[Mk IV] Bierze olej, a olej brudzi przepustnicę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mosart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 25, 2005 12:48
Lokalizacja: Sosnowiec

[Mk IV] Bierze olej, a olej brudzi przepustnicę

Post autor: Mosart » wt lut 21, 2006 13:30

Wątek ten był już przeze mnie zakładany, ale został zapomoniany, więc go ponawiam.

Mk IV 1.4 16v

Link do poprzedniego wątku

Ciśnienie na cylindrach zmierzone - na wszystkich jest około 14,1 na zimnym silniku.
Filtr powietrza czysty, wycieków brak.

Czy pomimo to może byc winna odma, czy przez nią olej może dostawać się do przepustnicy?? Jeżeli jest jakieś prawdobodobieństwo, że to odma to ją wymienię. Dodam, że filtr powietrza jest czysty.

Przypominam, że golfik bierze czasami 0,5l/1000km, ale czasami nie bierze wogóle, tak jakby czasami się coś przytkało, albo zatkało. Najczęściej przestaje brac około 5 tys km przed wymianą oleju.

Proszę o dalsze pomysły



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lut 21, 2006 14:25

Tak może to być odma bo filtr powoduje opór, a odma zasysa olej bo jest wadliwa. W czasie gwałtownego dodania gazu w układzie ssącym robi się podciśnienie i dlatego olej może sobie odmą zasysać.



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » wt lut 21, 2006 19:07

Hmm mam ten sam silnik i ten sam rocznik Golfa. Mój na 10000km bierze coś delikatnie ponad 1L. Napisz jeśli możesz jakie obroty ma na ciepłym silniku. Mój ma przy 90 stopniach delikatnie poniżej kreski 800. Czy zdażają się Tobie problemy z tym że auto czasami nie wiadomo skąd gaśnie?



Mosart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 25, 2005 12:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mosart » śr lut 22, 2006 13:57

Martines!
Obroty na ciepło mam jakieś 760 obr/min - podobno tak powinno być.
martines pisze:zdażają się Tobie problemy z tym że auto czasami nie wiadomo skąd gaśnie?
Zdażło się tak już dwa razy co około 40 tys. km np. na zakrętach i w korkach.
Jak sie okazało przepustnica była zabrudzona olejem. Po przeczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Wszystko, poza tym, że wciąż bierze olej. Ciągle szukam przyczyny, bo mechanik mówił mi ostatnio, że kilku gości przeoczyło szybki ubytek oleju i zatarli silniki.
Chyba wymienie tą odmę - koszt około 160zł.

A może ktoś ma jakieś inne sugestie??

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » śr lut 22, 2006 14:19

A czy taka operacja czyszczenia przepustnicy z oleju jest skomplikowaną czynnością? Robiłeś to sam czy w ASO jeśli w ASO jaki jest koszt i czy po tym zabiegu przepustnice trzeba adaptować VAGiem.

Dzięki wielkie Pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr lut 22, 2006 17:40

TAZ pisze:odma zasysa olej bo jest wadliwa
Czy ktoś zna konstrukcję samego separatora z odmy ( tej prostokątnej puchy przykręcanej do bloku silnika )?Są tam dwa otwory,jeden wyżej większy,drugi niżej.Wnioskuje,ze dolny odprowadza odseparowany olej a górny odsysa opary ze skrzyni korbowej.Ostatnio właśnie odma w 1,4 16V zamarzła wskutek czeho wywaliło 2 l oleju bagnetem.Czym należałoby wyczyścić separator?I czy jego zabrudzenie będzie powodować właśnie to zaolejanie filtra powietrza,czy też pierścienie są juz do wymiany?Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 16:41 ]
P.S.2 Poszukuję skrzyni biegów do golfa IV 1,4 16V,ma ktos jakiś pomysł?



Mosart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 25, 2005 12:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mosart » czw lut 23, 2006 09:27

martines pisze:A czy taka operacja czyszczenia przepustnicy z oleju jest skomplikowaną czynnością? Robiłeś to sam czy w ASO jeśli w ASO jaki jest koszt i czy po tym zabiegu przepustnice trzeba adaptować VAGiem.
Robiłem to u zaprzyjaźnionego mechanika - podobno jest trochę grzebaniny w naszym silniku.
stonefree pisze:I czy jego zabrudzenie będzie powodować właśnie to zaolejanie filtra powietrza
Z tego co mówił mi mechanik to jak separator jest zepsuty (zapchany), to właśnie filtr powietrza powinien być zaolejony.
Stąd mój problem, bo ciśnienie na tłokach jest wporządku, filtr czysty, a olej gdzieś znika. Narazie odma jest jedyną podejrzaną.

Jeżeli ktoś ma jakieś inne sugestie - czekam. Nowa odma 160zł, a jeżeli nie pomoże, to będzie to wyrzucona kaska.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw lut 23, 2006 21:27

Mosart pisze:jeżeli nie pomoże
I co,wymieniłes odmę z separatorem?Nie rzyga do filtra i przepustnicy?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt lut 24, 2006 01:06

mi też bierze i u mnie podobno ( poza uszczelniaczami) moze brac przez pierścienie zgarniające, te odpowiedzialne za ciśnieie są ok a te zgarniające lipa , mój kopci na biało do tego



Awatar użytkownika
durbas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 10:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: durbas » ndz lut 26, 2006 00:05

Mam podobny problem na jakieś 15000 tyś km muszę dolać 3 do 4 lit oleju. Dzisiaj otwarłem pokrywę od filtru powietrza i zauważyłem olej oraz czarne gródki na przepustnicy. Do tego auto mi czasami lubi zgasnąć na wolnych obrotach. Szukałem przyczyny w urzadzeniach elektrycznych ale nic nie znalazłem.

Czy ten olej może być przyczyną tego że auto czasami ma problem zapalić i na wolnych obrotach gaśnie?
Pozdrawiam



Mosart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 25, 2005 12:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mosart » pn lut 27, 2006 14:34

durbas pisze:Czy ten olej może być przyczyną tego że auto czasami ma problem zapalić i na wolnych obrotach gaśnie
U mnie właśnie olej w przepustnicy był problemem. Po przeczyszczeniu problem znikł.
Pytanie tylko skąd ten olej sie tam bierze??
stonefree pisze:I co,wymieniłes odmę z separatorem?
Jeszcze nie. Jak wymienię, napiszę momentalnie jakie są efekty.
Co ciekawe - teraz na starym oleju (4 tys. do przeglądu) niebierze ani kropelki oleju. Co jest grane??

[ Dodano: Wto Kwi 11, 2006 09:35 ]
Samochód jest na czyszczeniu przepustnicy i odmy, bo odmy nie trzeba wymieniać tylko można wyczyścić za 100zł. Mam nadzieje, że to pomoże....

Jak przejadę jakieś 1-2tys. km to dam znać czy olej dalej ucieka.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 07:08 ]
Przejechałem 3 tys. km i z całego bagntu zrobiła sie połowa:(
Zastanawiam się nad wymianą uszczelniaczy na zaworach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 239 gości