Jak zabezpieczacie swoje autka przed kradzieżą?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pt sty 13, 2006 23:25

co do tej syreny to walnac ze 3 we wnetrzu auta, takei z wlasna bateria po wyrwaniu kabli same rycza. ciekawe jaki czlowiek wytrzyma 3 takie syrenki w malym pomieszczeniu.

jednak najlepieuj wyciagnac palec zaplonowy.



a.lebek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak zabezpieczacie swoje autka przed kradzieżą?

Post autor: a.lebek » sob sty 14, 2006 09:52

michal_thcv pisze:Jakie macie pomysły, lub jak zabezpieczacie swoje samochody? Mam na myśli ilu z was korzysta z parkingów strzeżonych, garaży, ilu zostawia pod blokiem pod chmurką?
Ja mam w swoim golfiku alarm i dodatkowo zalożylem sobie kontaktron zamykający obwód za pomocą magnesu. Bardzo fajne rozwiązanie bo jak wsadze kluczyki do stacyjki i przekrece kluczyk to mi rozrusznik kreci a auto nie odpala. i dodatkowo jeszcze blokada na pedaly.
Nie mialem okazji sie jeszcze przekonac czy skuteczne sa moje zabezpieczenia i obym sienie musial przekonywac.
PZDR



franc5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 05, 2005 10:02
Lokalizacja: Dabrowa

Post autor: franc5 » sob sty 14, 2006 21:27

Witam tak naprawde to nie ma idealnego zabezpieczenie możemy sie tylko starać utrudnić kradzież.
Ja sam instalowałem u siebie alarm dodatkowo dołożyłem magiczny przełącznik: po wciśnięciu masz ok 30 sek. na odpalenie silniczka. Autko stoi pod blokiem :grin:



Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Rej » ndz sty 15, 2006 10:28

WITAM> jesli chodzi o zabezpieczenie to najlepsze jest odciecie np. zapłonu przez samego siebie tak zwany ukryty wyłacznik. Dla prawdziwego złodzieja najlepsze zabezpieczenie autoalarm zpiety z centralnym zamkiem podchodzi sobie z takim urzadzakim i zajmuja mu to 15 sekund i alarm sie wyłacza tak jak by miał twojego pilota i wtedy odrazu odwieraja mu sie zamki normalnie rewelacja, ale jak jest ukryty wyłacznik to kazdy powarzny złodziej tak zwany fachowiec nie ma czasu aby go szukac bo jest tyle innych aut ze szkoda czasu.



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob lut 25, 2006 15:18

Nie mam garażu więc Golf-iego stawiam na parkingu strzeżonym.
Widomo że nie stoi tam non stop. (czasami ma okazję pojeździć :) )
Dlatego założyłem jeszcze zbunkrowany wyłącznik pompy paliwa ( tanio i niestandartowo). Oczywiste jest że jest on do znalezienia. Chodzi tylko o to żeby trwało to jakiś czas a najlepiej tak długi do którego zdąże wrócić :)

Znam kolesia który prakując pod chatą na noc dodatkowo....... sprytnie zwierał styki od klaksonu. Niestety sąsiedzi nie byli szczególnie zadowoleni z tego faktu. Szczególnie na początku często zdażało mu się samemu o ich zapomnieć:) Niekiedy jeździł też w nocy więc wszyscy słyszeli kiedy wyjeżdżał.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob lut 25, 2006 18:31

PANOWIE A TERAZ KUBEŁ ZIMNEJ WODY!!! RENO CLIO3 OD BYŁEGO DZIELNICOWEGO W BIAŁY DZIEŃ ZAŁADOWAŁ GO WIDŁOWCEM NA ŻUKA I TYLE GO BYŁO WIDAĆ !!!http://forum.vwgolf.pl/images/smiles/bigok.gif



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » sob lut 25, 2006 19:03

Witam

Heh 2 tygodnie temu mnie sie przydazyło, że jakis kutafon chciał mi dźwignąć furaka. Chociaż stał mi pod oknem miedzy trzema latarniami to beszczelnie sie do niego wdarli. Na szczęście nie ruszyli. Sztos złamał się w stacyjce. Zresztą nie wiem czy by odjechali bo też mam swój patencik na pedały o którym tutaj mowa. Teraz go udoskonalam, ale ktoś tutaj pisał o mechanicznej blokadzie na ręczny i gałkę biegów. Powiem szczerze, że jak nad tym pomyśleć to całkiem niezłe rozwiązanie. Trzeba amatorom cudzej własności utrudniać "pracę" jak tylko się da więc i ja może coś sobie zaprojektuję z kwasiaczka :bigok:. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś alarmem - niech cos pobrzęczy :okej: . Co do immobilizerów i innych elektronicznych bajerków to możecie sobie dać z tym spokój. Znajomy technik policyjny mówił, że te kutafony maja przygotowane silne elektromagnesy, które przylepiają pod maskę. Nie wyjaśnił mi jednak po co... Prawdopodobnie aby zlokalizować zabezpieczenie, albo zakłucić jego funkcjonowanie. Tak przynajmniej myślę...

pozdrawiam i życzę spokojnych nocy... :grin:



presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » sob lut 25, 2006 23:56

a ja mam inny patent...oprocz +alarmu+odlaczenia zaplanu+blokady na kierownice ..to jeszcze jak sie stawia w dziwnym miejscu...wyciagac bezpieczniki ..nie wszystkie tylko te kluczowe..:)))



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » ndz lut 26, 2006 11:56

Kurcze kluczowe bezpieczniki, czyli które? To nie ma wpływu na pracę alarmu immobilisera i takich tam?
Presario napisz coś o tym więcej. Może być na priva.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » ndz lut 26, 2006 12:03

h2o pisze:Kurcze kluczowe bezpieczniki, czyli które? To nie ma wpływu na pracę alarmu immobilisera i takich tam?
Presario napisz coś o tym więcej. Może być na priva.

pozdrawiam
wyciągasz bezpiecznik od pompy paliwowej lub inne takie co odpowiadają za uruchomienie autka



Awatar użytkownika
Maciekwisla1906
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 10:20
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:

Post autor: Maciekwisla1906 » ndz mar 26, 2006 21:08

najlepiej w nim spac hahah


BORJAN ()()---------()() :)

Awatar użytkownika
maciek_ck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lut 18, 2006 16:23
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: maciek_ck » ndz mar 26, 2006 22:56

ja odciecie zaplony to mam tak wykabinowane ze przekrecam kluczyk o jeden stopień , i musze w pewnym miejscu przejechać magnesem i wtedy zapalaja sie kontrolki i mozna odpalic :okej: dokladnie tak jak a.lebek


Mój golf III 1.8 abs :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=363846#363846

manieks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 28, 2006 11:15
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: manieks » wt mar 28, 2006 19:21

GrycUcześć wyślij więcej informacji dotyczących immobilaizera pozdrawoam mariusz,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości