Swiecące kontrolki przy zapłonie....?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cygan45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 14:26
Lokalizacja: BYTOM

Swiecące kontrolki przy zapłonie....?

Post autor: cygan45 » pn lis 23, 2009 22:20

Mam MK 4 , 1,9 TDI 90 KM. Mam taką ciekawostkę. A więc w okresie jesienno-zimowym, w chłodniejszym okresie podczas rozruchu i tylko podczas niego zaświecająmi się kontrolki z ABS-u i ESP. Dzieję się to tylko w tym okresie i podczas kręcenia rozrusznikiem. Po zapaleniu silnika objaw ten momentalnie znika. Po podłączeniu do kompa nie pokazuje żadnej usterki czy też błędu, mechanicy strzelają różnymi propozycjami ale żaden nie ma pojęcia. Może ktoś z was miał taki problem i udało mu się znaleźć przyczynę. Będe wdzięczny za odpowiedzi.
:pub:
Ostatnio zmieniony pn lis 23, 2009 22:20 przez cygan45, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Swiecące kontrolki przy zapłonie....?

Post autor: Haki » pn lis 23, 2009 22:23

cygan45 pisze:Mam MK 4 , 1,9 TDI 90 KM. Mam taką ciekawostkę. A więc w okresie jesienno-zimowym, w chłodniejszym okresie podczas rozruchu i tylko podczas niego zaświecająmi się kontrolki z ABS-u i ESP. Dzieję się to tylko w tym okresie i podczas kręcenia rozrusznikiem. Po zapaleniu silnika objaw ten momentalnie znika. Po podłączeniu do kompa nie pokazuje żadnej usterki czy też błędu, mechanicy strzelają różnymi propozycjami ale żaden nie ma pojęcia. Może ktoś z was miał taki problem i udało mu się znaleźć przyczynę. Będe wdzięczny za odpowiedzi.
:pub:
Fajnych masz tych mechaników :panna:
Te kontrolki świecące podczas kręcenia i chwilę po odpaleniu to nic innego jak tak diagnostyka obu tych układów ,, czy są ok... :bajer:

Pozdrów ich i mijaj szerokim łukiem...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

cygan45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 14:26
Lokalizacja: BYTOM

Post autor: cygan45 » wt lis 24, 2009 10:41

Haki pisze:Fajnych masz tych mechaników
Te kontrolki świecące podczas kręcenia i chwilę po odpaleniu to nic innego jak tak diagnostyka obu tych układów ,, czy są ok...

Pozdrów ich i mijaj szerokim łukiem...
_________________

Chyba nie przeczytałeś mojego posta uważnie. Napisałem że to dzieję się tylko i wyłącznie podczas rozruchu w niższych temperaturach i jest to tylko podczas "kręcenia" rozrusznikiem. Po zapaleniu silnika momentalnie "zdrowieje".
Gdyby to była jakaś usterka działo by się to zawsze bez względu na temperature otoczenia-nie uważasz?
Sytuacja ta powtarza się od drugiego sezonu zimowego w innych porach roku jest wszystko OK.
Jak mówiłem wcześniej, komputer nie wykazuje żadnych błędów (sprawdzane na nie jednym)
Z góry dziękuje za dalsze odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 10:43 przez cygan45, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lis 24, 2009 11:12

Normalne działanie, tak jak Haki pisze. Jak nie wierzysz to poszukaj na forum bo było o tym nie raz.

[ Dodano: 24 Lis 2009 10:17 ]
jeszcze dodam że jakby to była usterka (sterownik łapałby błąd) to kontrolki zgasłyby dopiero po zgaszeniu silnika...



cygan45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 14:26
Lokalizacja: BYTOM

Post autor: cygan45 » wt lis 24, 2009 11:56

Qto pisze:

[ Dodano: 24 Lis 2009 10:17 ]
jeszcze dodam że jakby to była usterka (sterownik łapałby błąd) to kontrolki zgasłyby dopiero po zgaszeniu silnika...
No właśnie, a one zapalają się tylko i wyłącznie podczas rozruchu i gasną jak tylko uruchomi się silnik. Nie palą się nawet sekundy dłużej. Ok, zgodziłbym się jak była to jakaś usterka gdyby świeciły by za każdym razem, a one świeca tylko gdy jest chłodniej.
Za każdym razem po przekręceniu kluczyka palą się (normmalne) i zaraz gasną. Tyle że w chłodniejsze dni dodatkowo palą się podczas rozruchu.
Ktoś mi kiedyś powiedział że to może to być słaba masa gdzieś, ale jakoś nie wierzę.
Pozdrawiam.

PS.wiem ze może jest i to pierdołka ale wolę jak wszystko jest Ok.
No chyba że te typy już tak mają.
:chytry:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lis 24, 2009 12:03

cygan45 pisze:No chyba że te typy już tak mają.
i tej wersji się trzymajmy :)



pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » wt lis 24, 2009 12:23

W instrukcji obsługi jest jak wół napisane że kontrolka ABS (jesli masz ESP to pewnie też bo jest powiazane z ABS) może zapalac się w trakcie uruchamiania silnika. U mnie tez czasem sie zapala. Dotychczas tylko nie skojarzyłem faktu ze może to się dziać jak jest na dworze wilgotno. Muszę poobserwowac tą zalezność.

Gdzieś potkałem się z taką opinią że ta kontrolka może zapalć się również w momencie gdy w układzie eletrycznym pojawia się spadek napięcia. A przy uruchamianiu silnika taki spadek pewnie nastepuje w związku ze zwiększonym obciażeniem układu elektrycznego.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt lis 24, 2009 12:28

pavulon78 pisze:Gdzieś potkałem się z taką opinią że ta kontrolka może zapalć się również w momencie gdy w układzie eletrycznym pojawia się spadek napięcia. A przy uruchamianiu silnika taki spadek pewnie nastepuje w związku ze zwiększonym obciażeniem układu elektrycznego
i tej wersji bym się trzymał, z małą różnicą - nie obciążeniem układu elektrycznego a konkretnie akumulatora.


Obrazek

cygan45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 14:26
Lokalizacja: BYTOM

Post autor: cygan45 » wt lis 24, 2009 12:41

Dzięki wszystkim, chyba nic innego mi nie pozostalo jak tych wersji o napięciu się trzymać.
Raczej nic innego się już nie wymyśli .
Dzięki jeszcze raz . :pub:

Moder teraz możesz śmiało zamykać temat.
:partyman:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 299 gości