Zużycie oleju ponad normę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luksIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 22:44
Lokalizacja: ELE
Kontakt:

Zużycie oleju ponad normę

Post autor: luksIV » ndz lis 22, 2009 20:13

Witam

W ostatnim czasie (tj. od 4 mc) mam problem ze swoim Golfem IV, zaczął brać bardzo duże ilości oleju - praktycznie co miesiąc muszę wlewać 0,5-1 litr oleju.

Auto było 3 miesiące temu na przeglądzie w ASO, zmienili olej z 10W40 na 5W40, jednak problem ciągle jest ten sam.

Jak wyeliminować ten problem? Czy można coś wlać żeby nie pobierał aż takich ilości oleju?

Silnik: 1,4 16V

Pozdrawiam



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » ndz lis 22, 2009 20:15

luksIV pisze:zmienili olej z 10W40 na 5W40
jaka marka oleju ? dziwne ze z półsyntetyka na syntetyk tak sie raczej nie robi...
luksIV pisze:Jak wyeliminować ten problem? Czy można coś wlać żeby nie pobierał aż takich ilości oleju?
silniczki 1.4 maja to wlasnie ze lubia olej spalic... Co zrobic to pierwsze co maly remont czyli wymiana uszczelniaczy zaworów jak dalej bedzie duze zuzycie oleju to zostaja pierscienie.
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 20:16 przez K@mil_mk3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » ndz lis 22, 2009 20:16

Albo głowica do generacji tak zwane wymiana uszczelniaczy zaworowych albo cie czeka wymiana pierścieni.A patrzałeś czy niema jakiś wycieków z silnika ?



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zużycie oleju ponad normę

Post autor: Vii » ndz lis 22, 2009 20:17

luksIV pisze:Witam

W ostatnim czasie (tj. od 4 mc) mam problem ze swoim Golfem IV, zaczął brać bardzo duże ilości oleju - praktycznie co miesiąc muszę wlewać 0,5-1 litr oleju.

Auto było 3 miesiące temu na przeglądzie w ASO, zmienili olej z 10W40 na 5W40, jednak problem ciągle jest ten sam.

Jak wyeliminować ten problem? Czy można coś wlać żeby nie pobierał aż takich ilości oleju?

Silnik: 1,4 16V

Pozdrawiam
Bron Cie Panie Boze azebys coś wlewał to tylko chwyty marketingowe ktore pozornie niby uszczelniaja badz redukuja spalanie oleju a tak na prawde zajezdzaja Ci silnik - mowa o moto doctorach i innych badziewiach tego typu [jak zwał tak zwał] Jak chcesz aby silnik pochodził i nie nadawał sie do kapitalnego remontu nic nie wlewaj! Słuchaj nie cieknie Ci nigdzie olej, nie widac wycieków? Byc moze do roboty masz uszczelke pod glowica.. Kopci golf ?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lis 22, 2009 20:17

najpierw trzeba znaleźć przyczynę tak dużego brania oleju , najpierw sprawdź ciśnienie na cylindrach , a potem sprawdź stan uszczelniaczy trzonków zaworowych



Awatar użytkownika
wolny83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 16:17
Lokalizacja: sląsk -SO-

Post autor: wolny83 » ndz lis 22, 2009 20:20

K@mil_mk3 pisze:silniczki 1.4 maja to wlasnie ze lubia olej spalic... Co zrobic to pierwsze co maly remont czyli wymiana uszczelniaczy zaworów

zrob na sam pocztek to co kolega ci napisał,musial bys poszukac u siebie w ksiazce serwisowej jaka jest dopuszczalna norma zuzycia oleju w twojim silniku,silniki 1,4 maja zdolnosc do duzej ilosci łykania oleju

[ Dodano: 22 Lis 2009 19:21 ]
miś fazi pisze:najpierw trzeba znaleźć przyczynę tak dużego brania oleju , najpierw sprawdź ciśnienie na cylindrach


a to w pierwszej kolejnosci

[ Dodano: 22 Lis 2009 19:23 ]
Vii pisze:Bron Cie Panie Boze azebys coś wlewał to tylko chwyty marketingowe ktore pozornie niby uszczelniaja badz redukuja spalanie oleju a tak na prawde zajezdzaja Ci silnik - mowa o moto doctorach i innych badziewiach tego typu [jak zwał tak zwał] Jak chcesz aby silnik pochodził i nie nadawał sie do kapitalnego remontu nic nie wlewaj!

popieram

[ Dodano: 22 Lis 2009 19:26 ]
K@mil_mk3 pisze:dziwne ze z półsyntetyka na syntetyk tak sie raczej nie robi...

noi teraz cały nagar ci mogło wypłukac,i w najgorszym razie mogło dojsc do rozszczelnienia silnika

[ Dodano: 22 Lis 2009 19:28 ]
ile przejechales km po wymianie oleju?
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 20:33 przez wolny83, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images44.fotosik.pl/241/73fd4b95b7dbdc5fmed.gif[/img][/url] www.chuligani.com

Awatar użytkownika
luksIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 22:44
Lokalizacja: ELE
Kontakt:

Post autor: luksIV » ndz lis 22, 2009 21:00

Auto nie kopci i nie ma wycieków.

A po wymianie oleju przejechałem ok. 2-3 tys. km.



Awatar użytkownika
wolny83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 16:17
Lokalizacja: sląsk -SO-

Post autor: wolny83 » ndz lis 22, 2009 21:04

na twojim miejscu radził bym ci wrocic do 10W40
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 21:09 przez wolny83, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images44.fotosik.pl/241/73fd4b95b7dbdc5fmed.gif[/img][/url] www.chuligani.com

Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » ndz lis 22, 2009 21:07

1. Sprawdź ciśnienie
2. Zobacz czy nie ucieka Ci poprzez miskę olejową(korek lub "uszczelka")
3. Czy w płynie chłodniczym widać olej?

Temat wałkowany MILION razy


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz lis 22, 2009 21:16

Zacznijmy może od początku - dolewasz 0,5 litra - na jaki przebieg liczony w kilometrach.
Zakładając że nadmiernie - przyczyny:
- uszczelniacze zaworów(16V) mogą przepuścić nawet i 6 litrów/10 kkm. 90% przypadków.
- pierścienie tłokowe mogą przepuścić do 3 litrów/10kkm przy niezauważalnych zmianach w pracy silnika(wprawny mechanik zauważy).
- wycieki - widać - nie ma potrzeby pisać.

Podajesz że zmieniono olej z 10W-40 na 5W-40 - a zużycie takie samo - stawiam na uszczelki zaworów gdyż na pierścieniach zużycie by wzrosło wyraźnie.

@Vii - jestem akurat zupełnie innego zdania z tym że ja doskonale wiem co i kiedy stosuję oraz co mam tym sposobem otrzymać, no i otrzymuję.

@Wolny83 - i pozostali - przestańcie wypisywać "rozszczelnianie silnika" gdyż jest to mit ukuty kiedyś dla silników sprzed 50 lat i oczywiście ówczesnych olejów a także materiałów uszczelniających.
Każdy dzisiejszy olej ma dodatki myjąco-dyspergujące w różnych proporcjach, tak minerał jak i syntetyk. Jeżeli przeciągniesz przebieg dla oleju to następny olej musi usunąć niedoróbki poprzedniego i szybciutko traci swoje właściwości.

dodam od siebie - już tu robiłem wpis w takim temacie.
Odniosę do swojego dziadka II z przebiegiem ponad 300kkm.Syn go kupił z przebiegiem 187kkm i...
-żarł olej ok. 7 litrów/10kkm 15W-40
-ciśnienia sprężania rozbiegały się na 3 at.
- pił ok 7 litrów paliwa /100km.
Dzisiaj:
- zużycie oleju ok.0,25 litra/10kkm a jeździ na 5W-40
- ciśnienia równiutkie poziom fabryczny.
- spalanie śr.5,66litra/100km
Wymieniłem jedynie uszczelniacze zaworów(głowicę ściągałem - odkłady na zaworach ssących). Pozostałe załatwiły odpowiednie preparaty.
Powtarzam - wszystko zostało zrobione metodycznie i zgodnie z wiedzą inżynierską... :pub:
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 21:17 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz lis 22, 2009 21:23

oldstaszek pisze:@Vii - jestem akurat zupełnie innego zdania z tym że ja doskonale wiem co i kiedy stosuję oraz co mam tym sposobem otrzymać, no i otrzymuję.
Prosze Cie, mitologia dla mnie .. Ok być moze przez chwile bedzie wszystko ok, ale po czasie tylko gorzej niz bylo i naprawa nie bedzie kosztować dajmy na to 300 zł a 1000zł po zalaniu tym gow**. Znam wielu mechaników i czesto z nimi gadam i zaden nigdy nie potwierdził Twojej teorii.
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 21:24 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz lis 22, 2009 21:40

@Vii
Po pierwsze - to nie są teorie a praktyka w zawodzie.
Po drugie - wyuczyłem zawodu wielu mechaników i do dzisiaj korzystają z moich podpowiedzi.Często zwracają się z pytaniami.Mechanik potrafi opisać problem technicznie i łatwiej jest ustalić przyczyny.
Po trzecie - wszelkie naprawy w swoich autkach(było ich trochę) robiłem i robię sam.(skrzywienie zawodowe).
Po czwarte - nie param się mechanikowaniem - do tego można przyuczyć.Nie urodziłem się w beczce z olejem a także nie po to kończyłem kiedyś politechnikę w tym kierunku.
Po piąte - znajdź mi mechanika jaki nie chce zarobić na Twoim braku wiedzy w tym przedmiocie.
Jedno z ostatnich zdarzeń - mechanik wziął u mnie preparat do mycia wtrysków/przepustnic. Czyści bez demontażu i jest piknie.
Kasuje jakby robił demontaż ze wszystkimi szykanami a przeciętnie rozumiejący użytkownik może to zrobić sam za ułamek tego co płaci.Wniosek - płaci za niewiedzę i treści takie jak piszesz.
Nie zrozum mnie źle - nie krytykuję a jedynie naświetlam jak to faktycznie bywa... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz lis 22, 2009 22:06

oldstaszek pisze:@Vii
Po pierwsze - to nie są teorie a praktyka w zawodzie.
Po drugie - wyuczyłem zawodu wielu mechaników i do dzisiaj korzystają z moich podpowiedzi.Często zwracają się z pytaniami.Mechanik potrafi opisać problem technicznie i łatwiej jest ustalić przyczyny.
Po trzecie - wszelkie naprawy w swoich autkach(było ich trochę) robiłem i robię sam.(skrzywienie zawodowe).
Po czwarte - nie param się mechanikowaniem - do tego można przyuczyć.Nie urodziłem się w beczce z olejem a także nie po to kończyłem kiedyś politechnikę w tym kierunku.
Po piąte - znajdź mi mechanika jaki nie chce zarobić na Twoim braku wiedzy w tym przedmiocie.
Jedno z ostatnich zdarzeń - mechanik wziął u mnie preparat do mycia wtrysków/przepustnic. Czyści bez demontażu i jest piknie.
Kasuje jakby robił demontaż ze wszystkimi szykanami a przeciętnie rozumiejący użytkownik może to zrobić sam za ułamek tego co płaci.Wniosek - płaci za niewiedzę i treści takie jak piszesz.
Nie zrozum mnie źle - nie krytykuję a jedynie naświetlam jak to faktycznie bywa... :pub:
Rozumiem Cie dobrze, spokojnie - czytam ze zrozumieniem i wiem ze nie masz nic zlego na mysli a rozswietlasz mi temat choć w jakims stopniu mialem pojecie o tym. Kazdy mechanik patrzy zarobić na kliencie, tak samo jak kazdy blacharz / lakiernik to jest sprawa jasna. Czesci ok bo na to faktury paragony wiec tutaj nie moze być matactwa, a praca mechaników pozostawia wiele do zyczenia. I tutaj tez pewna zasada zeby nie dawać nigdy do znajomych i sie jej trzyma aczkolwiek w wielu sprawach radze sie nich i otrzymuje satysfakcjonujace mnie odpowiedzi, ale na prawde zaden z nich nie poparł jeszcze moto - doctora... :)



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz lis 22, 2009 22:18

Nazwałeś w końcu jakiś preparat i jest nim "motodoctor".
Dla mnie nie jest to preparat godny uwagi - zwykły zagęszczacz oleju jaki może doprowadzić do zablokowania układu smarowania silnika i...wiadomo.Stosują go nagminnie sprzedawcy rzęchów.

Stosuję preparaty o konkretnym przeznaczeniu dla osiągnięcia konkretnego celu.
Spotykając się z nowym - poszukuję informacji z przeprowadzonych badań laboratoryjnych i eksploatacyjnych. Nie kupuję reklamy a konkret - takie mam "skrzywienie"... :pub:

PS. na innych forach, niektórzy strasznie się irytują moją upierdliwością w tej tematyce gdyż żądam konkretów fizycznych i technicznych w informacji a z tym już jest gorzej.
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 22:22 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości