Sterowanie klapka w filtrze powietrza cieple/zimne powietrze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cyku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 13, 2008 14:58
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

Sterowanie klapka w filtrze powietrza cieple/zimne powietrze

Post autor: Cyku » pt lis 27, 2009 16:38

Czy ktos sie moze orientuje jak to powinno wygladac? Ja mam akurat silnik ABA, ale moze w innych modelach to wyglada podobnie... bo zauwazylem ze rurka od podcisnienia u mnie wychodzi z kolektora ssacego, idzie przez trojnik do puszki filtra powietrza (z trojnika idzie tez druga do zaworu EGR) i spowrotem wychodzi z puszki od razu do klapki cieple/zimne ;/
No i teraz pytanie co steruje ta klapka?


All ®ight`s reserved by ©yk

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lis 27, 2009 16:53

w rurze ssącej powietrze atmosferyczne do gaźnika bądź wtrysku ( zależnie od modelu ) masz element bimetaliczny , który zamyka lub otwiera podciśnienie sterujące klapką w filtrze , w zależności od temperatury otoczenia



Cyku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 13, 2008 14:58
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

Post autor: Cyku » pt lis 27, 2009 16:59

A czy ten element bimetaliczny sie psuje?:) Rozumiem ze najlepiej bedzie to sprawdzic nagrzewajac silnik i sprawdzajac czy pojawia sie podcisnienie na wyjsciu z tego elementu na klapke?:)


All ®ight`s reserved by ©yk

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lis 27, 2009 17:18

tak psuje się , jak wszystko , sprawdzisz dmuchając w ten wężyk , na ciepłym powinno albo otwierać albo zamykać, tak samo na zimnym tylko odwrotnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości