Zużycie oleju ponad normę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz lis 22, 2009 22:33

oldstaszek pisze:Stosuję preparaty o konkretnym przeznaczeniu dla osiągnięcia konkretnego celu.
Spotykając się z nowym - poszukuję informacji z przeprowadzonych badań laboratoryjnych i eksploatacyjnych. Nie kupuję reklamy a konkret - takie mam "skrzywienie"... :pub:
Wydaje mi sie ze doszlismy do konsensu, rowniez mam wrazenie jakbysmy sie wczesniej po prostu nie zrozumieli i mysleli o czyms odmiennym. Preparaty sprawdzone osobiscie oczywiscie i to do wszystkiego! Jednakze jesli coś nie gra w silniku to nie uznaje "płynów" i ich wlasnosci leczniczych dla mnie zuzycie mechaniczne jest zuzyciem mechanicznym czyli wymiana podzespołow nie staram sie tego w jakis sposob ukrywać czy na chwile niwelować narazajac na skutki uboczne inne mechanizmy.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn lis 23, 2009 10:34

Vii
Pozostajemy przy swoich zdaniach - mam zupełnie inne spojrzenie na różnego rodzaju preparaty.
Stosowałem, stosuję i będę stosował - to zresztą wynika z mojego postu wyżej.
Odkrycia pewnych zjawisk fizycznych i ich znaczenie w tribologii dają owoce w tribotechnice - preparaty jakie stosuję.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: hossearkadio26 » wt lis 24, 2009 12:34

Witam. podepne sie pod temat.
Mam golfa z silnikiem 1.6 sr i na jakies 500-600 km przejechanych znika około 400ml oleju. Samochód nie kopci. Spalinami można normalnie oddychac. Troche poci sie pod uszczelka od zaworów ale nie możliwe jest ze tyle oleju moze zniknąc własnie z tego powodu.
Czy wystarczy wymiana uszczelniaczy i uszczelki pod kapa od zaworów? przebieg to 187000 ???


Marcin

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt lis 24, 2009 13:13

hossearkadio26 pisze:Czy wystarczy wymiana uszczelniaczy i uszczelki pod kapa od zaworów? przebieg to 187000 ???
raczej nie wystarczy, jak nie rozbirze mechanik to jak wróżenie z fusów, sprawdź ciśnienie i przedmuchy


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 280 gości