VR6 bierze olej ale nie dymi ani trochę! Czy tak ma być?????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

VR6 bierze olej ale nie dymi ani trochę! Czy tak ma być?????

Post autor: Kamilds87 » śr lis 25, 2009 19:29

Wutam! Ostatnio zaczoł nurtować mnie problem związany z moim VR6! Zastanawiałem się jak to jest z tymi VR-ami mój np. bierze doć sporo oleju tak okołeo 1l na 2000 km chociaz dokładnie nie wiem może więcej może mniej, ale dymku nie puszcza ani trochę dzisiaj trzymmałem go prawie na maksymalnych obrotach dość długo i nic nie puścił a wydech szczely jest! i chciałem się równiez zapytac jak to jest jerzeli nie dymi to czyli sprawny motor! tak? ma przebiegu 260000! i czy ieżeli nie dymi na niebiesko to stado kucyków jest w kąplecie pod maską czy to akurat nie ma związku???
Dodam że nie wiem jak tam jest ze szczelnością uszczelek ale z tego co widziałem to troszkę cieknie z chłodnicy oleju i misa olejowa trochę się poci!
Z góry dzięki za cenne dla mnie info!



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » śr lis 25, 2009 19:57

Kamilds87 pisze:troszkę cieknie z chłodnicy oleju i misa olejowa trochę się poci
To własnie może być przyczyną "brania" oleju, dodatkowo niech ktoś sie za Tobą przejedzie i sptrawdzi czy przy dodawaniu lub puszczaniu gazu pod obciążeniem nie puszcza dymka - oznaczało by że uszczelniacze się kończą. Jak chcesz sprawdzić moc zbadaj przyspieszenie i elastyczność, następnie porównaj z danymi fabrycznymi, albo jedź na hamownię. Utrata lub wzrost mocy może zależeć od modyfikacji poczynionych w silniku i nie musi wcale być objawem / skutkiem zużycia.
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2009 19:59 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lis 25, 2009 19:59

Kamilds87 pisze:dzisiaj trzymmałem go prawie na maksymalnych obrotach dość długo i nic nie puścił
Niedługo puści korbę bokiem :bajer:



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » śr lis 25, 2009 20:07

Chciałbym się podpiąć pod temat, ponieważ u mnie występuje ten sam problem. Olej znika, plam w garażu nie ma, auto nie kopci (tzn. teraz trochę bo jest zimniej, ale to i tak na na biało (no chyba że olej na biało kopci)). Co może być przyczyną ?
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2009 20:08 przez bla.zej, łącznie zmieniany 1 raz.



Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: Kamilds87 » śr lis 25, 2009 21:54

no właśnie jest to ciekawy temat! do końca nie jestem pewien ale z tego co wiem to karzdy samochód bierze olej zwłaszcza jak lata na LPG w komplecie osób i na wysokich obrotach ale czy tak powinno być to nie wiem!? właśnie jeszcze muszę póścić kogoś za sobą żeby mi obcził co w czasie jazdy wylatuje z wygaru!! Słyszałem również mity o tym że vr6 każdy bierze olej!?



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » śr lis 25, 2009 22:07

Nieraz jest cieżko zauważyć dymek, a oleju może brać znikomą ilość i poprostu tego się nie zaobserwuje, jak bierze 1l na 100km to wtedy będzie widać na 100% niebieski dym ;D
Często poprostu tego nie widać, troszkę gdziec się poci np przy chłodnicy oleju i misce a reszte pali i to już będzie mniejsza ilośc spalanego oleju anieżeli nigdzie by nie ciekło :)


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 451 gości