Jak sprawdzic termostat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 22, 2009 15:25

to ewidentnie oznacza że termostat nie jest w pełni sprawny. Z tym że jeśli temp nie spada niżej jak 80 stopni to możesz jeszcze trochę poczekać z wymianą


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » ndz lis 22, 2009 15:29

Paweł Marek pisze:to ewidentnie oznacza że termostat nie jest w pełni sprawny. Z tym że jeśli temp nie spada niżej jak 80 stopni to możesz jeszcze trochę poczekać z wymianą
A nie jest tak, że przy szybszej jeździe chłodnia dostaje powietrza i schładza się, co powoduje spadek temp?


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 22, 2009 15:39

jest tak szczególnie wtedy jeśli termostat jest nie do końca sprawny, co oznacza że za wcześnie się otwiera i za późno zamyka.

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 2:40 pm ]
Pamiętaj że kierunek przepływu płynu jest od silnika w stronę czujnika i do chłodnicy a nie na odwrót, żebyś nie myślał że na czujnik płynie płyn schłodzony w chłodnicy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » ndz lis 22, 2009 15:40

Czyli zdecydowanie termostat, czujniki temp. na razie wykluczyć?

Termostat Wahlera czy raczej z ASO? Czytałem, że Wahlera też potrafią zawieść na starcie.


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 22, 2009 15:59

zdecydowanie ASO. Może ja mam pecha ale robiłem z tym w GTI żonki. Dopiero trzeci Wahler okazał się dobry i jest dobry już 3 lata. Więc jak dla mnie: nigdy więcej Wahlera
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 16:00 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » pt lis 27, 2009 16:12

Termostat kupiony w ASO i wymieniony
Teraz wszystko OK, silnik szybko łapie ciepło i trzyma stabilnie właściwą temperaturkę.

ps. Paweł Marek, żałuję, że nie mogę wcisnąć "pomógł" - nie mój temacik. Ale za to wirtualny kufelek dla Ciebie. Dzięki za rady.
Pozdrawiam


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » ndz lis 29, 2009 14:51

Jakiej firmy termostaty montowali w golfie na pierwszy montaż ? Bo po co płacić w ASO dodatkowe pieniądze za coś co można kupić w sklepie taniej tylko bez znaczka VW, AUDI.
Termostat WAHLER: piszecie że dobra firma, a jednocześnie że od początku niektóre są nie sprawne ( chyba z rozumowaniem "dobra firma" jest coś nie tak ).
A co powiecie na temat termostatu WERNET ?
Ja u siebie miałem termostat ( jak go kupiłem ) MotoRad z małym otworkiem na kołnierzu i czymś przechodzącym przez ten otworek. Czy to może być oryginalny termostat ? Bo czujnik temperatury był jeszcze oryginalny, ale nie bardzo sprawny.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 29, 2009 17:24

Gawior pisze:Jakiej firmy termostaty montowali w golfie na pierwszy montaż ?
BEHR-THOMSON
Wahler szajs Vernet szajs. Przynajmniej połowa tych którzy mi tu nie wierzą przekonają się o tym sami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » ndz lis 29, 2009 17:51

Wahler szajs Vernet szajs. Przynajmniej połowa tych którzy mi tu nie wierzą przekonają się o tym sami.[/quote]
Masz racje kolego,kupilem Wahlera i jest lipny :panna:,jutro pedze do Aso koszt 90zl+6 zl oring.Mam nadzieje ze bedzie ok :bigok:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » ndz lis 29, 2009 23:08

Dziękuję za odpowiedz na temat oryginalnego termostatu. Jeżeli taki występuje w sprzedaży to zamówię jutro razem z czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej, który w sklepie kosztuje o ponad połowę taniej jak w ASO.

[ Dodano: 29 Lis 2009 22:11 ]
A przy okazji termostat firmy MotoRad to coś w miarę dobrego ?



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » sob gru 05, 2009 17:42

Po wymianie termostatu mam dodatkowy hałas gdzieś z pod maski
Oprócz prasy silnika słychać takie powtarzające sie w tle brrrr, brrrr, brrrr... (sorki ale inaczej tego nie da się opisać)
Jest to słyszalne na biegu jałowym. Głosniejsze przy zimnym silniku gdy obroty są powyżej 1000, a jak silnik się rozgrzeje i obroty są "normalne" 900-950 jest wtedy ciche brrr brrr brrr
Wymieniałem termostat w ASO. Patrząc na manual wymiany termostatu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=49969
to trzeba odkręcić pompę wspomagania. Może to ona tak teraz brzmi? Może pasek na niej nie jest za dobrze naciągnięty?

ps. Dodam, że zona która jeździ tym autem i nie jest doświadczonym kierowcą i też to sama zauważyła/usłyszała - wg niej ten odgłos pojawił sie po wymianie termostatu.
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2009 17:47 przez felicjator, łącznie zmieniany 1 raz.


auta kwitnące wiśnią

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości