Golf MK2: jak wymienić atrapę/grill z 2-reflektorowej na 4?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

optiman

Golf MK2: jak wymienić atrapę/grill z 2-reflektorowej na 4?

Post autor: optiman » czw sty 06, 2005 13:38

Mam w moim golfiku atrapę/grill na 2 światełka. Zamierzam zainstalować 4-reflektorową, żeby wrzucić dodatkowe światła przeciwmgielne.
Pytania: 1/ Czy montaż tej nowej atrapy da się zrobić mocując ją w identycznie te same miejsca, jak w poprzedniej atrapie? Może trzeba walnąć jakieś dodatkowe nawierty w nadwoziu czy coś? 2/ Czy muszę przy zakupie atrapy 4-reflektorowej zwrócić uwagę na coś szczególnego (rodzaj, oznaczenia, model)?
Pozdro
Sławol



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 06, 2005 13:47

Idziesz do sklepu i kupujesz atrape ze światłami dalekosieżnymi.
Wyciągasz starą i wkładasz nową.
Nie zapomnij o zainstalowaniu przekaźników (wystarczy taki od malucha) na długie światła (jeśli zamierzasz mieć 4 długie) bo inaczej spali ci przełacznik od świateł!

(nie trzeba robić żadnych nawiertów, uchwytów, po prostu nic)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » czw sty 06, 2005 13:54

Michael piszesz o atrapie z dalekosiężnymi, czy był tylko taki wariant poczwórnych, czy raczej z przeciwmgielnymi - na Allegro sprzedają raczej z halogenem.



optiman

Post autor: optiman » czw sty 06, 2005 13:55

Hmm... w sklepie AUTO-PREMIUM w Poznaniu śpiewają za tę atrapę (bez świateł) 288 PLN... Makabra. Zamierzam pojechać na giełdę w niedzielę, tam są po... 15-20 zł. :) A z tym przekaźnikiem dzięki za info, Szwagier będzie wiedziałem o co chodzi, bo ja to noga jestem...



optiman

Post autor: optiman » czw sty 06, 2005 13:57

Ha. No własnie, ja marzę o przeciwmgielnych, nie dodatkowych długich. Cchciałbym podłączyć je do takiego 2-stopniowego pstrykadła od lamp przeciwmgielnych właśnie (na pozycji 1 nic się póki co u mnie nie włącza, zaś na pozycji 2-uruchamiają się światła przeciwgielne z tyłu).



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 06, 2005 14:05

Lampy przeciwmgielne - soczewkowe są montowane w szerokim zderzaku. Jedna kosztuje 250 PLN (made in Tajwan)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 06, 2005 14:07

guli pisze:Michael piszesz o atrapie z dalekosiężnymi, czy był tylko taki wariant poczwórnych, czy raczej z przeciwmgielnymi - na Allegro sprzedają raczej z halogenem.
Daj foty albo link.
Jak to wygląda - czy przez szkło widać żarówkę H3?


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

optiman

Post autor: optiman » czw sty 06, 2005 14:09

No widzisz, z tego wynika ja się, niestety, nieprecyzyjnie wyrażam. Bo tak: dla mnie halogeny=przeciwgielne. No i myślałem,że sensowniej będzie kupić te halogeny (i włożyć je w te dodatkowe otwory w atrapie) niźli ładować dodatkowe dalekosiężne. Właściwie poradź mi, proszę, co mądrzej tam zainstalować? Mam stosunkowo słaby wzrok po ciemku,więc może jednak lepiej spróbować te dodatkowe długie? Na allegro taka atrapa wraz z halogenami 110 pln. Jak oni to w ogole z tego allegro przesyłają - atrapę pocztą ?!



optiman

Post autor: optiman » czw sty 06, 2005 14:11




optiman

Post autor: optiman » czw sty 06, 2005 14:12

te halogeny to h3 :)



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 06, 2005 14:20

No to pewnie są one przeciwmgielne.
Ale na forum czytałem że one sa dalekosieżne.
A po co by 2 razy przeciwgielne (te w zderzaku to na 100% soczewka - przeciwmgielne)!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

optiman

Post autor: optiman » czw sty 06, 2005 15:31

od ojca znajomej sciagam z Pily halogeny. slyszalem,ze bywaja dalekosiezne,a bywaja halogeny. ja chce halogeny. innych dodatkowych przeciwgielnych nie mam z przodu



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 06, 2005 16:37

A masz wąski zderzak czy szeroki?
Przeciwmgilena soczewka jest montowana w szerokim zderzaku!
Powinny być zaślepki!
Aż napisze nowy temat "na temat" dalekosiężne i halogeny!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw sty 06, 2005 16:52

Ja zmieniałem atrape z pojedyńczych na podwójną i kupiłem ja na Allegro kosztowala 105 zł + koszt przesylki (sprzedawca GRUSZKIN-wszystko OK)Koszt przesyłki to chyba 12 zł.Byly w niej halogeny tylko ze nieposiadaly żarówki .trzeba sobie kupic zwykła H3 albo sprawdz jak pisze na halogenach.Ja mam podpiete pod te mniejsze halogenki długie swiatła(drogowe) tylko ze niezainstalowalem przekaznika bo takich mamy elektryków ze kazdy ma swoje wywody.Raczej radzilbym zainstalowac bo przy dluzszej jezdzie na dlugich mozesz spalic wylącznik



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 458 gości