Immo + odcięcie zapłonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Immo + odcięcie zapłonu

Post autor: DariuszK » wt lis 24, 2009 18:08

Wziąłem sie za dobranie do zlacza od cewki immo bo juz mial zagrania ze nie chcial odpalic, a gdy poruszalem kierownica gora dol to odpalil, czy ta zlaczka to chodzi o tą przy samej cewce, czy jest gdzies inna jakaś? psiuknalem w nia kontaktem i tyle, a druga sprawa to w aucie zalozone jest odciecie zaplonu, guziczek pod wykladzinka, dioda w desce dostalem sie do wnetrznosci tego ustrojstwa ;) i tak sie przedstawia sprawa: jest jakby przekaźnik, z niego wychodzi kilka kabli, 2 do diody, 2 do przelacznika, 4 do skrzynki bezpieczników i dwa ida gdzieś w słupek do gory, czy moge to swobodnie odlaczyc bez zadnych problemow potem?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » wt lis 24, 2009 18:35

Jezeli chcesz odłaczyc odcięcie to musisz wiedziec na którym kablu zostało zrobione. Trzeba go połaczyc zeby wszystko bylo ok



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » wt lis 24, 2009 18:37

no to pewnie ktores 2 kable sa wpiete w jeden oryginalny rozciety w instalacji, tak? a te w slupku do czego moga dochodzic?
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 18:37 przez DariuszK, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » wt lis 24, 2009 19:12

Prawdopodobnie do tego rozciętego kabla no ale musisz to sprawdzic , roznie to montuja .Jezeli odcięcie masz sprawne to ja bym zostawil zawsze to jakies zabezpieczenie , tylko pochowałbym po swojemu kabelki i wyłącznik



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » wt lis 24, 2009 19:22

wlasnie nie jest sprawne z tego co widze, przycisk jest wcisniety na stale, dioda mruga jakos nieregularnie, nie mam pojecia czy kontrolka ktora sie zapalala od immo to wina tego badziewia czy poprostu wina zlaczki, raczej zlacza bo jak poruszalem kierakiem gora-dol to zaczal palic, te dwa kabelki ida w slupku kolo szyby, gdzies pod dach
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 19:24 przez DariuszK, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » wt lis 24, 2009 19:38

Sa różne możliwości odcięcia i dlatego sam musisz wykumac na czym jest odcięcie , możliwe że jakiś elektrozawó na zasilaniu ale musisz dojśc po kabelkach



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt lis 24, 2009 20:29

Dokładnie tak jak piszą koledzy..
Poleć po kablach od puszki odcięcia i zlokalizuj wpinkę w dwa kable fabrycznej instalacji o tym samym kolorze.
Wywalasz odcięcie i łączysz fabryczną instalację lub też wpinasz w tym miejscu swoje odcięcie.

A te kable idące w słupek to może być jakiś czytnik odblokowujący odcięcie.
Np. jakiś odbiornik pestki czy coś w tym stylu, więc myślę, że możesz je wywalić bez żadnych obaw.

Co do immo to być może któraś kostka przy kierownicy Ci się poluzowała.
Zdejmij osłonę i posprawdzaj kostki..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 353 gości