Ustawienie rozrządu 1.8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt lis 13, 2009 18:46

mezcook, a skąd będziesz wiedział, w którym miejscu jest 6 st.? Przecież nie znasz obwodu koła zamachowego.. Nanieś sobie znak na kole pasowym najlepiej. Znak ma być tak naniesiony, ze jak silnik będzie pracował, to w danym punkcie najpierw ma się pojawić znak naniesiony przez Ciebie, a potem znak "zero". W ogóle to przed odpaleniem silnika zrób ze trzy obroty wałem, żeby zobaczyć, czy żadnej kolizji nie ma.
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 18:48 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.



mezcook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mezcook » wt lis 17, 2009 09:20

Udało się... Golfik śmiga :D... Trochę podymił na biało na początku, ale jak się wygrzał to przestał. dzieki



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt lis 17, 2009 12:18

mezcook, to jeszcze byś napisał co było nie tak moze ? :)



mezcook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mezcook » ndz lis 22, 2009 01:10

Hmm... Co było nie tak ....
Generalnie to była zamiana silnika 1.8 RP w GT, na silnik 1.8 RP z normalnego golfa w celu sprawdzenia działania po drobnym remoncie ( wymiana uszczelek itd ).
... Niestety nie wszystko jest ok... autko śmiga tak samo jak na oryginalnym silniku, ale spalanie podawane przez kompjuter jest masakryczne - w trasie 80-90 km/h około 16 l/100km.
Mam pewne podejrzenie - termostat. Jeszcze nie wiem jak sprawdzić czy działa poprawnie ale powiem czemu go podejrzewam. Na odcinku około 20km wskaźnik temperatury wskazał co najwyżej 1/4 wychylenia od minimum. Z tego co pamiętam to w tamtym silniku było by w takiej sytuacji 1/2 - czyli środek skali. Po dotarciu na miejsce samochód pochodził jeszcze około 1min na jałowych obrotach i wskaźnik odrazu wskazał 1/2. Czyli domniemam że woda ciągle płynie przez chłodnicę i gdy samochód jest w ruchu za bardzo zchładza silnik. Tak swoją drogą to chwilowo jeżdżę na zwykłej wodzie z kranu.
Czy to może być termostat, jak go sprawdzić i czy jego wadliwe działanie mogło by doprowadzić do takiego spalania. Dodam że temperatura przy powierzchni jezdni około 0 stC.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 22, 2009 02:15

mezcook pisze:ale spalanie podawane przez kompjuter jest masakryczne - w trasie 80-90 km/h około 16 l/100km.
sprawdz połaczenie wezyka od licznika do krocca w zaworku na rurce idącej z kolektora ssacego do serwa hamulcowgo... :)

mezcook pisze:termostat. Jeszcze nie wiem jak sprawdzić
odpal zimne auto, niech sobie pochodzi, co chwile złap za weze od chlodnicy... górny ma byc goracy , temp w połowie skali , dolny ma byc zimny , ale jak termostat zacznie sie pomalutku otwierac to wąz bedzie sie rozgrzewał... po jakims czasie właczy sie wentylator :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

mezcook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mezcook » ndz lis 22, 2009 10:07

Czy chodzi o rurkę która jest podłączona do kolektora dolotowego w okolicach dolotu do czwartego cylindra i która idzie pod podszybiem chyba gdzieś do kabiny ? Czyli rozumiem że spalanie wynika z podciśnienia w tej rurce i jeśli jest nieszczelna to , przy ledwo uchylonej przepustnicy jest w niej małe podciśnienie, jak przy np w pełni otwartej przepustnicy, czy tak ?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 22, 2009 12:33

mezcook, znajdz rurke plastikową między kolektorem ssacym , a serwem hamulcowym, w połowie mniej wiecej jest taki zaworek z dwoma kroccami.. , do jednego krocca powinien byc podłaczony wezyk gumowy ,ktory następnie podłączony jest do liczika :) sprawdz czy wezyk jest szczelny , czy sie nie wypiał, czasem trzeba bedzie nawet licznik zdjąc.. :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

mezcook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mezcook » ndz lis 22, 2009 17:53

Spalanie już gra... faktycznie był luźny ten wężyk - guma od strony kolektora sparciała.
BTW - to u mnie nie ma klasycznego serwa, bo jest abs :p. A jeśli chodzi o termostat to znowu cały czas poniżej 1/4 skali. Robiłem tą próbę z wężami, ale nie jestem pewnien czy to to... Górny przewód od chłodnicy gorący, a dolny letni. Może czujnik jest kiepawy, tylko nie pamiętam kótry to odpowiada z skalę w kabinie - czerwony czy niebieski ?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 22, 2009 17:58

mezcook pisze:czerwony czy niebieski ?
czarny :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

młodymk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 17, 2009 21:59
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: młodymk2 » śr lis 25, 2009 11:08

Na kole jest jeden znak. Ja miałem z tym kiedyś problem bo mechanik powiedział mi że koło pasuje w jednym miejscu a niestety tak nie jest



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr lis 25, 2009 16:31

bywa jeden a bywają dwa. Jak jest jeden to od GMP jak dwa to jeden od gmp a jeden wskazuje kat zaplonu.



jon-x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:25
Lokalizacja: mikołów, katowice
Kontakt:

Post autor: jon-x » czw lis 26, 2009 20:24

To ja mam kolejne pytanko, bo właściwie nie wiem, a wymieniałem pompę wody i chyba źle poskładałem rozrząd. Ustawiałem zawsze na znak kropki na poziomie powierzchni głowicy, ale nigdy nie jestem pewien, czy ustawiam tą kropkę dobrze, czy za nisko, czy za wysoko, a jeszcze teraz mam nową uszczelkę pod klawiaturą i zwariuję niedługo. Uprzejmie proszę, aby ktoś mi wytłumaczył jak krowie na rowie, czy mogę posłużyć się znakiem OT na kole rozrządu który jest od zewnątrz, i co ta strzałka powinna wskazywać, gdy mam koło pasowe równo na znaku (zamachem się nie sugeruję) - literę O, literę T, między literami znak czy co?


Obrazek



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lis 26, 2009 21:21

jon-x pisze:między literami znak
:)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Bartek-96
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt cze 15, 2007 14:00
Lokalizacja: Zakliczyn
Kontakt:

Post autor: Bartek-96 » pn lis 30, 2009 22:06

w moim przypadku rozrząd i zapłon był ok
tylko przy paleniu na popych chyba mi paliwko wybuchło w wydechu czego skutkiem było obluzowanie sie wewnątrz katalizatora.. na początku lekkie rzegotanie, potem szlifierka, rura i spawarka..

praca silnika wróciła do normy :)

dzieki wszystkim za pomoc :bigok:


[img]http://images40.fotosik.pl/210/f17f95fe51056a60.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 57 gości