Elektryczne szyby - zmiana sposobu działania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Elektryczne szyby - zmiana sposobu działania

Post autor: vwlad » czw lis 26, 2009 13:09

Witam

Mam pytanie odnośnie przeprogramowania w działania elektrycznych szyb w aucie. Obecnie działają przy włączonym silniku zapłonie i podobno to jest prawidłowo. Chodzi o możliwość przeprogramowania ich tak, by działały (zarówno opuszczanie jak i podnoszenie, nie chodzi o domykanie szyb) zarówno przy włączonym jak i wyłączonym zapłonie. Nie znalazłem na forum nic konkretnego w tym temacie, więc sam go zakładam.

Czy da się to zrobić?

Czy da się to zrobić samemu mając do dyspozycji interfejs i programy typu polski VAG, czy vag-com? Jesli tak proszę o instrukcję.

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw lis 26, 2009 15:50

myślę że to nie zależy od sterownika, tylko zasilania podawanego na szyby dopiero "po kluczyku"...

poza tym chyba niewiele aut ma tak, ale za to w wersji g3 z domykaniem wiem że jest mozliwe zamykanie szyb bez kluczyka w stacyjce, przez kilka minut.
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 15:51 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » czw lis 26, 2009 17:19

mnie po wyłączeniu zapłony jeszcze przez jakiś czas szyby działają i mogę i podnosić i opuszczać ale to jest chyba ok 1 minuty.



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Post autor: vwlad » czw lis 26, 2009 18:25

mateo86 pisze:mnie po wyłączeniu zapłony jeszcze przez jakiś czas szyby działają i mogę i podnosić i opuszczać ale to jest chyba ok 1 minuty.
U mnie też, więc nasunęło mi to myśl, że jest to związane z jakimiś ustawieniami w module komfortu, podobnie jak takie inne działająze z opóźnieniem bajery.


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw lis 26, 2009 20:28

mateo86 pisze:mnie po wyłączeniu zapłony jeszcze przez jakiś czas szyby działają i mogę i podnosić i opuszczać ale to jest chyba ok 1 minuty.
Po zgaszeniu silnika szyby można opuszczać/podnosić do momentu otworzenia drzwi kierowcy. Po ich otworzeniu szyby już nie chodzą.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości