Nie wyłącza ssania i muli na ciepłym silniku 1.3 MH

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fan_RW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr lut 18, 2009 22:12
Lokalizacja: podlaskie

Nie wyłącza ssania i muli na ciepłym silniku 1.3 MH

Post autor: fan_RW » śr lis 25, 2009 17:45

Witam. W mojej golfiarni od X czasu niedziałało ssanie (silnik MH a gaźnik pierburg 2e) ale niedawno wpadła mi w ręce cała jednostaka napedowa do 1.3 z tym że oznaczenie silnika to 2G. Postanowiłem wymienić gaźnik. Po wymianie ssanie już mam z czego jestem niezmiernie szczęsliwy :okej: ale ssanie jak nie było wcześniej to teraz mam cały czas. Po prostu nie wyłacza się choć wskaźnik temperatury stoi pionowo ( ssanie chyba powinno wyłączać się gdy wskazówka wskażnika opuści tą pierwszą białą krechę ?) Drugą sprawą jest to że jak już się rozgrzejej (w tym czasie wyjąc tak że u sąsiadów chodzą firanki w oknach :helm: - wydaje mi się że ssanie na zimny jest za wysokie za bardzo wyje) i probuję ruszyc to zaczyna go mulić i musze trochę przytrzymać na sprzegle dodając jednocześnie gazu - dalej jazda jest ok aż to następnego skrzyżowania.
Co ważne ( tak mi się wydaje) a może mieć znaczenie to:
- mój gaźnik roźnił się od tego który zmocowłem. Z tamtego z boku wystaje (tu przy lince od gazu) jakieś urządzenie a w moim tego niebyło (na obu gażnikach oznaczenie 2e ale z tego co znlazłem na necie nie jest to gaźnik 2ee czyli eleketroniczny).
- druga sprawa z tyłu gażnika wiszą dwie wsuwki czarna i biała (czarną podłączyłem) a biała wisi luzem.

Nie odsyłajcie mnie do szukajki bo wczoraj szukałem cały wieczór i szczeże mówjąc gów.. zrozumiałem.
Sorka za błędy i lakoniczność wypowiedzi ale nie jestem znawcą.

[ Dodano: 26 Lis 2009 18:30 ]
Czy ktoś może mi pomuc ?
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2009 21:26 przez fan_RW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » czw lis 26, 2009 20:07



Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości