HAMULCE tył Mk III AAM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

a.lebek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

HAMULCE tył Mk III AAM

Post autor: a.lebek » sob lut 25, 2006 14:09

Witam wszystkich miłosników VW
Od jakiegoś czasu podczas jazdy, a w zasadzie gdy hamuję słyszę dochodzący z tyłu dziwny dzwięk (tarcie - dosyć głośne bo słychać to bardzo dobrze w samochodzie). Ale co dziwne słychac tylko jak są zimne hamulce ponieważ gdy kilka razy zachamuje (wydaje mie sie ze wtedy sie hamulce rozgrzeją i wtedy juz nic nie slychac).
Co to może być takiego i czy ew. naprawa czegoś takiego jesli ktos z was sie z tym spotkal może być kosztowna??
Pzdr



Awatar użytkownika
Pressident
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 17, 2006 16:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Pressident » sob lut 25, 2006 14:41

Napęd masz przecież na przód to z tyłu za bardzo nie powinno nic dziwnie hałasowac. Chyba że przy parkowaniu na ręcznym ;) Ja mam i z przodu i z tyłu tarcze a w zime wszystko marznie więc rownież słysze jak z poczatku troche charata, ale potem jak juz tarcza sie przetrze z lodu to jest normalnie. Jezeli masz klocki to moze za bardzo dociśnięte, chociaz wtedy w trakcie jazdy dzwięk by nie ustępował.



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » sob lut 25, 2006 14:56

witam.ja miałem podobnie tzn.tarło mi coś przy hamowaniu ale tylko w prawym kole.Pomyślałem że pewnie okładzina już się skończyła i trze metal o metal, więc kupiłem nowe szczęki.Po zdjęciu bębna okazało się że jedna szczęka zeskoczyła i nie przylegała całą powierzchnią.Wystarczyło nałożyć, przy okazji nasmarowałem łożysko smarem do łożysk i wio do przodu oddać szczękido sklepu.pozdro


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » sob lut 25, 2006 15:07

a to u mnie jest podobnie.. jak jest zimny to trze, jak się zagrzeje, to cisza. wystarczy ze 3 razy zahamować..
też najpierw myślałem, że się szczęka skończyła.. ale obejrzałem i nie.. później szukałem właśnie czy coś się nie przesunęło, zeskoczyło itd.. aż w końcu jak auto postało, to zdjąłem bęben i zobaczyłem, że na bębnie mam taki delikatny nalot od wilgoci - po prostu trochę brązowej rdzy :) jak na tarczach, kiedy auto stoi.. dlaczego tak jest, to nie wiem. widocznie dostaje się trochę wilgoci. i kiedy jest sucho i ciepło, to tego nie ma.. bo w poprzednią zimę i na wiosnę też tak było, a w lato się uspokoiło i teraz znowu to słyszę..

taki mały niegroźny defekt.. zdejmij sobie bęben jak auto trochę postoi i obejrzyj..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

a.lebek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: a.lebek » sob lut 25, 2006 15:27

magik pisze:a to u mnie jest podobnie.. jak jest zimny to trze, jak się zagrzeje, to cisza. wystarczy ze 3 razy zahamować..
też najpierw myślałem, że się szczęka skończyła.. ale obejrzałem i nie.. później szukałem właśnie czy coś się nie przesunęło, zeskoczyło itd.. aż w końcu jak auto postało, to zdjąłem bęben i zobaczyłem, że na bębnie mam taki delikatny nalot od wilgoci - po prostu trochę brązowej rdzy :) jak na tarczach, kiedy auto stoi.. dlaczego tak jest, to nie wiem. widocznie dostaje się trochę wilgoci. i kiedy jest sucho i ciepło, to tego nie ma.. bo w poprzednią zimę i na wiosnę też tak było, a w lato się uspokoiło i teraz znowu to słyszę..

taki mały niegroźny defekt.. zdejmij sobie bęben jak auto trochę postoi i obejrzyj..
Ok
Dzieki za info
Wydaje mi sie ze Twój jest tu najrafniejszy bo rzeczywiscie latem nie bylo tego problemy ma to miejsce tylko jak jest zimno i przy kilku zachamowaniach problem znika.
Dzieki
Pozdrawiam AŁ



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » sob lut 25, 2006 15:30

mnie tez trze z tyłu... heheh ale metal o metal bo mi się szczęki zdarły..
podwozila mnie siostra na impreze i wracała do domu z zaciągniętym ręcznym 5 km, inteligencja to inteligencja.... koło domu się zorientowała dopiero...



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » sob lut 25, 2006 15:33

najprościej sprawdzić właśnie ściągając bęben po dłuższym postoju.. gdyby szczęka się przesunęła, to by to było cały czas słychać. a skoro się ucisza po kilku zahamowaniach, to pewnie będzie właśnie ten sam problem, który występuje u mnie :)

[ Dodano: Sob Lut 25, 2006 14:35 ]
thomas24 pisze:mnie tez trze z tyłu... heheh ale metal o metal bo mi się szczęki zdarły..
podwozila mnie siostra na impreze i wracała do domu z zaciągniętym ręcznym 5 km, inteligencja to inteligencja.... koło domu się zorientowała dopiero...
hmm.. wiesz, u mnie się świeci tak ostro na czerwono kntrolka między przełącznikami :) nie sposób nie zauważyć.. jeśli siostra tego nie zauważyła, to może była tak zajęta wypatrywaniem dziur na drodze :grin:


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości