Klima cały czas gorąc!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Klima cały czas gorąc!

Post autor: rafg » pn lis 23, 2009 14:54

Z jakis miesiac temu zlecilem gosciowi naprawe mojej klimy. Po ogledzinach doszedl do wniosku, ze jakas klapa jest peknieta. Wiec skleil ja i niby to zaczelo chodzic. Do wymiany byl rowniez sterownik wentylatorow - wymienilem. Pojechalem nabic klime. Na drugi dzien kiedy przekrecalem zaplon oba wentylatory (czyt. od chlodnicy i klimy) zaczely chodzic na max obrotach czyli na 2-gim biegu. Pojechalem z tym do niego, cos tam pomierzyl, posrawdzal i nic nie wymyslil. Powiedzial, ze popatrzy gdzies na schematy tego i dopiero cos bedzie mogl sterwdzic.Odlaczylismy tylko wentylatory i tak sobie jezdzilem bez nich z 2 tyg. Jakichs niskich temperatur na klimatroniku nie ustawialem bo zalecil mi zebym jezdzil bez klimy. Mialem gdzies zawsze w granicach 20-22 stopnie. Od kilku dni nawet zaczalem jezdzic na funkcji ECON lecz zawsze mialem sile nawiewu minimalna.
Teraz przejde do sedna: nie wiem co sie stalo, ale jak auto stoi tylko na zaplonie to po nastawieniu ECON wieje temperatura z dworu - czyli OK. Natomiast jak wlacze silnik to taki piec mi sie w aucie robi ze masakra, musze po prostu szyby otwierac. Podjerzewam, ze wieje temperatura max! Jaka temp bym nie nastawil to i tak wieje tym gorącem. Jedyna regulacja wtedy jest tylko sila nawiewu. ECON rzecz jasna nie dziala. Ba...nawet jak climatronic jest OFF to czuje, ze z kratek leci gorace powietrze z niewielka sila nawiewu ale jednak!
Wpierw zapytam tutaj zanim zadzwonie do niego i opieprze. Co to moze byc?
Na prawde malo komfortowo sie jezdzi w takich warunkach, a jeszcze jak jedzie sie w 5 osob i powiedzmmy ulewa za oknem to sobie wyobrazcie...



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn lis 23, 2009 16:08

Klapka regulacji temperatury (albo silniczek tej klapki). Po włączeniu silnika leci powietrze ogrzewane nagrzewnicą, i daje na full ciepłe.
Podłączałeś się pod VAG-a, może cos powiedziec przy klimatronicu!!



rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: rafg » pn lis 23, 2009 19:02

Marioo pisze:Klapka regulacji temperatury (albo silniczek tej klapki). Po włączeniu silnika leci powietrze ogrzewane nagrzewnicą, i daje na full ciepłe.
Podłączałeś się pod VAG-a, może cos powiedziec przy klimatronicu!!
Po pierwszym razie kiedy mi to robil, wlozyl reke za konsole i stwierdzil, ze silniczki chodza lecz klapa czy tam trzonek ktory sie obraca z nia jest polamany i mi go skleil. Problem powrocil wiec podejrzewam, ze to bedzie to samo. Pod VAG-a podlacze jak podjade do niego.
Wkladalem tam reke i czuje ze cos tam jakby lata, ale nie chce nic tam dlubac jak narazie zeby pozniej mi nie uwzglednil reklamacji.

Nizej jest foto konsoli od klimy. Na zolto zaznaczylem 2 silniczki (czerwony i niebieski).
Czy to one sa odpowiedzialne za ta klape czy niestety chybilem?

Obrazek

Jeszcze jedno czy na prawde z tym jest tyle zabawy, ze to trzeba cala noc robic czy mi bajki wciska? Moze jest gdzies na neci jakis tutorial na ten temat?
Ostatnio zmieniony pn lis 23, 2009 19:07 przez rafg, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości