Temperatura max 70 stopni i nie chce więcej....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw lis 26, 2009 10:32

Linc pisze:nie kupuj czujnika...mam to samo u mnie 80s max termostat i czujnik wymieniony, na vagu temperatura jest 89.6s w czasie jazdy także to wina licznika, podczep vaga i sprawdź nie marnuj kasy...
Kolego musisz wiedziec o jednej rzeczy, toże na vagu masz temperature 86,9 wskazuje, że masz wszystko sprawne. Wymieniłeś termostat i czujnik ale który czujnik - bo wydaje mi się, że ten który odpowiada za włączanie wentylatorów i za to co pokazuje ci vag. Na deske temperaturę mierzy inny czujnik niezależny, dlatego jeżeli kolega podłączy sie pod VAG i okaże się, że wszystko jest ok czyli temp. 90st. tzn. że ma do wymiany czujnik odpowiadający za pokazywanie temperatury na desce.
Freeq,
Patrzy się na wskaźnik od przodu a nie pod kątem, jeżeli wskaźnik (i vag ) nie pokazują ci ciągle w okolicach 90* (na rozgrzanym silniku oczywiście) tylko silnik ci się nie dogrzewa czyli tak jak mówidz 70-kilka stopni, tzn, że termostat masz cały czas otwarty. To że kupiłeś nowy nie oznacza, że jest on sprawny - dlatego termostat po zakupie powinno się sprawdzić, gotując go naprzykład w garnku i zobaczyc czy się otworzy.
ps. jaki termostat kupiłeś bo jak jakiś tani zamiennik to możesz byc pewny, że był niesprawny.
Pozdrawiam



Thunderwawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob maja 20, 2006 19:52
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Thunderwawa » czw lis 26, 2009 23:21

wymien termostat :) taka sama opcje mialem w swojej a4 zamartwialem sie ze to czujnik to to to tamto mechanik potwierdzil ze termostat sie skopsał i wymienilem na nowego wahlera :)
zrob to samo ;) pozdrawiam



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pt lis 27, 2009 00:48

Kolego dani3lo. miałem ten sam problem na tym samym czujniku (febi). 1 czujnik 110-115st.c. Wymienili mi na 2 czujnik, też febi i ten pokazuje na obecne warunki 80 st.c przy jeździe w miarę dynamicznej po mieście ( ostatnio zagrzał się do jakichś 85st.c i to było max co uzyskałem ). I teraz nie wiem czy to normalne przy takich temp. na dworze czy powinien jak byk na blacie pokazywać 90st.c nie zależnie od temp. na dworze jak się zagrzeje ?

Kolego wypity, napisałeś: "zawsze możesz wziąć paragonik ze sklepu ... jak nie będzie zmiany to oddasz i problem z dyni". Elementy elektryczne, czy elektroniczne nie podlegają zwrotowi lub wymianie w przypadku gdy zostały użyte.

Marioo jak termostat jest cały czas otwarty to auto by się bardzo długoooo grzało ( miałem tak w Peugeocie ). Jeżeli się za bardzo nie mylę, to dolny wąż od chłodnicy będzie będzie dużo chłodniejszy do momentu, aż się otworzy termostat ( ruszy duży obieg ) i temperatura na tym dolnym wężu zauważalnie wzrośnie. Wtedy spojrzeć na blat wystarczy jeżeli oczywiście wskazanie jest na nim prawdziwe. Tak powinno się w miarę ustalić przy jakiej temp. otwiera się nasz termostat.



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Temperatura max 70 stopni i nie chce więcej....

Post autor: pasażer » pt lis 27, 2009 02:07

meiker pisze:Witajcie,
w moim golfiku jest taki problem, że temperatura wody na zegarze wynosi max 70 stopni, nie zalezenie ile jade....i dosyc pozno sie podnosi wskazowka....

MODEL:Golf 3 1.8 Benzynka, 92r.

na postoju tez dochodzi max do 70 stopni :grrr:

termostat czy czujnik?
Może być i to i to. Czujnik na 99% na pewno.
Podczas jazdy się temperatura obniża jak termostat puszcza, a na postoju wskaźnik w aucie powinien wskazać 90. Przepraszam, nie powinien, a ma być! I jak ktoś tu pisze, że komp mu pokazuje ok, jeździ jak ma raz 70 raz 80 to dzięki za taki silnik wiecznie nie dogrzany. Awarie wskaźnika to znikomy procent, więc czy lato czy mróz mus mieć 90!

Termostat się wysłużył w dwóch golfach 1.6. Wymieniłem na WAHLER ok 40zł i po bólu.

Teraz mam podobnie jak Ty w 1.6 AKL. Wskaźnik doszedł do 85 i koniec. W czasie jady potrafił nagle spaść do 50 i po kilku minutach znów zaczął rosnąć ale do max 80. Czasem leżał nie wzruszony :wink:
Wymieniłem czujnik 90zł i na postoju temperatura rośnie do 90, jednak przy jeździe spada do 80. Wzrasta też bardzo powoli ale to już wiadomo że na 100% będzie termostat dodatkowo, który niebawem wymienię.

meiker, jeździć możesz. Jak masz walnięty tylko czujnik to nic złego się nie stanie, a jak też termostat to będzie Ci tylko więcej palił, ale wymień bo zima idzie, a też wolisz być chyba dogrzany :grin:
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 02:22 przez pasażer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » pt lis 27, 2009 09:57

Tylko ze u mnie po paru minutach po odpaleniu jest juz ciepełko w aucie,
nie ma problemów z grzaniem autka!

To dalej termostat i czujnik?
Moge prosic o namiary gdzie moge kupic te 2 rzeczy i w jakich cenach?

pozdrawiam i dzieki.


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 27, 2009 10:41

meiker, jak chcesz mieć z tym spokój to wyłącznie w ASO, albo oryginały sprowadzone przez dowolony sklep co czasem sporo taniej wychodzi. Bedzie ze trzy razy drożej jak za zamienniki ale naprawdę warto


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » pt lis 27, 2009 11:54

To znaczy ile ten czyujnik temp kosztuje i termostat w ASO?
czy jakis sprawdzone?


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

djkrzychu91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 22:10
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: djkrzychu91 » pt lis 27, 2009 12:59

Witam jest narmalna temperatura silnika golfa 3 1,9 td z roku 92 i jest gdzies 90 C a jak mu przycisne nawet i moze 95 C jest to normalne?? i nie wiem czy waz z dołu chlodnicy co wchodzi do termostatu jest zimny nie otwiera sie termostat?? dodam tylko ze zawsz emam problemy z ukladem chlodzenia ostatnio wymianielm krucice 2 z boku silnika i z przodu i krucicec na termostacie i uszczelki powiedzy termostatem a silnikiem



horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » pt lis 27, 2009 14:38

Prosto sprawdzić
Włączasz silnik i sprawdzasz ręką nagrzanie przed termostatem. Jeżeli czujesz mała różnicę ciepła między wężem wchodzącym do chłodnicy a do termostatu to na bank masz termostat
Jeżeli sprawdzasz reką przed termostatem i czujesz że jest chłodniejszy od węża do chłodnicy i nagle staje się gorący tzn że termostat jest OK tylko czujnik uszkodzony

JEżeli wentylator się włącza jeżeli czujni pokazuje 100 stopni to termostat
Jeżeli wentylator sie włącza jeżeli czujnik pokazuje 85 stopni to czujnik

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 13:42 ]
nie wiem czy waz z dołu chlodnicy co wchodzi do termostatu jest zimny nie otwiera sie termostat??


Jeżeli wąż masz zimny przed termostatem a wentylator się włącza to masz termostat na 100% do wymiany



djkrzychu91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 22:10
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: djkrzychu91 » pt lis 27, 2009 17:24

AHa jak jade mu 140 to tem siega nawet 95 moze i by dalej szlo. Wiec jutro zloze nagrzewnice to zobacze co jest nie tak. kiedys to mialem max temperature 80

[ Dodano: 27 Lis 2009 16:26 ]
I jaki czujnik temperatury do wymiany gdzie on sie znajduje??



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » pt lis 27, 2009 20:02

a co myslicie o takich czujnikach??

http://motoplatforma.com/index.php?p102 ... ntent=1021

pozdrawiam


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 27, 2009 21:42

meiker, moim zdaniem, a wielu kolegów to pewnie potwiuerdzi, to możesz sobie taki kupić, a najlepiej od razu z pięć, może któryś akurat będzie ok. Poniżej stówki w ASO
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 21:42 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » pt lis 27, 2009 21:59

a w ASO mozna przez neta?
macie jakis link?
ja sprawdzałem gdzies tam to koło 115zł chyba był :bajer:
a termostat to w jakich cenach sie dostanie nowy wahlera? bo chyba taki trzeba tak?

pozdrawiam


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 27, 2009 22:29

wpisz w google "gajos, sopot, aso vw sklep" nie wiem czy rejestrują indywidualnych klientów. A w Krakowie ASO jest na Armii Krajowej i na Zakopiańskiej. Wahler to już lepsza firma, ostastnio tylko trzy kupiłem zanim trafiłem na dobry. Wszystko to jest na forum wiele razy napisane. Zamykam


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości