Problem z komunikacją ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » sob lis 14, 2009 19:57

Co może być tego przyczyną - uszkodzony sterownik?
wiązka - zaśniedziałe styki lub faktycznie sterownik



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » sob lis 14, 2009 20:06

Zastanawiam się już czy pchać się w tą naprawę... Wymienię sterownik, potem będą błędy z czujników kół (napewno jeden z nich jest uszkodzony) i niewiadomo co jeszcze :grrr:
A w tej chwili auto jest bardziej niezawodne :) bo ABS się już nie zepsuje :)
Jeśli jeździ się po głównych drogach gdzie nie ma śniegu i błota to chyba nie jest aż taki potrzebny ABS, być może się już przyzwyczaiłem bez niego.



maciejewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 02, 2007 18:03
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: maciejewski » sob lis 14, 2009 21:06

golfer_1984 pisze:
maciejewski pisze:Zalezy czym sie laczy twoj vag jesli przez USB to juz masz problem rozwiazany.
a co masz do USB?? mi się łączy bez problemu, trzeba dobrze poustawiać w ustawieniach
Mi tez sie łaczy ale ze wszystkim oprocz absu a sterownik byl dobry tylko czujnik walniety i musialem pojechac do sody tam sie polaczylo bez problemu.

[ Dodano: 14 Lis 2009 20:08 ]
golfer_1984 pisze:
maciejewski pisze:Zalezy czym sie laczy twoj vag jesli przez USB to juz masz problem rozwiazany.
a co masz do USB?? mi się łączy bez problemu, trzeba dobrze poustawiać w ustawieniach
Mi tez sie łaczy ale ze wszystkim oprocz absu a sterownik byl dobry tylko czujnik walniety pojechalem na skode i tam sie polaczylo bez problemu.



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » sob lis 14, 2009 22:32

To jak to panowie jest? Można się połączyć Vag comem 311.2 z interfejsem USB KKL Viaken ze sterownikiem ABS (tym pod tylną kanapą) czy nie? Prosiłbym o opinie na ten temat, kolega maciejewski, twierdzi że nie można, to ja już nie wiem jak to jest z tym ..?? :-k
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 08:25 przez ordy, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » ndz lis 15, 2009 08:10

ordy pisze:To jak to panowie jest? Można się połączyć Vag comem 311.2 z interfejsem USK KKL Viaken ze sterownikiem ABS (tym pod tylną kanapą) czy nie?
Ja KKL Viakena na rs232 łączyłem się z ABSem w golfie 3 bezproblemowo



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » ndz lis 15, 2009 11:47

ordy pisze:To jak to panowie jest? Można się połączyć Vag comem 311.2 z interfejsem USB KKL Viaken ze sterownikiem ABS (tym pod tylną kanapą) czy nie? Prosiłbym o opinie na ten temat, kolega maciejewski, twierdzi że nie można, to ja już nie wiem jak to jest z tym ..?? :-k
Na pewno ten zestaw działa tylko trzeba trochę zmienić ustawienia. Na poniższych zdjęciach pokazałem własne ustawienia i jest ok - spróbuj:

Obrazek Obrazek Obrazek


www.elektrotom.eu

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » ndz lis 15, 2009 12:14

tomch, czyli rozmumiem że miałeś kiedyś podobny problem, a teraz z tymi ustawieniami łączysz się ze sterownikiem ABS.
Czy używasz tych ustawień do wszystkich sterowników czy tylko do ABSu a potem zmieniasz je spowrotem na domyślne jak chcesz połączyć się z Engine czy z Airbags?



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » ndz lis 15, 2009 15:12

ordy, do wszystkiego są te same ustawienia



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » ndz lis 22, 2009 09:50

Pozmieniałem ustawienia sterownika USB COM na:
Odbiór(bajty): 1024
Transmisja(bajty): 1024
Czas opóźnienia(msek): 1

Nie mogłem połączyć się z żadnym ze sterowników (Błąd komunikacji).
Wypiąłem Interfejs, odłączyłem klemę z akumulatora na parę minut i podłączyłem ponownie.
Potem nie miałem żadnego problemu z połączeniem się ze wszystkimi sterownikami (nawet ABS). Sterownik Engine jednak wykazał błąd:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 028 906 021 B
Component and/or Version: 1,9l R4 EDC SG D44
Software Coding: 00000
Work Shop Code: WSC 00000
1 Fault Found:
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -


Po wykasowaniu go, wszystko było ok. Błąd nie wracał już. Auto zachowuję się normalnie.
Dlaczego mógł pojawić się ten błąd, czy jest to coś poważnego?



Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: ArkY » ndz lis 22, 2009 19:18

ordy pisze:Pozmieniałem ustawienia sterownika USB COM na:
Odbiór(bajty): 1024
Transmisja(bajty): 1024
Czas opóźnienia(msek): 1
Hej kolego, jak ty na to wpadles albo gdzie znalazles? Zmagalem sie z podobnym problemem od ladnych paru tygodni, przeszukalem pol internetu, ale tej wskazowki nigdzie nie znalazlem. Dzieki za podizelenie sie informacja :bigok: :kufel: Bylem przekonany, ze problem lezy po stronie kontrolera albo interfejsu a nie softu. U mnie tak samo jak u ciebie wszystkie sterowniki dawalo sie zczytac oprocz ABS... przestawilem te wartosci i zczytywanie zaczelo dzialac nawet bez kombinacji z klema.

ordy pisze: Dlaczego mógł pojawić się ten błąd, czy jest to coś poważnego?
Wg mnie jesli miales ten internal error tylko raz to nie ma co sie martwic. Gdy pojawi sie 2gi raz warto pomyslec nad jego wymiana. W moim przypadku to tylko i wylacznie problem sprzetu diagnostycznego. Moj kabel VAG USB to najtansza chinska podrobka, jesli trafi sie na dobrze zlozona i uda sie skonfigurowac to dziala pieknie.
Podejrzewam, ze przyczyna calego problemu bylo zle zainstalowanie sterownka USB do portu COM (szeregowego). Producent (chinski) ich niedostarcza trzeba instalowac jakies zewnetrzne, ktore przy odrobinie nieuwagi przy instalacji powoduja takie sytuacje (zakladam, ze podane wyzej wartosci powinny byc domyslne)



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » pn lis 23, 2009 22:59

ArkY pisze:Pozmieniałem ustawienia sterownika USB COM na:
Odbiór(bajty): 1024
Transmisja(bajty): 1024
Czas opóźnienia(msek): 1
Te ustawienia pochodzą z instrukcji Instrukcja obslugi VAG KKL USB.pdf od VIAKENA na płycie którą dostałem wraz z interfejsem. (moim zdaniem są to wolne, ale za to bezpieczne ustawienia gwarantujące pewność komunikacji)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 369 gości