wymiana oleju w skrzyni biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hadra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 03, 2009 21:12
Lokalizacja: Pissouri

Post autor: hadra » ndz sie 30, 2009 14:42

Lipek 81 - lepiej bylo napisac caly wyklad o tym jak szukac niz krotko napisac co to za korek!!! co za ludzie ja pierdziele!! widze ze chlopaki na forum VW bardzo pomocni sa... PS: znalazlem.. ale nie dziekuje za pomoc :ass:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz sie 30, 2009 15:17

A wiesz dlaczego tak napisałem? - bo kupie ludzi, szczególnie "nowicjuszom" nie chce się niczego szukać, tylko liczą na to, że zadadzą pytanie a reszta użytkowników pośpieszy z pomocą i wyręczy "nowicjusza" w szukaniu. To tylko zaśmieca forum. Owszem, niektórzy moga nie wiedzeć, jak używać szukajki itp. dlatego lepiej kogoś nauczyć wyszykiwać potrzebne informacje, niż podawać już gotowe, wyszukane, bo następnym razem taka osoba, zamiast wyszukać sobie potrzebnej informacji znowu zada pytanie i bedzie oczekiwała na odpowiedź.
hadra pisze:co za ludzie ja pierdziele!! widze ze chlopaki na forum VW bardzo pomocni sa...
- są pomocni, ale nie lubią, jak się ich wykorzystuje, bo kumuś nie chce się wpisać kilku słów w wyszukiwajkę. Naucz się po prostu trochę myśleć i samemu poszukać informacji. A gdy rzeczywiście nie będziesz potrafił jej znaleźć, wtedy zapytaj na forum.
hadra pisze:nie dziekuje za pomoc
- ale ja przynajmniej mam tą satysfakcję, że czegoś Ciebie nauczyłem (mam nadzieję, że tak, jak nie to przykro mi...)- że zanim zadasz pytanie na forum sprawdzisz, czy ktoś już o to nie pytał i dostał odpowiedzi.
I myślę, że wiele osób na forum ma podobny pogląd do mojego - z resztą nawet w regulaminie napisane jest, żeby zanim stworzymy nowy temat, poszukać, czy już przypadkiem ktoś o to nie pytał.
hadra pisze:PS: znalazlem..
- a, czyli jednak nauczyleś się szukać - GRATULUJĘ!



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » pt wrz 11, 2009 17:41

czytałem cały temat, dziś pojechałem po olej ale przeczytałem ze lepiej nie zalewać gl5 tylko gl4. sprzedający powiedział że nawet do nowszych sprzedaje gl5 ( miał hipol 75w90 gl5) wiec do golfa tym bardziej. ale wolałem poczekać.

przebieg golfa 350tys km :P nie wiem czy oryginalny czy juz leci drugi raz wkoło :P

silnik 1.6 RF.

może ktośnapisać dlaczego nie lac gl5? myśle że jak jest mały przebieg to można zalać ale przy moim wole sie zapytać ze względu że ktoś napisał o tym że ten olej może pomóc synchronizatorom a nie chce mieć kolejnego wydatku.....

specyfikacja tego oleju:
Wielosezonowy półsyntetyczny olej Hipol Semisyntetic GL-5 75W/90 przeznaczony jest do stosowania w przekładniach, szczególnie w przekładniach hipoidalnych, w samochodach osobowych, ciężarowych i innych pojazdach pracujących w bardzo trudnych warunkach, tj. przy: - dużych prędkościach i skokowych obciążeniach, - dużych prędkościach i małym momencie obrotowym, - małych prędkościach i wysokim momencie obrotowym oraz w tych maszynach i urządzeniach, do których producent zaleca olej klasy GL-5 wg API

golf raczej nie jest wysoko obciązony....
Ostatnio zmieniony pt wrz 11, 2009 17:44 przez matisim, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pt wrz 11, 2009 17:57

hipol to można do ciągnika lać a nie do goferka :bigok:
kup jakiegoś mobila, czy valvolaine i GL4 pełno o tym na forum przecież



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt wrz 11, 2009 18:10

tydzien temu zmienialem w skrzyni(przy wymianie synchronizatora i łożysk)to jest ori z aso
Ostatnio zmieniony pt wrz 11, 2009 19:37 przez Duber, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » sob wrz 12, 2009 11:38

kupiłem jednak hipola bo nic innego nie maja u mnie :/ musiałem coś wziąć bo skrzynia niemiłosiernie wali........



adam_golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob paź 24, 2009 00:11
Lokalizacja: izabelin-dziekanówek
Kontakt:

Post autor: adam_golf » pt lis 27, 2009 13:33

witam koledzy mam pytanie kupiłem dzisiaj olej do skrzyni Castrol 75W90 Gl-4+ syntetyk mam pytanie czy będzie nadaje się on do skrzyni



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pt lis 27, 2009 14:09

tak



SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » pt lis 27, 2009 14:43

Ja kupiłem oryginał z ASO i jest on w cenie Castrola, a nawet tańszy. Skrzynia po wymianie działa znacznie lepiej. Tzn. czasem biegi zmieniają się lepiej, czasem gorzej- chodź i tak nieźle, ale ogólnie jest wyraźna poprawa niż przed wymianą. Wg producenta Golfa III oleju w ręcznej skrzyni nie należy zmieniać nigdy, ale jest na ten temat artykuł w Auto Świecie gdzie piszą, że oni poprostu chcą zarabiać na nowych samochodach (żeby starym sypały się skrzynie) albo nie przewidzieli, że ktoś bedzie do teraz jeździł tym autem. Jednak tu nie ma porównania do oleju silnikowego. Olej silnikowy wymieniamy bo "brudzi się" on od spalin, po drugie pracuje w znacznie cięższych warunkach niż w skrzyni biegów. Śruby, szczególnie wlewowa, są strasznie mocno przykręcone, bez przedłużacza klucza nie ma nawet co się zabierać.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pt lis 27, 2009 15:05

SFHKK pisze:albo nie przewidzieli, że ktoś bedzie do teraz jeździł tym autem
bardziej nie przwidzieli tego że olej może wyciekać i trzeba dolewac :helm:



adam_golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob paź 24, 2009 00:11
Lokalizacja: izabelin-dziekanówek
Kontakt:

Post autor: adam_golf » sob lis 28, 2009 00:21

koledzy mam pytanie ile wchodzi oleju do skrzyni z silnikem 1,6 ABU bo wlałem 2 litry i nic nie poleciało??



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » sob lis 28, 2009 00:26

3.1 dm3 tyle wchodzi pod skrzynie 085 w silniku ABU.

Dobra rada nie lej byle czego :bajer:



adam_golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob paź 24, 2009 00:11
Lokalizacja: izabelin-dziekanówek
Kontakt:

Post autor: adam_golf » sob lis 28, 2009 00:30

ŁukaszMan dzięki za podpowiedz a co do oleju to zalewam olejem Castrol 75W90 Gl-4+



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » sob lis 28, 2009 00:50

nie ma sprawy :) mi też tu pomagają :) :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości