kilka ogolnych pytan, nowe auto

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

kilka ogolnych pytan, nowe auto

Post autor: kapitan bomba » czw lis 26, 2009 21:41

witam, jestem swiezym posiadaczem MK4 1,9 Tdi 110KM, na co zworicic uwage, co sprawdzic, co warto wymienic(procz filtrow, oleju, rozrzadu) aby autko dlugo sluzylo?
i kilka pytan? mam dwa rozne lusterka czy to norma? czy bylo cos kombinowane? w lewym nie dziala sterowanie, caly czas "jezdzi" tylko prawe..podejzewam przelacznik nie wiem czy slusznie, elektr szyby.. daje "w dol" szyba sama jedzie do konca zatrzymuje sie tylko przy ponowanym nacisnieciu.. norma czy cos nie tak? i pilot w kluczyku.. nie lapie.. wymienilem baterie dalej nic.. kotrolka na kluczyku nie mruga, przy odwrotnym wlozeniu bateri siwieci caly czas.. co moze byc nie tak?

prosze o wyrozumialosc i dzieki



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » czw lis 26, 2009 21:46

lusterka - prawe jest mniejsze, TTTM

szyba - jak lekko przycisniesz to jedzie tak dlugo jak trzymasz, jak mocniej (2 skok) to zjezdza automatycznie w dol (lub sie podnosi)

regulacja lusterek - jak ustawiasz lewe to prawe tez jezdzi... TTTM... jak tylko prawe sie rusza to znaczy, ze cos nie halo z lewym - wiazka w drzwiach, silniczek w lusterku


zmieniac olej, plyny, rozrzad, jechac na diagnostyke sprawdzic zawias i opony, ustawic swiatla...

i jezdzic, lac, jezdzic, lac, jezdzic.... szerokosci :)



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Re: kilka ogolnych pytan, nowe auto

Post autor: DariuszK » czw lis 26, 2009 21:47

kapitan bomba pisze:witam, jestem swiezym posiadaczem MK4 1,9 Tdi 110KM, na co zworicic uwage, co sprawdzic, co warto wymienic(procz filtrow, oleju, rozrzadu) aby autko dlugo sluzylo?
i kilka pytan? mam dwa rozne lusterka czy to norma? czy bylo cos kombinowane? w lewym nie dziala sterowanie, caly czas "jezdzi" tylko prawe..podejzewam przelacznik nie wiem czy slusznie, elektr szyby.. daje "w dol" szyba sama jedzie do konca zatrzymuje sie tylko przy ponowanym nacisnieciu.. norma czy cos nie tak? i pilot w kluczyku.. nie lapie.. wymienilem baterie dalej nic.. kotrolka na kluczyku nie mruga, przy odwrotnym wlozeniu bateri siwieci caly czas.. co moze byc nie tak?

prosze o wyrozumialosc i dzieki
na poczatek olej,, filtry i rozrzad jesli nie masz udokumantowanej wymiany, lusterka to norma, prawe mniejsze, ze sterowaniem to masz racje, najprawdopodobniej przelacznik, przycisk ma dwa poziomy, mozna wyczuc to, jak nacisniesz do polowy to opusci do miejska poki nie puscisz przycisku, jesli dasz na maxa na dol to wtedy leci do dna, a co do pilota to masz scyzoryk? bo jesli nie to w kluczyku masz tylko diode do podwietlenia stacyjki np :) mam nadzieje ze pomoglem



Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kapitan bomba » czw lis 26, 2009 21:54

z lusterkami to tak, zebysmy sie dokladnie zrozumieli.. ustawiam prawe, jezdzi prawe,, ustawiam lewe.. jezdzi tez prawe...
zawias? mowisz o zawieszeniu.. dobrze kumam?
kluczyk nie scyzroyk..ale jest sa na nim wyrazne dwa przyciski.. na lednym narysowany klucz, na drugim nic..i nawet jakby ta dioda byla tylko do podswietlania to i tak nie swieci a przy odwortym zalozeniu swieci..ale caly czas..



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw lis 26, 2009 21:58

kapitan bomba, z lusterkami to pewnie chodzi o to,że jak ustawisz obydwa,to pózniej też się obydwa przestawiają,np.przy zmianie kierowcy.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pt lis 27, 2009 00:21

kapitan bomba pisze:z lusterkami to tak, zebysmy sie dokladnie zrozumieli.. ustawiam prawe, jezdzi prawe,, ustawiam lewe.. jezdzi tez prawe...
Jeśli ustawiasz lewe lusterko to będą ustawiać się obydwa, jeśli przełączysz na prawe to powinno ustawiać się tylko prawe.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pt lis 27, 2009 00:35

Przecież każde lusterko osobno się przestawia. Przekręcasz na lewe lewym się bawisz przekręcasz przełącznik na prawe i prawym sie bawisz .... co do kluczyka mi kiedyś nie działał wykąpałem go przez 10 min w spirytusie (oczywiście samą płytkę bez baterii) po czym zaprogramowałem i zaczęło wszyyyyyystko działać więc możesz też spróbować. Co do lusterka to nie tylko golfy maja jedna mniejsze ... Mnie to wkuu ... i mam 2 duże ;D Jeżeli przebieg koło 180kkm to proponuje pompę wody wymienić (przy takim przebiegu powinno się wymieniać). Szyby jak przytrzymasz zjazda robi na sam duł (lub do góry) jak lekko naciskasz jedzie aż nie puścisz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt lis 27, 2009 01:55

poolak2006 pisze:Przecież każde lusterko osobno się przestawia
w moim i Twoim tak ale nie we wszystkich tak jest, są również wersje, te opisane wyżej, sterowania lusterkami.


Obrazek

Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kapitan bomba » pt lis 27, 2009 07:43

poolak2006 pisze:co do kluczyka mi kiedyś nie działał wykąpałem go przez 10 min w spirytusie (oczywiście samą płytkę bez baterii) po czym zaprogramowałem i zaczęło wszyyyyyystko działać więc możesz też spróbować
jak zaprogramowac pozniej ten kluczyk?

i ooglnnie dzieki za odpowiedzi :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości