[MkIII] Ciche stukanie w zawieszeniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Easy Rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 30, 2006 15:38
Lokalizacja: Kraków

[MkIII] Ciche stukanie w zawieszeniu

Post autor: Easy Rider » pt lut 24, 2006 16:05

Nurtuje mnie pewna kwestia.
Jadąc moim ABD po poprzecznych nierównościach, słyszę delikatne pukanie w przednim zawieszeniu. Przebieg to 140 tyś.km. 10 tyś.km. temu wymieniłem kpl. amotryzatorów na KYB. Ostatnio coś więcej pukało, więc pojechałem na stację diagnostyczną na "szarpaki". Wykryto zurzytą gałkę kierowniczą. Wymieniłem, ustawiono zbierzność i kąty.
Chodzi o wiele lepiej - ale wciąż słyszalny jest delikatny stuk. Kompleksowe badania na stacji diagnostycznej nic nie wskazują. Amortyzatory OK, luzów brak, a mnie dalej stuka :(
Mechanik twierdzi, że może to być siedzisko amortyzatora (może łożysko w górnym mocowaniu).
Czy jest to groźne???
Czy ktoś z Was tak miał (ma) ???
Czy to może choroba tego modelu ???

Moje podejście do samochodu jest pedantyczne i nie mogę scierpieć, gdy coś jest nie tak :)
Proszę o pomoc i sugestie.



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » sob lut 25, 2006 10:57

Pozostaje Ci więc jechać do innego mechanika lub na inną stację diagnostyczną i uważnie przyjrzeć się tulejkom metalowo-gumowym, sworzniom w wahaczach i drugiej gałce.

Jeśli tam też potwierdzą, że wszystko jest OK - pozostaje śmigać kilometry aż do momentu gdy coś głośniej Cię zaniepokoi.

W rzeczy samej - dziur teraz na drogach nie brakuje. Nie ma sęsu martwienie się ponad miarę o każde lekkie puknięcie w zawieszeniu.

Powodzenia.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » sob lut 25, 2006 11:12

szarpaki czasem nie wykryja wszystkeigo!! jedz do meahcnika niech ci spradzi to "recznie" sworznie kocnkwi drazkow ryleje wahaczy.. poduszke makpersona z lozyskiem - jak ona jest wywalona to wymien! kosz tok poduchy z lozyskiem 50 zl lub taniej.. zelzy jaka poducha...

nie ma czegos jak choroba modelu.. tzreba zlokalizowac i usunac!!!


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob lut 25, 2006 11:12

Imho to mi wyglada na poduszke McPersona z lozyskiem do wymiany :)

Takie rzeczy robi sie przy wymianie amortyzatorow, bo szkoda placic za podwojna robote



Easy Rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 30, 2006 15:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Easy Rider » sob lut 25, 2006 11:33

Macie z pewnością rację - mechanik przy wymianie nie powiedział mi o tym (a kupił bym wówczas poduszki od zaraz).

Zastanawiam się teraz, czy jeśli wymienię poduszku McPersonów i łożyska, czy będę musiał jechać po raz kolejny na ustawienie kątów i zbierzności ???



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob lut 25, 2006 11:36

Easy Rider pisze:Zastanawiam się teraz, czy jeśli wymienię poduszku McPersonów i łożyska, czy będę musiał jechać po raz kolejny na ustawienie kątów i zbierzności ???
Tak, bo amortyzatory trzeba ponownie wyjac - czyli generalnie podwojna robota, podwojny koszt...



Easy Rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 30, 2006 15:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Easy Rider » sob lut 25, 2006 11:46

Sprawdziłem - w sklepie poduszki wraz z łożyskiem niemieckiej firmy kosztują 32zł.

Dumam, czy dam rade objechac do Anglii ...

Dopiero co robiłem zbierzność i kąty w środę ... Ale jazda .... :zaklopotanie:



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob lut 25, 2006 11:53

Easy Rider pisze:opiero co robiłem zbierzność i kąty w środę ... Ale jazda ...
Na dzien dobry chyba bym zmienil mechanika, bo jak mowie - przy zmianie amortyzatorow w zasadzie profilaktycznie zmienia sie te poduchy, bo koszt niewielki - zreszta mogl sprawdzic czy juz luzu nie maja.. :D

[ Dodano: Sob Lut 25, 2006 10:54 am ]
Easy Rider pisze:Dumam, czy dam rade objechac do Anglii ...
Spokojnie.. Ja juz jezdze w z pukajacym lozyskiem mcpersona od wrzesnia i sie za wymiane nie umiem zabrac :D



Easy Rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 30, 2006 15:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Easy Rider » sob lut 25, 2006 12:10

Zrobię z tym jak objadę do UK.

Musi jeszcze pochodzić 10-20 tyś.km.

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi i daję po punkciku :)



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » sob lut 25, 2006 15:24

Ja Ci powiem tak.U mnie zaczęło też coś pukać a mam zawieszenie gwintowane więc się trochę zmartwiłem bo nie chcę go wywalać.Byłem u mechanika sprawdzał wszystko, nigdzie nie było luzów.Wię ostatnią rzeczą było sprawdzenie tych poduszek na amorku u góry z łożyskiem.I to właśnie tam stukało.Wymieniłem te gumy choć łożyska nie miały jeszcze dużego luzu.Przy okazji tulejki które wchodziły w łożyska bo miały z 1mm wgłębienia.Przez jakiś czas było spoko i teraz znów się zaczęło.Ale jeśli to jest to koła nie zgubisz :blush: :blush: :bajer: Teraz zaczęło mi jeszcze trzeć jakby guma o gumę podejrzewam że to wszystko przez "bałwanki" z których jak widziałem nic już nie zostało więc jeżdzę bez odbojów.Ale nie mam czasu na takie głupoty.Tak więc sprawdź sobie łożyska i tulejki na amorku u góry.pozdro


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości