[mk3]Kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pt lut 24, 2006 09:37

wydaje mi sie ze za slabo laduje bo przy wlaczonym radiu,dmuchawie zazwyczaj na 1 biegu ,swiatlach jak wlaczam kierunkowskaz to wjego rytm przygasaja swiatla.Troche ale w nocy to widac...Trzeba to sprawdzic.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lut 24, 2006 10:08

koniecznie


:-k ...

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pt lut 24, 2006 10:27

Mam nadzieje ze Cie nie mecze moimi watpliwosciami...Wydaje mi sie ze to lozysko bo wyje czasem jak betoniarka-albo ono albo pompa wodna ale chlodzenie jest na dobrym poziomie.Powiedz mi czy ono jest rozbieralne czy trzeba wymienic caly alternator?A tak wogole to gdzie Ty pracujesz ze jestes caly czas na forum?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lut 24, 2006 10:38

nie, nie męczysz mnie, a łożyska w alternatorze są jak naj bardziej wymianialne, ale nie polecam tego wykonywać samemu ze względu na dość kruchą obydowę alternetora, tak pracuję ale mam teraz 4 dni wolnego


:-k ...

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pt lut 24, 2006 10:42

nawet sobie nie wyobrazalem zeby samemu to robic.Ale znam naprawde swietnego elektryka.I niedrogiego.Szkoda ze nie znam takiego mechanika do tych zaworow czy zaplonu...



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lut 24, 2006 10:44

wymiana tych łozysk nie powinna być droga


:-k ...

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pt lut 24, 2006 10:50

Przy okazji pewnie tez szczotki trzeba wymienic...Tak na wszelki wypadek.Pewnie ok. 50zl.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lut 24, 2006 11:27

lepiej wymień cały szczotko trzymacz z regulatorem napięcia


:-k ...

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pt lut 24, 2006 11:38

nO WIESZ ALE TO BEDZIE KOSZTOWALO TYLE CO UZYWANY oryginalny alternator-pewnie ze 100zl,CHOC WIDZIALEM I ZA 50 ZL.



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » pt lut 24, 2006 23:28

...
Bo jak nie mija, to masz bardzo "fajny" olej albo pompę do wymiany.
A może po prostu masz za mało oleju?
(jazda przy tym klekocie graniczy z chorobą umysłową. I wcale nie chodzi o komfort akustyczny, nowa głowica to jest jednak spory koszt..).
A przy 400km.. to w silniku i wydechu nie ma żadnej wody.. Nawet benzyna zdąży wyparować (no chyba, żeby coś już naprawdę ją lało i cylindry puszczały: ten czarny kolor nie wróży nic dobrego..)

--
Oby do wiosny! Bo diesle są lepsze jak jest cieplej ;)



Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » ndz lut 26, 2006 13:28

ja podczepie sie pod temat.
U mnie chyba problem tkwi w oleju ale wole sie spytac.
Silnior bral mi sporo oleju, wymienilem uszczelniacze na zaworach i juz nie lyka, ale problem jest taki ze na zimnym silniku gdy przekrece na zaplon miga mi kontrolka od oleju. Gdy odpale auto juz nie miga, tylko slychac w silniku jakbys cos tarlo o siebie przez jakies 1-2 sek i ustaje i wsio gra jak powinno. Na cieplym silniku wszystko jest okej. Nic nie miga itp. Czujnik sprawdzalem wyglada na suchy wiec chyba dobry.. moze filtr oleju.. olej powiem tak wymienialem 5 tys temu ale troche go dolewalem z jakies 3 litry w tym czasie. filtr oleju tez wymieniony 5 tys temu. FILTRON..


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » ndz lut 26, 2006 13:32

fuks pisze:ja podczepie sie pod temat.
U mnie chyba problem tkwi w oleju ale wole sie spytac.
Silnior bral mi sporo oleju, wymienilem uszczelniacze na zaworach i juz nie lyka, ale problem jest taki ze na zimnym silniku gdy przekrece na zaplon miga mi kontrolka od oleju. Gdy odpale auto juz nie miga, tylko slychac w silniku jakbys cos tarlo o siebie przez jakies 1-2 sek i ustaje i wsio gra jak powinno. Na cieplym silniku wszystko jest okej. Nic nie miga itp. Czujnik sprawdzalem wyglada na suchy wiec chyba dobry.. moze filtr oleju.. olej powiem tak wymienialem 5 tys temu ale troche go dolewalem z jakies 3 litry w tym czasie. filtr oleju tez wymieniony 5 tys temu. FILTRON..
Jak na zapłon przekręcisz to normalne że miga, a jak odpalisz i nie miga to też dobrze, a to że coś Ci zatrze, to być może że to wina rozrusznika, być może że jest trochę już wytrzaskany i sobie zatrze raz po raz.
:pub:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz lut 26, 2006 13:37

dominik7 pisze:nO WIESZ ALE TO BEDZIE KOSZTOWALO TYLE CO UZYWANY oryginalny alternator-pewnie ze 100zl,CHOC WIDZIALEM I ZA 50 ZL.
uzywany moze kosztować połowę ceny nowego czyli 400 zł
fuks pisze:Silnior bral mi sporo oleju, wymienilem uszczelniacze na zaworach i juz nie lyka, ale problem jest taki ze na zimnym silniku gdy przekrece na zaplon miga mi kontrolka od oleju. Gdy odpale auto juz nie miga, tylko slychac w silniku jakbys cos tarlo o siebie przez jakies 1-2 sek i ustaje i wsio gra jak powinno. Na cieplym silniku wszystko jest okej.
po prostu póżniej łapie Ci ciśnienie oleju, a jaki masz olej - może warto zmienić już na mineralny, i to co słyszysz przez 1-2 sek do chodzi klawiatura na sucho


:-k ...

Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » ndz lut 26, 2006 13:49

misiek10111 pisze:po prostu póżniej łapie Ci ciśnienie oleju, a jaki masz olej - może warto zmienić już na mineralny
olej mam mobil 1 10w40
misiek10111 pisze:i to co słyszysz przez 1-2 sek do chodzi klawiatura na sucho
to dobrze czy zle ? :)

:pub:


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 498 gości