały czy nie

zabieg wymaga ciepliwosci i wolnej soboty - z opisem Pawła Marka na pewno sie uda

wierzymy w Ciebie i jestem pewien że się uda :)
Ostatnio zmieniony ndz lis 29, 2009 16:59 przez kedzior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 29, 2009 17:17

Stówka to aż nadto na nowy mechniazm bez silniczka, najpierw trzeba dojść co sie zepsuło. I oczywiście lepszy będzie sprawny oryginał.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz lis 29, 2009 18:36

Paweł Marek pisze:
wolfzan pisze:kupiłem używkę i było to średnio udany zakup, ponieważ nie jest tak wyprofilowany jak fabryczny
Hm? to kupiłeś niefabryczną używkę czy się przejęzyczyłeś?
Kupiłem ZAMIENNIK jakich wiele dostępnych na alledrogo.pl.



chojny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2009 11:31
Lokalizacja: Szadek

Post autor: chojny90 » ndz lis 29, 2009 20:57

przy wtyczce do sterownika jest napiecie 11,6 V i silnik od szyby jest ciepły jak prubuje uchylic szybe takze nie wiem czy kable bede przerwane



Awatar użytkownika
Arczix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: śr gru 26, 2007 12:58
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne/Kraków

Post autor: Arczix » ndz lis 29, 2009 21:05

U mnie tez byl problem z uchylaniem szyby i tez przekazniki cykaly i to byla wina braku masy. W harmonijce ktora laczy drzwi z karoseria został urwany jeden kabel.


..::ReddeviL::..
Jeżdże nisko, leże na glebie....

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182481
[url=http://img17.imageshack.us/my.php?image=6kg9rg8.gif][img]http://img17.imageshack.us/img17/5804/6kg9rg8.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
maniek324
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 26, 2008 03:01
Lokalizacja: Widuchowa/ Szczecin
Kontakt:

Post autor: maniek324 » pn lis 30, 2009 16:37

moim zdaniem zawiesily Ci sie szczotki w silniku albo juz skonczyly i nie dotykaja do komutatora w wirniku, auto tez ma juz sowje lata a szybe kierowcy najczesciej sie otwiera wiec maja prawo... tez mialem ten problem, przekaznik cykal a silnik sie robil cieply jak probowalem otworzyc, wyjalem caly mechanizm odkrecilem silnik i okazlo sie ze szczotki sa juz za krotkie, dopasowalem inne i szyba smiga jak nowa :grin:



chojny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2009 11:31
Lokalizacja: Szadek

Post autor: chojny90 » pn lis 30, 2009 21:14

aha no nic bede próbował w weekend coś zdziałać dziś patrzyłem to silnik działa bo światło w podsufitce przygasa także zobaczę te szczotki mam nadzieję ze wyjmę to wszystko bez naginania prowadnic bo jest dość naprężone to wszystko i z tym składaniem ich do środka będzie ciężko ale moze sie uda :grin: :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości