Samozamykanie zamka centralnego.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Samozamykanie zamka centralnego.

Post autor: SFHKK » wt lis 24, 2009 12:23

W moim aucie był fabrycznie centralny zamek na kluczyk, po czym założono mi niefabryczny alarm z centralnym zamkiem na pilota. Chciałbym, żeby była tam funkcja samozamykania po np. 30 sekundach. Tzn. jesli nikt nie otworzy samochodu przez 30 sekund od nacisniecia otwarcia drzwi to drzwi sie same ponownie zamkną. Czy da się to jakoś zrobić? Bez ponownego zakładania alermu itp?
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 12:26 przez SFHKK, łącznie zmieniany 3 razy.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt lis 24, 2009 12:30

Wszystko zależy od tego jaki masz alarma założony i czy da się go zaprogramować. Musisz napisać jaki masz alarm dokładnie (firma, model) bez tego nic nikt nie pomoże bo alarmów jest duży wybór.



SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » wt lis 24, 2009 12:31

Marioo pisze:Wszystko zależy od tego jaki masz alarma założony i czy da się go zaprogramować. Musisz napisać jaki masz alarm dokładnie (firma, model) bez tego nic nikt nie pomoże bo alarmów jest duży wybór.
Ok, teraz niestety nie mam tych danych przy sobie, jak zobaczę jaki to alarm to dam znać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 24, 2009 14:50

SFHKK, niestety w golfie III sie nie da tego uzyskać przy typowym podłaczeniu zamykania centrala, czyli do kabli szarego i zielonego. A to z tego powodu że impuls na te kable nie działa jesli włączony jest zapłon.
Żeby uzyskac efekt domykania w czasie jazdy, to poza alarmem czy sterownikiem z taką opcją trzeba go inaczej niż to się zwykle robi podłaczyć, używając podschematu "sterowanie zamkkiem pneumatycznym". Trochę kłopotu więcej, lepiej olej tą funkcje. Masz zysk taki że złodziej nie wskoczy do auta czy do bagażnika w czasie jazdy w korku. Ale wyobraź sobie ryzyko w razie jakiegoś odpukac wypadku, kiedy (odpukać ) stracisz przytomność, nie wyłączysz zapłonu a zamek się w związku z tym nie otworzy. Proponuje zrezygnuj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt lis 24, 2009 15:29

Chyba, że kolega nie ma podłączonego pneumatycznego centrala seryjnego tylko zmieniony na elektryczny.



rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: rafg » wt lis 24, 2009 15:33

W swoim MK4 mam taka opcje. Wczesniej mialem popsuty mikrostyk to auto mi sie niezaleznie czy drzwi byly otwarte czy zamkniete sam zamykal! Jeszcze do tego mam tylko 1 kluczyk. Boje sie, ze kiedys zostawie samochod na chodzie, przymkne drzwi i sie zamknie bo ktorys z mikrostykow znow sie uwali. No i co ja wtedy zrobie? :bigok:
Niby dobra opcja dla zapominalskich, ale tak do konca to nie wiem...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 24, 2009 15:37

Marioo pisze:Chyba, że kolega nie ma podłączonego pneumatycznego centrala seryjnego tylko zmieniony na elektryczny.
a tego kurcze nie doczytałem, masz rację, więc niema problemu, tylko alarm z odpowiednia opcją którą większość ma.
I wogóle pomyliłem wszystko bo myślałem że chodzi o zamykanie w czasie jazdy a nie po wyjściu z auta. Również nie polecam, zapomnisz kluczyka z auta i bye bye
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 15:39 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » śr lis 25, 2009 18:41

Tzn. mi nie chodzi o to żeby się zamykał jak tylko wyjdę z samochodu i zamknę drzwi. Chodzi o taką funkcję: samochód zamknięty- naciskam pilot- samochód otwary, ale jeśli żadne drzwi nie zostaną otwarte przez pociągnięcie za klamkę przez 30 sekund od naciśnięcia to wtedy samochód się zamknie sam znowu. Ta funkcja jest przydatna, gdy niechcący naciśnie się na pilot ponownie (po zamknięciu drzwi), gdy jej nie ma wtedy samochód może stać otwarty bardzo długo, gdy przypadkowo naciśnie się na pilot. Centralny zamek jest fabryczny, jest to taka jakby styropianowa skrzynka zamknięta na gumkę, w bagazniku, przy prawym, tylnym świetle. Więc jak to zrobić?
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2009 18:42 przez SFHKK, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lis 25, 2009 18:49

SFHKK pisze:zn. mi nie chodzi o to żeby się zamykał jak tylko wyjdę z samochodu i zamknę drzwi. Chodzi o taką funkcję: samochód zamknięty- naciskam pilot- samochód otwary, ale jeśli żadne drzwi nie zostaną otwarte przez pociągnięcie za klamkę przez 30 sekund od naciśnięcia to wtedy samochód się zamknie sam znowu.
Zamek zamkiem.Taką funkcję oferuje centralka alarmu która nim steruje.Poczytaj w instrukcji programowania czy jest dostępna.



dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

Post autor: dnadna » śr lis 25, 2009 20:03

Paweł Marek pisze: zapomnisz kluczyka z auta i bye bye
pewnie koleś ma duży zapas szyb



SFHKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 18, 2009 22:25
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: SFHKK » śr lis 25, 2009 20:25

dnadna pisze:
Paweł Marek pisze: zapomnisz kluczyka z auta i bye bye
pewnie koleś ma duży zapas szyb
Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi. Chodzi o to, żeby się zamykał jeśli nikt nie pociągnie za klamkę przez 30 sekund od naciśnięcia przycisku otwierania na pilocie centralnego zamka. Takie rozwiązanie eliminuje niebezpieczeństwo przypadkowego odryglowania drzwi pilotem (np. przez naciśnięcie w kieszeni przypadkowo na pilota).



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 25, 2009 21:08

SFHKK, funkcję o której piszesz ma standardowo ustawioną większość dokładanych alarmów lub sterowników centrala. Więc popatrz do instrukcji, musi to być opisane. Jeśli nie masz instrukcji do alarmu musisz się dowiedzieć jego nazwy i typu i wówczas powinn się dać znaleźć instrukcję w necie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rex_hunt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 17:29
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: rex_hunt » śr lis 25, 2009 21:51

Funkcję samozamykania przeważnie realizuje kabelek z alarmu podłączony do włącznika w drzwiach włączającego oświetlenie kabiny. Otwarcie drzwi powoduje pojawienie się masy i rozbrojenie centralki. Brak masy w ciągu 30 sek. zamyka ponownie zamki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 25, 2009 22:51

tak, tyle że przeciez i tak do każdego alarmu kabel od krańcówek jest podłączany żeby alarm wykrywał otwieranie drzwi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 390 gości