Pompa paliwa dlugo pracuje. problem z zapalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SP9VFD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 25, 2007 12:35
Lokalizacja: Małopolska

Pompa paliwa dlugo pracuje. problem z zapalaniem

Post autor: SP9VFD » czw lis 26, 2009 11:48

Witam mam problem z zapalaniem w moim MK4 1,6 16V AZD. Nie zapala mi teraz od strzalu tylko musze pokrecic rozrusznikiem czasem wiecej lub mniej. Zauwazylem tez odkad zaczely mi sie te problemy to za kazdym razem jak przekrece kluczyk i wlacze zaplon (nie uruchamiajac silnika) to wlacza sie pompa paliwa w baku i dluuuugo pracuje. Wczesniej bylo tak ze pompa dlugo pracowala tylko po np dluzszym postoju a nie za kazdym razem gdy wlacze wylacze zaplon. Czy w MK4 jest jakis czujnik cisnienia paliwa ktory bylby odpowiedzialny za wylaczanie pompy paliwa po nabiciu cisnienia? czy to moze byc jego wina czy to raczej wina pompy. Moje auto jest z 2001r., przebieg 150.000.Moze ktos przerabial podobny temat i cos mi podpowie.



Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Andrzej1 » pt lis 27, 2009 00:31

Witam
Prawdopodobnie ciśnienie gubi się na nieszczelnych wtryskach.
Pozdrawiam.Andrzej.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 27, 2009 10:59

SP9VFD, niema od tego czujnika ciśnienia, ale jest przekaźnik sterujący od pompy który podaje napięcie na pompe i wtryskiwacze, grzłkę odmy i grzałkę sondy po spełnieniu odpowiednich warunków. Proponuję sprawdź stan kabli świec i podłącz auto pod VAG.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości