Brak ładowania po odpięciu przewodu od wzbudzania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

misiu_1_9_8_4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 04, 2006 10:05
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Brak ładowania po odpięciu przewodu od wzbudzania

Post autor: misiu_1_9_8_4 » ndz lis 22, 2009 19:07

Golf 3 1.9 tdi alternator Bosch 120 A
do alternatora przychodzą 2 przewody czerwony i niebieski. Chciałem z kolegą zmierzyć napięcie na nich, odpięliśmy niebieska kostkę która jest przymocowana do rozrusznika, pomiary wykonywaliśmy ok. 15 min. W czasie pomiaru nagle alternator przestał ładować, założyliśmy z powrotem kostkę ale się już nie wzbudził. Kontrolka od alternatora jarzy się, napięcie na przewodzie od wzbudzania alternatora około 11,80V. Teraz potrzebuje pomocy jak to naprawić. Możliwe jest, że zwarliśmy oba piny po stronie alternatora podczas pracy silnika. Drugi przewód (czerwony) z tego co wyczytałem to sygnał do obrotomierza chcieliśmy wykorzystać ten sygnał do innych celów.
Proszę o pomoc



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz lis 22, 2009 19:28

wyglada jakby poleciala ktoras z diod
trzebaby bylo wyciagnac na stol i sprawdzic diody



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lis 22, 2009 19:35

Odłącz niebieski przewód od altka (ale przy samym alternatorze), potem zobacz, czy przy włączeniu zapłonu świeci się lampka ładowania - jak tak, to masz problem z instalacją. Potem zewrzyj niebieski przewód z masą - włącz zapłon - lampka powinna zaświecić. Jeżeli tak, jest, to problem masz z altkiem, jak nie to z instalacją. Wyciągałeś regulator z alternatora?



misiu_1_9_8_4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 04, 2006 10:05
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: misiu_1_9_8_4 » pn lis 23, 2009 21:18

agrala pisze:wyglada jakby poleciala ktoras z diod
trzebaby bylo wyciagnac na stol i sprawdzic diody
A jak myślisz które diody mogły polecieć prostownicze czy od wzbudzenia alternatora

Regulatora jeszcze nie wyciągałem dopiero jutro wyciągam alternator z auta ale pierw zrobię tak jak mi zasugerowałeś i sprawdzę instalacje

[ Dodano: 25 Lis 2009 19:24 ]
Witam
I po kłopocie dzięki za pomoc
Sprawdziłem najpierw instalacje i jest OK
Później chciałem pomierzyć diody, odkułem pozgrzewane uzwojenia i to całkiem nie potrzebnie :x bo wszystkie 8 diod i 3 wzbudzające były dobre. Przy okazji zmierzyłem uzwojenia stojana i wirnika. Wszystko OK.
Założyłem z powrotem diody i i przylutowałem uzwojenia
Następnie założyłem nowy regulator i alternator jak nowy.
Więc jak ktoś zewrze przewód wzbudzenia z zasilaniem czyli niebieski przewód z czerwonym, to pada stabilizator napięcia. :okej:

[ Dodano: 14 Lip 2010 18:41 ]
Witam was serdecznie

[ Dodano: 14 Lip 2010 18:42 ]
www.superserwispc.pl

[ Dodano: 14 Lip 2010 18:43 ]
tdi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 499 gości